3 3
azraphantom

dpf lampica

Recommended Posts

Lako ces skuzit jer digne okretaje na 1000 tek nakon sto se donekle zagrije. Izvana se i osjeti malo smrad toga sto spaljuje.
Lampice nema nikakve, barem ne dok nije prekasno :D
Ako ga ugasis a on jos ne znam, 5-10 minuta vrti ventilator, onda ti je radio regeneraciju koju si prekinuo.
Vidim pisu gore da se kuzi i da ti auto kao jace starta (jer su okretaji na 1000) al ja to ne osjetim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa euro 6 neces imati puno problema sa regeneracijom jer je sustav puno bolje osmisljen od onog euro 5..
Poznam dosta ljudi koji voze i po gradu kratke relacije sa novijim tdi ea288 i nemaju gotovo uopce problema.
Tako da nemas sa njim puno problema nit moras paziti ko na euro 5.
Euro 5 ima problema jer je prvi vagov motor sa dpf i osmisljen je ne da radi kako treba nego da se smulja plinove za homologaciju.
Za euro 5 postoji vag dpf aplikacija za android i mozes pratiti mnoge parametre pomocu nekog obd2 adaptera za 5$. Nisam siguran da na euro 6 ne radi..
Treba probati. Vrijedi svaku kunu. Ima i crackiranih pro verzija..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.vagdpf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lako ces skuzit jer digne okretaje na 1000 tek nakon sto se donekle zagrije. Izvana se i osjeti malo smrad toga sto spaljuje.

Lampice nema nikakve, barem ne dok nije prekasno default_biggrin.png

Ako ga ugasis a on jos ne znam, 5-10 minuta vrti ventilator, onda ti je radio regeneraciju koju si prekinuo.

Vidim pisu gore da se kuzi i da ti auto kao jace starta (jer su okretaji na 1000) al ja to ne osjetim

Smrad sam osjetio nakon sto sam ugasio auto. Bas cu pratiti te okretaje ali me i zanima ovaj info sto u discover media se navodno vidi...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Sa euro 6 neces imati puno problema sa regeneracijom jer je sustav puno bolje osmisljen od onog euro 5..

Poznam dosta ljudi koji voze i po gradu kratke relacije sa novijim tdi ea288 i nemaju gotovo uopce problema.

Tako da nemas sa njim puno problema nit moras paziti ko na euro 5.

Euro 5 ima problema jer je prvi vagov motor sa dpf i osmisljen je ne da radi kako treba nego da se smulja plinove za homologaciju.

Za euro 5 postoji vag dpf aplikacija za android i mozes pratiti mnoge parametre pomocu nekog obd2 adaptera za 5$. Nisam siguran da na euro 6 ne radi..

Treba probati. Vrijedi svaku kunu. Ima i crackiranih pro verzija..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.vagdpf

 

 

Krekanu verziju sam stavio i iscitao mi je podatke ali kao da nije osvjezavao. Nisam se previse igrao sa aplikacijom.

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok god radi je ok.. kad pocne ne regenerirati kako treba, ili precesto, prvo treba vidjeti turbinu, senzore itd da nema previse dima u ispuhu. Dpf se da i cistiti, danas vrlo ucinkovito. Ovo koliko ima grama po vcds nije 100% realno, meni je bilo 170 gr i ja sam ga mijenjao, makar se mogao ocistiti.. bitno je i da egr radi kako treba, i naravno izbjegavati kratke relacije.

Za kratke relacije nije 2.0 tdi cr nijedan.

Hyundai i kia vrlo dobro podnose kratke relacije, renault isto. Vw lose ili nikako. Euro 6 nesto bolje. A protiv sam bilokakvog cupanja i vadjenja bilokoje komponente ispuha, i voznje s praznim loncem, po meni bi takovi auti trebali normalan popravak ili ga prodat nekome tko si moze priustiti odrzavanje modernog tdi-ja.

Kakvo vadjenje filtera.. dno dna bez morala i osjecaja prema drugima.

Ja sam imao odavde apk

https://dlandroid.com/vag-dpf-apk/

 

A onda sam ju kupio za 4$

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam DPF na 2.0 TDI CR motoru može izdržati i preko 300 000km ako se pazi. Meni je uljni pepeo bio oko 140ml kada sam zadnji put gledao a i dalje radi sve potpuno normalno svaka regeneracija ja na cca 350km. Ako bude bilo nekakvih problema probaću sa čišćenjem. A što se čupanja tiče to znam ali jbg, neki to rade i na dosta novijim autima ali ja ne diram ništa dok sve radi :) 

P.S. Na slici je kilometraža u miljama a uljni pepeo je u ml kao što i treba biti...

TDI_DPF_Data_21.jpg

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki lik je sa octaviom 2010. 1.6 TDI, napravio preko 700000 km bez problema sa DPF. jednostavno je vozio samo autocestama i otvorenim cestama. U takvim uvjetima dpf moze trajati jako puno.
Problem je sto se kod nas a i opcenito ljudima u auto salonima zadnjih 20 godina guralo dizele makar imaju rute po 10 km dnevno kroz guzvu. Za gradsku voznju je benzinac, plinas ili hibrid. 2.0 tdi u yetiju 4x4 trosi po gradu zg i okolici i 10 litara nafte, bolje je da je 1.8 tsi sa plinom. Manje brige i patnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujem ti a i moj komšija ima Tourana 2.0 TDI CR koji sada ima oko 400 000km a kupio ga je sa 180 000km i kaže da EGR i DPF nije ni pipnuo :) Za gradsku vožnju znam da je problem ali još gore je ako se regeneracije prekidaju pa zato tu uvijek pazim još nijednu nisam preskočio. A i kvalitet goriva utiče dosta na začepljenost DPF-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj susjed ima 700k na satu, nikad nije kvar imao. A ja sam u međuvremenu imal 10. Sve dok nisam vidio da moj susjed mene laze, ili presuti. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoga ne znam ali svom sam vidio 400 000km na satu lično prije pola godine a sada ima još više. Naravno imao je drugih kvarova a DPF i EGR nije ni pipnuo otkad je auto kupljeno. Kada neko kaže 700k na satu zvuči nevjerovatno ali je to ipak moguće. Evo jedan video kao dokaz auto staro 4 god a 760k na satu čisto za ne povjerovati :) Skoro je isto i sa VW-o i on dosta može preći...

 

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites




Problem je sto se kod nas a i opcenito ljudima u auto salonima zadnjih 20 godina guralo dizele makar imaju rute po 10 km dnevno kroz guzvu. Za gradsku voznju je benzinac, plinas ili hibrid. 2.0 tdi u yetiju 4x4 trosi po gradu zg i okolici i 10 litara nafte, bolje je da je 1.8 tsi sa plinom. Manje brige i patnje.


Moram se nasmijati na ovaj zadnji dio. Gdje to pise da "dizel nije za grad"?
To je izmislio neki glupan i to se prosirilo, isto kao sto debili u oglasima pisu "jedinstven", "full max" "F1 mjenjac" i slicne debilane.

Da u Yetiju imas 2.0 tfsi sa 4x4, trosio bi ti 15 pa ne vidim u cemu je tvoja poanta?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VW_GTD23 said:

Za tvoga ne znam ali svom sam vidio 400 000km na satu lično prije pola godine a sada ima još više. Naravno imao je drugih kvarova a DPF i EGR nije ni pipnuo otkad je auto kupljeno. Kada neko kaže 700k na satu zvuči nevjerovatno ali je to ipak moguće. Evo jedan video kao dokaz auto staro 4 god a 760k na satu čisto za ne povjerovati :) Skoro je isto i sa VW-o i on dosta može preći...

 

 

Ako realno pogledas nije to nista cudno i vecina bi ih presla barem 500tkm na nacin da se voze po autocesti ili na otvorenom, 90% kilometara satares sa zagrijanim motorom i sa puno vise prijedenih km po vremenu rada motora...normalna je stvar da ce motor koji ima npr 50% ukupnog rada sa hladnim motorom krace i trajat

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

A može ugraditi plin i u Yeti iako je TDI...

Prije par godina pisao kako čupa van dpf i sve a sad kao sve novo stavio jbg u što sad vjerovati

Nadam se da Greta ovo ne čita

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites





Moram se nasmijati na ovaj zadnji dio. Gdje to pise da "dizel nije za grad"?
To je izmislio neki glupan i to se prosirilo, isto kao sto debili u oglasima pisu "jedinstven", "full max" "F1 mjenjac" i slicne debilane.

Da u Yetiju imas 2.0 tfsi sa 4x4, trosio bi ti 15 pa ne vidim u cemu je tvoja poanta?
Neznam jesi pao sa marsa ali svaki strucnjak ce ti reci da je modeeni dizel konsteuiran za voznju po otvorenom i da je grad smrt za dpf..
Uostalom dizeli se i bannaju u gradovima europi, i zbog ekologije, sve ispod eu6 je bannano..
Uostalom tko ima najvise problema sa dpf? Oni koji voze kratke relacije.
Ak ti je to smijesno onda stvarno neznam odakle si ispuzao..

Npr:

"Svatko tko želi kupiti auto s dizel motorom mora znati, da se filter krutih čestica vrlo brzo začepljuje tijekom korištenja u gradskoj vožnji te mora imati na umu da mnoštvo velikih gradova planira zabraniti ulazak u centar vozilima s dizel motorima.
Auto s dizel motorom je namijenjen za vrlo intenzivno korištenje na veće udaljenosti – i samo takav način korištenja automobila čini, da njegova kupnja i troškovi (uključujući vrlo visoke troškove popravka motora i ispušnog sustava) mogu biti isplative."

Ima masa i strucnih clanaka, al ak nisi pismen, ionak ti to nist ne znaci..
https://motointegrator.com/hr/hr/upute/savjeti-za-odrzavanje/filter-krutih-cestica-dpf-nocna-mora-vecine-danasnjih-dizela


Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svi voze dizele po gradu čak i ja tako da tu ništa nema neobično :P Evo još par sličica od VW-a sa visokom kilometražom!

a41f4e053047695c7a8fd09940a27e44.jpg

W3IcxX3J_GBgsEtBvy-vEHx2x1_ei1kmy0G2XE-L

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi voze aute tamo gdje trebaju ici, ali da je dizel automobil gradsko vozilo, bas i ne.. (ovisi jel grad bec, zagreb, barcelona ili tokio a ne sisak, varazdin ili bjelovar sa 3 semafora)
Danas taksisti voze aute na plin, hibride i slicno. U mom kvartu vozi javni prijevoz autobus na cng.
U nekim drzavama koje nemaju ogranicenja za dizele u gradovima imaju propis da taksisti moraju voziti euro 6 ako voze dizele.. itd.
Dakle na dnu smo.

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam jesi pao sa marsa ali svaki strucnjak ce ti reci da je modeeni dizel konsteuiran za voznju po otvorenom i da je grad smrt za dpf..
Uostalom dizeli se i bannaju u gradovima europi, i zbog ekologije, sve ispod eu6 je bannano..
Uostalom tko ima najvise problema sa dpf? Oni koji voze kratke relacije.
Ak ti je to smijesno onda stvarno neznam odakle si ispuzao..

Npr:

"Svatko tko želi kupiti auto s dizel motorom mora znati, da se filter krutih čestica vrlo brzo začepljuje tijekom korištenja u gradskoj vožnji te mora imati na umu da mnoštvo velikih gradova planira zabraniti ulazak u centar vozilima s dizel motorima.
Auto s dizel motorom je namijenjen za vrlo intenzivno korištenje na veće udaljenosti – i samo takav način korištenja automobila čini, da njegova kupnja i troškovi (uključujući vrlo visoke troškove popravka motora i ispušnog sustava) mogu biti isplative."

Ima masa i strucnih clanaka, al ak nisi pismen, ionak ti to nist ne znaci..
https://motointegrator.com/hr/hr/upute/savjeti-za-odrzavanje/filter-krutih-cestica-dpf-nocna-mora-vecine-danasnjih-dizela


Nepotrebno si kurčevit, s tim spikama "ispuzao" i "nepismen" si mami odi doma pa njoj prodaj te spike.

Dakle, nisi ti nikakav autoritet po pitanju zagađivanja, iako sam vec primjetio da stalno rogoboris protiv skidanja dpf-a i slicno. Cudo kako nisi na cesti svaki dan s nekom tablom iznad glave, na kojoj psujes svakog tko dimi sa svojom kramom.

Bacas mi ovdje nekakve likove koje moze na nekom portalu napisat bilo tko i opet te pitam, tko je odlucio da dizel nije za grad?
I po kojim kriterijima? Jel ti netko garantira da ce svaki auto koji se vozi po otvorenoj cesti napravit pola milje sa dpf-om? Isto kao sto si siguran da ce svaki koji se vozi po gradu krepat nakon 50 tisuca jel?
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, VW_GTD23 said:

Za tvoga ne znam ali svom sam vidio 400 000km na satu lično prije pola godine a sada ima još više. Naravno imao je drugih kvarova a DPF i EGR nije ni pipnuo otkad je auto kupljeno. Kada neko kaže 700k na satu zvuči nevjerovatno ali je to ipak moguće. Evo jedan video kao dokaz auto staro 4 god a 760k na satu čisto za ne povjerovati :) Skoro je isto i sa VW-o i on dosta može preći...

 

 

Mercedes je to :D,isti motor imam u C klasi W204 samo 125kw nikakvih problema sa DPF nisam imao jednom sam cistio EGR i to je to.Najviše kilometara sam prešao otvorene vožnje 330.000km na satu.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, onda idi na mercedes forum, ne znam šta ovde tražiš ako već voziš Merca.:P Davno su se pričale priče sve hvali a Mercedes vozi hahhahah :DEvo ti gore na slici VW Touran 600k milja skoro pa milion km i ovaj golf mk6 skoro 650k km tako da to nije ništa neobično za VW grupaciju :)

  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam fulao ali mislim da nisam dobio odgovor na pitanje, ako auto sam ne krene u regeneraciju, uzalud mi sto vozim po autoputu u 4/5toj na oko 2000-3000 okretaja? Ne mogu sam natjerati da se pokrene svojim nacinom voznje?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost ne možeš jer regeneraciju određuje ECU bez obzira na način vožnje. Jedino što ti možeš uraditi jeste da upališ prisilnu regeneraciju preko VCDS-a :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemoj ga silit na 3000, nema potrebe...mislim nece mu bit nista ali dovoljno ti je 4 brzina na 2000 okretaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3