0
jaksicstjepan

Razlika Golf - Jetta mk5 1.9 tdi

Recommended Posts

Pozdrav,

 

molio bih pomoć, razmišljam o kupovini jednog od ova dva auta, treći kandidat je Octavia. Što mene zanima su razlike između ova dva auta sto se tiče kvalitete izrade, i trajnosti. Pošto je Jetta iz Meksika kažu da je nešto manja kvaliteta?

Dali da li je jako bitno izbjegavati prve godine proizvodnje do 2006?

Što mogu općenito očekivati od troskova na ova tri auta sa nekih 150k km?

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jetta i golf su ti u biti isti auti samo sto je jetta produzeni golf. od kvarova mozes ocekivat zadnje lezaje. i to je to u biti. ja sam kupio golfa 1.9 sa 200 tisuca promjenio sam oba zadnja lezaja i cistio egr ostalo su bili kvarovi koji nisuz vezani za auto nego za zivine sto mi se zavlace pod haubu. mjenjas ulje i filtere svakih 15tkm i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovisi za sto ti auto treba,ako trazis obiteljski auto preporucujem octaviu,veliki gepek i to,imam ju u obitelji, 2006g,od odrzavanja samo redoviti servis i promjena seta kvacila,malo ima losiju unutrasnjost od vw-a u pogledu habanja i cvrkutanja,al sve u svemu zaokruzen auto,dobiveno-ulozeno mislim,ako nadjes ocuvanu. Ako ne patis na prostor i to onda golfa V,ali ga je tesko naci dobroga za razumne pare sto je razlog sto sam ja uzeo sesticu nakon uzaludne potrage.A jetta je kao sto kolega kaze u biti bas golf,osim sto ju je teze poslije prodat,al ako uzimas auto za sebe,duzi period,mislim da je to sporedno. Sve ostale finese odabira su na tebi. A kad ces uzimat,vidi jel napravljen veliki servis,bitna stavka,stanje limarije naravno,turbina,stanje kvacila,jel hvata dobro,itd..ako je sve to uredno,uzmes bez brige,dobri su to auti a 1.9tdi za mene vrhunski motor.. Sretno P.s-ovo sto se godista tice,mislim da nije toliko bitno je su dosad moguce greske otklonjene,samo pazi zbog kilometraze,tu zna bit svakakvih mucki.

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jetta, octavia i golf u toj generaciji djele istu platformu

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, auto mi treba većinom za autocestu. Pošto živim u gradu gdje je auto nepotreban, zbog toga bi mi dobro došao auto sa šestom brzinom.

Samo me zanimalo dali je Jetta slabije sklopljena od Golfa, ona je uz Octaviu favorit. S tim da Octavie nema sa 6 brzina (mehaničkih)?

Na kraju ce ipak presuditi koji se nađe u najboljem stanju za ok pare :)

 

Edit: Ne treba mi obiteljski auto, ali su mi draži auti koji vuku na limuzinu nego hečbek :D

Edited by jaksicstjepan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jetta nije nista losija od golfa, a nekak mislim da su vlasnici jetta ipak nekako korektniji prema svom vozilu pa je veca sansa da nadjes jettu u ok stanju nego golfa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pikiraš na 1.9 TDI, onda ti je svejedno koliko brzina ima. Na 150 km/h su ti oba mjenjača na 3.000 obrtaja. Kod ovog sa 6 brzina imaš više šaltanja, ali je osječaj da je "uvijek u pravoj brzini".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se govorilo da mk5 ima kao problema s tom 6 brzinom.... sad koliko stoji ta prica nebih znao. Poto je moj s 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu potvrdit da je na 3 na 150 (5 brz)to mi je uvijek tempo na autputu. Da problem su ovi s 6 autofreak ce to bolje objasnit

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mk5 6 brzina i nije problematican. Zna se desiti da ode nesto ali to je moguce i na petobrzinskom. nije svaki 6 brzinac jednak

 

a puno se ljepse vozi sa 6 brzina. pa nisu ga dzabe pravili ako bi bilo jednako 5 brzina

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također sam nešto načuo, tipa da ti sa 6 brzina hoće imata problema, jer je u istom prostoru još jedna brzina... e sad. Možda je malo grublji od ovoga sa 5, ali meni ga je isto nekak lijepše vozit. Inače to je bila nadoplata tko je kupovao novi auto.

 

Ista krajnja brzina (plus minus koji km/h ovisno o stanju vozila, veličini guma), nešto kraće ubrzanje do stotke, po papirima veća potrošnja koji decilitar tj CO2 (pa ga ne vole uvoznici zbog većeg nameta)...

Edited by budLa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, očajan sam već :). Ne možeš naći pošten auto za normalne pare. U izbor ubacujem i leona sa istim motorom, sto mislite o njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko muzike.. mozes rec sto god hoces, ali to je tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj stari prije par mj uzeo mk5 1.9 tdi 105ks goal oprema, proizvodnja 12mj 2006god, presao 185000km svi servisi u ovlastenom, znaci uvoz njemacka

6300 eura a autic je bonbon..cak su i veliki servis napravili i promjenili diskove i plocice, gume gore odlicne continental, ma ko beba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko muzike.. mozes rec sto god hoces, ali to je tako..

U kakvom su stanju dizne i fijuče li turbina? :znoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, na kraju je kupljen Leon sa dostaa lijepom opremom. Jednostavno me oduševio izgledom, stanjem u kojem je i opremom koju ima. Nije bio u planu, ali ne žalim niti malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ec896f5775743c648fdae37219009766.jpg

 

f34e8bdd0a10e0f2c36f74877663531d.jpg

 

8d33111d8cec464b0f8dd38f83f33ad3.jpg

 

87edce2e2de400e49225af09d19e0e3a.jpg

 

Evo prvi put slike postam preko tapatalka, valjda ce se bit dobro.

Auto je na nepunih 160 tisuća, mislim da bu dobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljepo izgleda ?.ovo su i neke vece felge iza u autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0