3 3
azraphantom

dpf lampica

Recommended Posts

Mozda sam fulao ali mislim da nisam dobio odgovor na pitanje, ako auto sam ne krene u regeneraciju, uzalud mi sto vozim po autoputu u 4/5toj na oko 2000-3000 okretaja? Ne mogu sam natjerati da se pokrene svojim nacinom voznje?
Znaš koji heben osjećaj kad dojdem s puta iz Slavonije cca 150km u komadu i parkiram pred zgradu a on lagano radi na leru i podigne okretaje jer počinje regeneraciju ...
Dogodilo mi se ne jednom,
A ne budi onda ljen pa vozam onda 10 min da to spali i mir

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove price da auto pokrene regeneraciju kad se vozis na 2500 okr, to ste negdje procitali, na nekom sluzbenom vw site-u ili su to price u stilu naseg forumskog strucnjaka za ekologiju/trajnost motora/gdje se koji auto smije koristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije ce biti da su to price nekog forumskog strucanjaka :D  Koliko ja znam potreban ulsov da se upali regeneracija je odredjena temparatura izduvnog sistema i mislim da to nema veze sa voznjom!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj pokrece pasivnu ako vozim autoputem na 3000+ okretaja, jedino u 5.brz se mogu tako voziti oko 130 na sat, jer ako saltam 6. onda bi trebao voziti 150+ a to ne radim.. tko ne vjeruje nek spoji vcds i vozi, jasno se vidi i na vag dpf aplikaciji porast tempetature do 500 stupnjeva i smanjivanje kolicine cadje. Nazalost cim okretaje spustis, prestaje, temp pada na 200-250 stupnjeva i auto pokrece aktivnu kad se dpf napuni do odredjenog postotka, onda opet trigger post ubrizgavanje, umjetno dizanje na 600 stupnjeva i aktivna regenetacija. Popraceno puno puta. Motor 2.0 tdi, 81 kW, stoga se dogodi da vozim na 2200 okr od zg do rijeke 180 km i nista ne regenerira, nego kad stanem na prvom semaforu ili u guzvi, pokrene aktivnu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pojma kad se pali, zato sam i pital dal ga se moze nekako natjerati da zapocne regeneraciju, mozda kakvim odredjenim stilom voznje ali cini se da ima svoje neke parametre nakon kojih pokrece regeneraciju.

Zena mi je isla danas ZG - BJ i BJ - ZG, sutra spajam VCDS da vidimo sto pise kad (prije koliko km) je bila zadnja regeneracija. Prepostavljam da ti km od zadnje regeneracije se zabijeze samo ako je regeneracija odradjena do kraja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvijek mjerim preko trip-a na tabli i otprilike znam da ce mi se upaliti svakih cca 350km. Ali nemaju svi 2.0 TDI motori pasivnu regeneraciju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nemam pojma kad se pali, zato sam i pital dal ga se moze nekako natjerati da zapocne regeneraciju, mozda kakvim odredjenim stilom voznje ali cini se da ima svoje neke parametre nakon kojih pokrece regeneraciju.
Zena mi je isla danas ZG - BJ i BJ - ZG, sutra spajam VCDS da vidimo sto pise kad (prije koliko km) je bila zadnja regeneracija. Prepostavljam da ti km od zadnje regeneracije se zabijeze samo ako je regeneracija odradjena do kraja?
On ti broji samo aktivne regeneracije.
Pasivnu radi, naravno, ali polako. I ne od 20gr-2gr nego izmedju, tako da tipa vozis ostro 100 km po autocesti i on ce polako skidati cadju ili ju nece gomilati, jer na otvorenoj cesti koliko je stvori, toliko i sagori. Tu je glavna poanta i zasto cr motor sa dpf najljepse radi na dugim rutama i autocestama. I velim u mom slucaju je motor EA189 samo oko ili iznad 3000 okretaja a tak se ne vozim osim kratko jer bi bilo bezveze..
Neznam zakaj nisu to programirali na 1700-2200 okr ko kod aktivne. Jer i kad se vozis preko 3000 okr ako nema dovoljnu temperaturu on ce dodavati pomalo goriva u ispuh post ubrizgavanjem ako je vani zima i ne moze odrzavati cca 500 stupnjeva na ulazu u dpf. Nece trpati naftu ko kod aktivne ali dodaje pomalo. Najbolje je pratiti preko vag dpf aplikacije, stvarno se sve vidi. Cak se vidi ako nema egr i dpf ili je ispiljen.
Pokazuje da je zadnja regeneracija bila prije toliko km kad je dpf operiran. I mjeri posotak orvorenosti i temp na egr i ak se to ne mrda, egr ne radi.
Npr screenshot sa izvadjenim dpf i sa ispravnim tijekom regeneracije

869cfc50924b6d47ae868225441bbcc6.jpg0f0e708d0fb8dd3699027f5523830c3e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, radi super. @ivanm fino si pojasnio ove vrijednosti hvala. Koje su vrijednosti u "normali" a koje izvan normale za Soot Mass Calc i Oil Ash Residue u gramima? Konkretno za motor 2.0 CR CFFD.

On 12/16/2020 at 11:34 AM, VW_GTD23 said:

Koliko ja znam DPF na 2.0 TDI CR motoru može izdržati i preko 300 000km ako se pazi. Meni je uljni pepeo bio oko 140ml kada sam zadnji put gledao a i dalje radi sve potpuno normalno svaka regeneracija ja na cca 350km. Ako bude bilo nekakvih problema probaću sa čišćenjem. A što se čupanja tiče to znam ali jbg, neki to rade i na dosta novijim autima ali ja ne diram ništa dok sve radi :) 

P.S. Na slici je kilometraža u miljama a uljni pepeo je u ml kao što i treba biti...

TDI_DPF_Data_21.jpg

gdje si gledao uljni pepeo u ml na VCDS-u? Po tabeli moze se zakljuciti neki linearni rast zavisno od predjene kilometraze, koja vrijednost je maksimalna kad dostine uljni pepeo odnosno sta je "losa" vrijednost do koje granice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa može se približno odrediti kilometraža ako nije ništa dirano na DPF-u. Ako je već čišćen, mijenjan  ili izvađen ti parametri ne piju vode. Već sam gore govorio da EGR i DPF na 2.0 TDI CR motoru mogu izdržati preko 300k km :) eto ti i dokazi u toj tabeli. Uglavnom auto mi ima više od 200k na satu a DPF radi potpuno normalno  i zasad ne diram ništa dok je tako :) Jesi li uradio EGR OFF na svome CC jer znam da je tu bilo problema  @dzoni?

 

 

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista dirao vise ne baca check engine, baci nekad rijetko kad vozim polahko dok na dijagnostici izbacuje. Necu nista dirati dok ne budem imao konkretan problem. A koja vrijednost uljnog pepela je tako da kazem kriticna?

Edited by dzoni
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad na 250000 km sa svojim 1.6 TDI, prije 2 godine je napravljen onaj servisni fix u ovlaštenom. Od tada automobil znatno češće radi regeneraciju, cca svakih 350 km.

Nikad mi se nije check engine lampica upalila, ali ja redovito odradim svaku regeneraciju dok kraja ako mogu. 

Za sada sve ok sa autom, nema problema sa motorom, DPF kod zadnje provjere je bio nešto sitno popunjen. Ja radim nekih 20tkm godišnje, više manje je kombinirana vožnja, ali ga na otvorenoj cesti uvijek malo žešće vozim i za sada takav tempo očito odgovara automobilu.  Potrošnja je i dalje zanemriva, ako se na otvorenoj cesti vozim ispod ispod 120, troši oko 5 litara.

E sad što će biti kroz neko vrijeme vidjet ćemo.

btw. auto ima original kvačilo i zamašnjak ali se lagano pokazuju znakovi korištenja 

Edited by junkieee
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engine/advanced measuring values

Ima dolje slika..

Inace ovak se fino da ocistiti dpf da je ko nov. Doduse mozda ga nekad treba rezati, a nekad ne..
Uglavnom.sve je bolje od off sto je protuzakonito i protiv zdravlja drugih ljudi..
Vag dpf pro apk nije skup, mozda 40 kn, stvarno tko nema toliko.?. bolje radi od crackovane. Ja sam prvo probao crackovanu a onda kupio original.


f441c6649dfbaee5b4c665d30d4e240e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ima razlike zar o nije ustvari ista aplikacija? Danas dok sam se vozio probao sam ovu crackovanu, mislio sam da nema razlike svakako nije skupa ni original. Ono sto mi nije jasno je vrijednost Oil ash prikazuje mi 0.01 u litrima :-/. To mi nema nikako smisla, vozilo je preslo 190.000km, ne znam kako je moguca ta vrijednost. Dalje, polje High pressure za EGR mi je takojder nejasno, da li ono prikazuje status otvorenosti EGR klapne? Jer ako pokazuje to, istitavava vrijednost 100% da je EGR zatvoren na dodavanja gasa i onda padne oko 60% i to sve u voznji i to na autputu, koliko znam EGR je otvoren samo kad  se vozilo nikako ne krece, e sad ne znam jel problem do mog EGR-a ili ovo iscitava negu drugu vrijednost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

spojio sam na VCDS-i tacne su vrijednosti  Oil ash volume pokazuje 0.01l. To mi nikako nije logicno odnosno preniska je vrijednost za vozilo od 190.000km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti vag dpf pokazuje ash oil volume? Ak imas iphone, uzmi neciji android i bilokoji obd2 adapter. Meni radi i s onim plavim od 3$

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto mogu 100% potvrditi jeste da je originalna kilometraza 190.000km i da nije radjen dieselgate  fix. Sad preko aplikacije pratim nakon koliko km ce radit regenraciju pa cu vidjeti tacno sve. Mada opet mi je vrijednost 0.01l preniska  a prethodni vlasnik nije nista dirao oko DPF-a niti ga cistio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može biti tako niska vrijednost sa tom kilometražom. Probaj sa drugim VCDS-om ako je opet isto onda senzor ne valja :( Pa na koliko km ti radi svaku regeneraciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i sa VCDS-om, sa Delphiem  i sa ovog VAG DPF aplikacijom isto je, znaci nije do dijagnostike. Ne znam jel ok senzor valjda bi javilo da nije uredu. Sad pratim kad ce uraditi regenraciju pa javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema to veze, senzor radi ali ne radi kako treba. Mnoge stvari ne rade kako treba iako nema nikakve greške 🙄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo desila se regenracija pa da napisem dojmove aplikacije. upalila se tacno na 400km. Tih 400km je 60% autoput, 25% otvorena cesta, 15% grad. Na aplikaciji je pisalo 75% kad se upalila regeneracija, taman kad sam bio na atouputu, trajala 6 minuta, i spustila postotak na 24 nakon zavrsetka. EGR je bio potpuno zatvoren dok je radila regeneracija, potrosnju nisam primjetio ni da je porasla ni da je bila manja.Oil ash i dalje stoji 0.01l i u gornjem cosku pise sitcno 6%, ne znam sta mu to znaci. Aplikacija je odlicna.

Edited by dzoni
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3