0
strava1

Golf VI 1.6 tdi 2011 klima ne radi?

Recommended Posts

Znači auto kad je kupljen u 11 mjesecu je odvežen u auto remetinec promjenu i kontrolu svega što ne valja i treba mijenjati.

sada kako je došlo toplije vrijeme upalim klimu i klima ne hladi. Danas odem poslije posla na punjenje klime u ak siget i plina fali 125 g nadopunimo to i klima opet ne radi. Spoji se na dijagnostiku i nikakve greške. Provjeri osigurače sve radi? Dali je itko imao sličan problem?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompresor klime? su ti majstori kaj za to rekli? kad ti auto radi u leru na mjestu,ugasi radio i zatvori prozore i slusaj jel ti se u redovitim intervalima cuje cudan zvuk,nesto kao ooom,najslicniji tom zvuku bi ti bio zvuk mijesalice za beton,samo je ovo dosta prigusenije,pa bas moras slusat. ako je,onda ti kompresor fantazira,imao iskustvo mjesec dana nakon kupnje,novi kompresor stavio,sad sve 5. p.s-klima ne mora bit upaljena,zvuk ce se svejedno cut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompresor klime? su ti majstori kaj za to rekli? kad ti auto radi u leru na mjestu,ugasi radio i zatvori prozore i slusaj jel ti se u redovitim intervalima cuje cudan zvuk,nesto kao ooom,najslicniji tom zvuku bi ti bio zvuk mijesalice za beton,samo je ovo dosta prigusenije,pa bas moras slusat. ako je,onda ti kompresor fantazira,imao iskustvo mjesec dana nakon kupnje,novi kompresor stavio,sad sve 5. p.s-klima ne mora bit upaljena,zvuk ce se svejedno cut.

Ma nema nikakvih čudnih zvukova ili ih možda ne kužim. Čudno mi je da nema nikakve greške na dijagnostici? A majstor ne zna što je. Budem prije otišao u auto hrastinski što je predložio AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješio sam klimu kod Hrastinskog. Brzo je gotovo kvalitetno i povoljno. Problem je bio naravno kompresor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparirali su mog pokvarenog, pa sad dokad radi, radi. onda ćemo opet nešto smislit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ceh reparacije? Znaci nije blokirao samo oslabio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ih j..ti kompresori(izmedju ostalog),kad tad se nekaj sje..jos jedan napredak tehnike,to se bas prije i nije tako cesto dogadalo,imam B4 u susjedstvu,bogzna koliko ga vec gazda vozi,koristi klimu,nikad nis osim servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stari golf mk4 14godina ima. Prodao sam ga susjedu,a klima nikad taknuta nije. A hladi ko hladnjak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome pricam.. Danas sve ima rok trajanja i to kratak,nije ko nekad.. Neke stvari su poboljsane i to,al nije napravljeno da traje.. Nazalost,tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1800 kn sve zajedno. Sorry sto kasnim

Dobro su te ''opelješili''. Ja sam za peticu platio reparaciju 1500kn, rađe dat par sto kuna više pa imaš novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sjecam,novi Denso kompresor je oko 2500kn za g6,mozda 100,200kn manje,plus punjenje sistema,ruke,itd,sto vec ide..tak da..sve ima svoje,samo je novo novo i imas neku garanciju,u mom slucaju 2god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbga, klima sisteme treba održavati i servisirati i kad je sve ok a ne čekati da prestane hladiti pa tek onda ići u servis. Tad je već kasno... kao što održavamo motore treba i klima sistem održavati... ne čekamo da motor crkne da bi išli na servis.... Malo je ljudi koji paze na ove stvari pa onda dođu skupi popravci... Ni ja nisam iznimka, ja sam imao problem na svome, kupio sam ga s kvarom... stari klima sistemi (do 2004.g) su bili drukčiji i dugotrajniji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi kompresor nije ni blizu par sto kn vise od 1800 koliko je on platio nego puno vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi kompresor nije ni blizu par sto kn vise od 1800 koliko je on platio nego puno vise

Imao sam ponudu 2500kn u ovlaštenom sa ugradnjom. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkava on i kad ima dovoljno plina ulja... Moderna tehnologija pa traje ko sat iz angaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam passt b7 i čuje mi se ovakav zvuk kao na videu u predjelu kompresora klime.

VW Passat B6 2.0 TDI Defekter Klimakompressor? Magnetkupplung? Kratzendes Geräusch - YouTube https://swky.co/7NtG9z

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0