4 4
DrazenRi

Golf 7 Bluetooth

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Odnedavno posjedujem VW Golf 7. Zanima me kako mogu provjeriti da li moj primjerak ima bluetooth za povezivanje s mobitelom? Na radiju nema tipke 'phone', ali na volanu ima komandu za primanje poziva i glasovne naredbe. Ako utvrdim da nema bluetooth, moze li se to dodati na postojeci radio kao dodatni modul? Ima li neki clan koji se time bavi?

 

Hvala unaprijed :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bluetooth je ugradjen u uređaj. ovaj tvoj nema a na volanu mora biti, nece pravit 5 razlicith tipaka za isti volan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je MarioIV evo link

a što se tiče tipke za glasovne naredbe to funkcionira isključivo i samo uz discover pro medijski sustav.tako da ti ta tipka kod ostalih služi kao MUTE...odnosno stišavanje zvukova.

 

i nažalost nema mogućnosti naknadnog nasnimavanja.možeš samo uzet neki "zamjenski" ,ali ne i originalni...

Edited by Royal mk7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario najsssss odlična cijena stvarno povoljno!!Jel se sa ovom "vanjskom jedinicom" u toj cijeni dobije i ona unutarnja jedinica u pretincu sa sd karticom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...jedinica sto ide u pretinac, maska, prednji display i knjizica

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjjjjjjjjjjjssssssss brutalna cijena evo ti dražene jedino moguće i defff najjeftinije riješenje...jer ti zamjenski bluethoot košta cc 1300 kn do 1800 u ovlaštenom(ispravite me ako griješim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow puno ste mi pomogli, ja sam pokusavao sa svim mogucim telefonima itd :)

Buduci da je auto stigao ovaj mjesec pa su me malo opeljesili u osiguranju, servisu itd, malo sam tanak za trenutno kupovati to, ali definitivno cu nastojati u skoro vrijeme rijesiti stvar. Ovaj unit za 2300 sam vidio u oglasima, odlicna stvar, pokusat cu rijesit nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...jedinica sto ide u pretinac, maska, prednji display i knjizica

 

a component protection ce mu skinut Isus ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MarioIV sad sam malo guglao evo http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=3508to je zapravo neki problem ali DarioED mislim da je to vezano samo uz MEDIA PRO ili DISCOVER MEDIA ukoliko uzimaš ovakvu stvar odnosno composition media ti nemaš tamo navigaciju nego imaš samo veći monitor što je super imaš mogućnost telefona (spajanja plavog zuba) što ovom gore dečku treba....ukoliko se ne skine component protection prilikom spajanja same composition medie radio ti je cijelo vrijeme MUTE odnosno nema zvuka...ali u svakom salonu možeš dobiti otključavanje tog zvuka za par sto kuna, s tim da naravno ukoliko imaš Discover media ili Media pro taj media pro ili discover media nisu došli u tvom autu i kao takvi ti funkcionira SVE osim navigacije...a pošto MarioIV prodaje normalan uređaj bez navigacije i tih stvari taj coponent protection ti mogu skinuti što se tiče MUTE radija u bilo kojem boljem ovlaštenom salonu.

 

MarioIV taj Component protection ti služi da bi se stalo u kraj krađi auto radija...odnosno netko ti provali u auto ima vremena skinut ti sve to sa auta nemože to više ugradit u drugi auto da radi 100% (ponavljam to je samo za DISCOVER MEDIA I MEDIA PRO ALI NE I ZA COMPOSITION MEDIA) Dražene tako da čim skupiš lovu kontaktiraj MariaIV :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan sam composition prodao i covjek javio da je sve ok, jos prije par mjeseci. U ovlastenom servisu je odradio ugradnju...

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sto posto se Dario malo zabunio pa je mislio na discover mediu ili mediu pro...ovo tvoje je super jeftina cijena i zbilja se isplati platit tih 200 tinjak kuna u ovlaštenom dati da momci to montiraju i prilagode!

Edited by Royal mk7

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda na skodi ocito radi drugacije :D jer je decko stavio bolji radio bez navi pa je bilo problema sa comp protection

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dario ma vjerovatno nisam neki strucnjak za to ali svakako je ova tvoja napomena jako dobro dosla za sve ubuduce koji ce to imat u planu.Hvala od mene sto si ukazao na to ja za to iskreno dok ti nisi rekao danas nisam ni znao.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je na svim novim VAG autima od MIB 1 uređaja nadalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ilitga MQB platformi...

 

Ma seru u vw u ...ta zastita od kradje je ustvari samo izlika da namaknu sto vise novaca. Prisiljavaju te da sve naknadne ugradnje radis kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Dario nisam to zbilja znao..... MarioIV ma naravno pa njihove glupave priče jasna stvar.Uvijek postoji neki način kako da se sta makne.A kod njih je ovo sto ti prodajes preko 5700 kn debelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se ili nemoze maknut taj comp protection na discover media

Share this post


Link to post
Share on other sites

cca 100-200€ kosta skidanje ,radi ga jedna mala skupina ljudi u jednoj drzavi :D ali kolko znam za sada samo skidaju discovery pro comp prot tj skodin ekvivalent sa 8inc radiom ,ove manje ekrane i jedinice neznam jel rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ukraden ni iz ukradenog auta.

Jel mogu ovi u ovlastenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece bez racuna da je kupljen od nekog ducana

 

jer vec je bio jedan sa blackliste :D pa je bilo sranja generalnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se ne radi o Golfu nego o Touranu (oprema Rabbit)... ali reko da ne otvaram novu temu, jer me slilčna stvar zanima.

 

Imam radio RCD 310... on je navodno bluetotth kompatibilan. e sad zanima me slijedeće. obzirom da nemam tipke za mobitel na volanu, ni gore na onoj krovnoj konzoli... mogu li pozivati i primati pozive direkt sa radija ili mi za to treba neka jaca verzija radija?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4