2 2
bimi

DSG - Glasan downshift

Recommended Posts

DSG mjenjac sa 120k km iza sebe. Ulje mjenjano u ovlastenom na 55k i na 110k km.

 

Salta glatko u visu i u nizu bez trzaja i zadrske. Jedina cudna manifestacija je da kod lagane voznje (30ak km/h) u D modu pri saltanju iz 3-ce u 2-gu brzinu se cuje glasan "klak" (nesto kao kad metalna plocica udari u drugu metalnu plocicu). Nema zadrske, nema udara koji se osjeti za volanom. Iskljucivo se radi o neugodnom zvuku.

 

Da li je tko imao slican problem?

Edited by bimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno zamasnjak..tak je i meni ja dsgu ponekad se cuje al ja ga derem dok ne ode do kraja..meni se i u parkingu dok je auto hladan cuje kao kliktanje neko isto radi zamasnjaka al ja ga ignoriram dok ga ne izderem do kraja obda cu mjenjat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se u leru isto lagano čuje taj zamanjak. Bio sam kod majstora koji radi samo te automatske mjenjače novijih generacija i reko mi je samo vozi dok ne ode skroz. Malo je iritantan zvuk ponekad, ali salta bez problema u svim režimima vožnje..a isto je ulje mjenjano po planu održavanja u ovlastenom servisu..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tog zvuka na autu kojeg dobra muzika nemoze neutralizirati. Sad samo pojacajte radio i gassss ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad procitam vasa iskustva moram reci da sam i ja primjetio nesto glasniji rad dok je auto u "P" ili "N", ali iskljucivo na prvom paljenju tj. dok je hladan. Ne radi se o kliktanju ili klapetanju vec kao da auto radi na kojih 100njak okretaja vise. Tako nekako.

Kada se usalta u "R" ili "D" zvuka vise nema. Po stranim forumima sam citao da bi to mogao biti upravo zamasnjak i kao sto su neki od vas napisali, generalni savjet je da se vozi dokle traje.

 

Nisam od onih koji popravlja auto tek kada stane na cesti, ali nema nikakve lose manifestacije u voznji osim tog zvuka i iskljucivo 3 -> 2 i to na nizim okretajima bez opterecenja tako da necu popravljati nesto sto nije pokvareno.

 

2tommek10: Istina ziva. Radio mi je trenutno van funkcije pa svasta cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon malo vise citanja, raspitivanja i vizualne inspekcije mislim da u mome slucaju problem lezi u Mechatronicu. Moguce da se samim reflashanjem jedinice mogu otkloniti simptom(i) koje navodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi možda riješio problem ?? moj isto šalta grugo i uz klak iz 3 u 2..u zadnje vrijeme je počeo sve grublje šaltat pogotovo dok je hladan. čak nekad grublje prešalta i u višu brzinu što mi se nije prije događalo...a u istom sam problemu neznam jel zamašnjak ili mehatronik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se u leru isto lagano čuje taj zamanjak. Bio sam kod majstora koji radi samo te automatske mjenjače novijih generacija i reko mi je samo vozi dok ne ode skroz. Malo je iritantan zvuk ponekad, ali salta bez problema u svim režimima vožnje..a isto je ulje mjenjano po planu održavanja u ovlastenom servisu..

Taj zamasnjak kad ti ode do kraja postoji mogucnost da federi iz zamasnjaka probiju dsg mjenjac tj kuciste,imao sam slucaj a za mijenjanje brzina dosta pomaze osnovno namijestanje kvacila i mehatronike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zivcira jedino sto u neutralu onako malo kao klepece. Bio sam kod majstora neki dan, malo da mi pregleda auto prije puta, pa sam mu rekao da ćemo taj zamajac rijesiti sljedeći put kad se vratim s broda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zamasnjak kad ti ode do kraja postoji mogucnost da federi iz zamasnjaka probiju dsg mjenjac tj kuciste,imao sam slucaj a za mijenjanje brzina dosta pomaze osnovno namijestanje kvacila i mehatronike

ja sam 2 puta u godinu dana radio kalibraciju dsga i nikad nisam skužio nikakvo poboljšanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zivcira jedino sto u neutralu onako malo kao klepece. Bio sam kod majstora neki dan, malo da mi pregleda auto prije puta, pa sam mu rekao da ćemo taj zamajac rijesiti sljedeći put kad se vratim s broda..

to klepecu lamele

 

zamasnjak trese i nemirno se vozi kad je van balansa malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

to klepecu lamele

 

zamasnjak trese i nemirno se vozi kad je van balansa malo

Šta nije da dsg nema zasebno lamelu neg je sve u zamašnjaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam znao, mislio sam da su sam one lamele u zamasnjaku ovi krugovi 22d118a1e54a960eaf149acb6f67b426.jpg

Navodno da se oni daju zamjeniti bez da se mijenja kompletno sve,

Tak sam bar nest cito

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da se daju promjenit ,vecina ih stavlja SSP clutch kit kad pojacava getribu i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš li netkog tko to radi kod nas zagreb okolica, citao sam da ares u svetoj nedeljo isto kao reparira te svtari sad nis ne mogu naci kak su ljudi zadovoljni s njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima taj vlahin susjed/kolega iz vinkovca ,za ostale nisam cuo nesto dobro ,niti bi iskusavao

 

kad je vrijeme za upgrejd onda cu razmisljat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dsg 7brzina ima suhe lamele i van getribe su... cisto eto da nebude da je svaki dsg s mokrim lamelama.. ;)
To grubo saltanje nije rjedak slucaj... dogadjalo se i na 6icama passatima....

 

Diagnostika,vidit greske,,,eventualno prestelat a i mogucnost update software-a..

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne javlja nikakve greske tak da se nadam da je zamasnjak , ipak je to najmanja investicija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se mora ispustiti ulje iz getribe dok se skida getriba kada se mjenjaju te lamele ili ulje ostaje u getribi a lamele su zasebno vani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

2 Dario : te SSP lamele nisu bile baš dobre u početku

 

imas di link da je ekipa zadovoljna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se mora ispustiti ulje iz getribe dok se skida getriba kada se mjenjaju te lamele ili ulje ostaje u getribi a lamele su zasebno vani.

U 6 brzina da u 7 brzina netreba ispustati ulje ali kad se mijenjaju treba raditi netko ko zna sta radi jer treba precizna mijerenja raditi a tolerancije su jako male

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2