0
ivan.karlovac

Passat b6 parkirni senzori

Recommended Posts

Uzeo sam dotični auto sa dsg-9m i ne rade senzori, tj. Bivšem vlasniku su u servisu rekli da je otišla jedinica za parkirne senzore te da nisu htjeli su servisu mjenjati samo nju nego i senzore i ozicenje. Zanima me ima li neki provjereni električar tko bi mogao vidjeti u čemu je problem? Ja bi uzeo sa eBay-a jedinicu pa da se smontira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne vidim razloga da se mijenja ozicenje i senzori ako je samo modul krepao, no ako je ozicenje u kratkom spoju pa kuri modul, to je druga stvar no onda bi trebalo naci gdje kratki spoj a ne mijenjati citavo ozicenje i senzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio auto bez tog modula te mi je rečeno da je on izgoren te se ne može popraviti. Imam samo ser. brojeve sa tog modula http://i.imgur.com/aRTINYj.jpgpa ako netko zna gdje mogu naći polovan te da li se uopće može preprogramirati da se može ugraditi u moj auto te da li mora biti samo iz modela sa dsg-om ili moze sa modela sa običnim mjenjačem. Ili ću biti prisiljen kupiti novi. Također trebam preporuku nekoga tko bi mi to mogao ugraditi te provjeriti instalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjes na netu na ebay, kodiras ga sa vcdsom. Nisam u zg pa nemam etku da pogledam opis modula i da li je neki novi modul zamjenio taj pa da njega trazis. Moze polovno, moze novo, tak je nebitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posto ima topic. Napokon odlucio sloziti parkirne senzore koje sam nabavio ohoho

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/park-assistent-sets-kits-2/oem-pdc-ops-parktronic-vw-passat/

 

E sad upute na stranici nisu bas precizne i sema se ne slaze s bojama zica koje ja imam pa mi je covjek poslao novu semu:

 

1x black - GND
1x red - 12V
1x white with purple strip - 12V illumination of button.
2x brown - GND
1x white with black strip - CAN high
1x white with brown strip - CAN low
I ok, sve znam gdje ide osim 12V i 12V illumination (za PDC gumb). Od kud mi je to najbolje izvuci? Htio bi recimo iz Bordnetza (CECM) modula ako je moguce ali ne znam koji pinovi daju 12V nakon sto se da kontakt.
Da li netko zna od kud dobiva napajnje u originalu PDC OPS modul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim nekoga tko ima Passata B6, OPS sa prikazom na RNS-u, prednje i straznje senzore da mi procita long coding sa VCDSom. Bio bi jako jako zahvalan ako se neko potrudi. Ugradio sam sve, modul je prepoznat ali moj VCDS ne nudi lonng coding helper i nema sanse da ga skodiram bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod helper mislis na ono kada ti u oblacicu napise koja kombinacija brojeva je za karavan, dsg itd? moj VCDS to ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, da kad odes u long coding pa ti nudi za svaki byte checkboxeve i dropdown i na kraju izgenerira long code koji usnimis. Imam VCDS 11.11.3 verziju i kaze da mi za taj OPS modul fali jedan xxxxxxx.rod file pa mi ne nudi opcije ali mogu rucno ukucati code. Koju verziju VCDS-a imas i koji ti je kataloski broj OPS modula ako ga imas? Meni nudi za sve ostalo samo za taj modul ne.

 

Kataloski: 1Z0 919 475 G

Share this post


Link to post
Share on other sites

vcds ti ne podrzava modul ,tj nemoze citat i pisat po njemu

 

radit ce s novim vcdsom di ima taj rod file za taj modul

Share this post


Link to post
Share on other sites

12.12 verzija mi je

 

Javim ti se na whatsapp pa se nademo na cugi da probas to kodirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno je to meni, ali nemam novi VCDS, poslao sam upit jednom sajtu za high quality clone koji se moze update-ati direktno sa ross-techa ali dok mi odgovore, pa ako mi cijena odgovara, pa dok narucim itd.. Sad zelim s ovim samo prekopirati kod jer kodirati mogu i bez helpera. to je mali kod, nije nesto ekstra ali kombinacija ima i ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam kod.

 

100003

 

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=166

 

Naravno, dok sam kopao po ELSI, ucinilo mi se da je PDC gumb krivo ozicen pa sam kontaktirao likove koji su mi prodali i rekli su mi da je sve ok, da je gumb dobro ozicen. Naravno da nije, pa sam prespojio pinove prema shemi iz else, i proradilo je sve napokon ali uz malu sitnicu a to je da gumbu fali jedan pin sa masom, pa mi sad radi gumb, i svjetli zuto kad ga stisnem, ali nema illumination po noci, kad su upaljena svijetla.

 

I sad ja opet vas trazim za pomoc. Gdje nabaviti ovakav flat contact pin ili kako se to vec zove

 

bncpTNA.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ide raditi upgrade sa PDC na OPS da li je potrebno provlaciti 2 nove zice za CAN ili se mogu stare prepinati/prebaciti sa trenutnih pinova na druge u konektoru Gatewaya?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.. prednji desni parking senzor mi je poceo stalno pistat (onaj pored tablice). Jeli to znak da je crko?

Otic ću na dijagnostiku kad uhvatim vremena, ali eto ako neko slucajno zna ili ima neku ideju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerojatno je senzor gotov, mozes ga eventualno zamijeniti sa lijevim pored tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ponekad prednji pisti a nema nikakve prepreke, da li je moguce da detektira pod posto sam kojih 15-20mm nizi od sportline verzije koja je 15mm niza od stock?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to ne bi smilo imat veze, moj isto pisti a nema prepreke...prije je pistio samo po kisi a zadnje vrime pisti non-stop! Lagano vec kida zivce... Dosa mu kraj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj pisti ali i na RNS-u prikazuje prepreku crvenu, kao vrlo je blizu a nema nista. Ne desava se cesto ali desava se. Kako su mi prednji senzori puno manje bitni, trenutno se ne zamaram time ali eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa tako isto i kod mene.. pokazuje crvenu crtu a nema prepreke ispred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni prednji desni unutarnji pisti(od jucer ni ne rade senzori)...malo je cudno da nas 3 imamo taj problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam novo ugradio neki dan, i meni samo ponekad prednji zna pistati pa se ne zivciram jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0