0
neer

Golfe 5 trese

Recommended Posts

evo ovako imam problemcic kad krecem sve je ok ne lupa ne trese sve ok nije zamajac sto posto to sam eliminirao :) imam problem auto od 90 kmh u 5oj brzini s 2000 okretaja trese jako ne cuje se nikakav zvuk vec samo trese kao da neki disbalans ima na nekoj osovini.prisao sam s majstorima par njih sam obisao i svaki drugu dijagnozu ima.Jedan kaze zamajac,drugi nosaci motora,treci homokineticki cetvrti diferencijal jedan je rekao dizne a nevjerujem da je to .Da opisem rad motora ,motor radi fino ne trese u leru ne gasi se ne dimi i rad motora je u leru na oko 1000 okretaja mozda malo ispod.

Trese samo kad je pri opterecenju kad postupno ubrzavam auto malo trese,i kad razvije brzinu do 120,130kmh se smiri

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnji majstor kod kojeg sam bio sumnja na homokineticke i poluosovine na strani vozaca malo ima lufta tj homokineticki unutarnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ima gotovo isti problem,na mk5 1.9 dsg,i bio je vanjski zglob..mjenjao ga jednom,nisam prisa 10km,opet,opet stavio novi,ista stvar.. na kraju puka nosac motora,i pritiskao poluosovinu,i ona dalje zglob. Provjeri zglobove,i nosac za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

digli ga na dizalicu i nismo primjetili tak sta u utorak idem opet majstoru pa cu im reci da pogledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bilo tako. Mandeta cijela ali zglob suh skroz. Stavili masti i sve o.k. Kod mene bio desni unutarnji,ali provjeri si sve. Vjerovatno nema masti pa zato trese

Share this post


Link to post
Share on other sites

trese u svakojbrzini pri vecem opterecenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to jedan od nosaca motora ili mjenjaca. Meni se to dogadja otkako je mapiran u 4brz na nekih 1800 okr kad pricepim gas, cim predje 2 milje nema tresnji. vec sam se naviko da izbjegavam te okretaje ili da lagano dajem gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masti u zglobove. A i to ti je najjednostavnije i najjeftinije. RAZZOR tebi moze trzat i lamela ako je auto cipan

Share this post


Link to post
Share on other sites

primjetio sam da je po vrucini ovoj problem jos veci.Posto su svi nosaci na 5ici zapravo gumeni seleni dali je moguce da se ta guma omeksa..inace sam mehanicar u totalno drugoj bransi,imao sam par slucajeva da seleni bezvezni neki da se omeksaju i deformiraju pri vecim temperaturama .ispravite me ako grijesim...jednostavno mi ovi simptomi ne opisuju problem u homokinetickom

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno glupo pitanje...jel normalno da prilikom paljenja da auto jako zatrese i u leru vibrira????

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kaj na leru trese se događa kad zamasnjak ne valja.kod paljenja zamasnjak a mozda i nosaci motora malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze majstor da nije zamajac,ne trese pri kretanju.vec kao da se vibracije masine prenose direktno na karoseriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako trza zbog lamele svaka joj cast izdurala je 50 milja km i jos uvijek ne klizi. :D a mogu slobodno rec da sam joj -ebo mater u vise navrata.

Edit: otkad je auto cipan. lamelu ni zamasnjak nisam mjenjo JOS

Edited by RAZZOR
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako auto trese od 90-12km/h u 90 % slučaja nisu ti gume dobro izbalansirane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

primjetio sam da je po vrucini ovoj problem jos veci.Posto su svi nosaci na 5ici zapravo gumeni seleni dali je moguce da se ta guma omeksa..inace sam mehanicar u totalno drugoj bransi,imao sam par slucajeva da seleni bezvezni neki da se omeksaju i deformiraju pri vecim temperaturama .ispravite me ako grijesim...jednostavno mi ovi simptomi ne opisuju problem u homokinetickom

Nisam ni ja mislio da je homokineticki, isto sam mislio da su seleni ili gume. Gume sam odmah otpisao jel mi je treslo samo pri ubrzavanju, kad pustim gas ne. Dosao kod majstora on probao auto i odma rekao da je homokineticki suh.

I stvarno kad je skinuo mandetu nije bilo masti ni za pod nokat. Promjenio mi mandetu i stavio masti i vise ne trese. Samo kazem, nemora bit da je i kod tebe tako.

Mogla bi bit i dizna npr.

Prodi kod majstora nek ti pregleda, moze bit 100 stvari a ovak mozemo samo nagadat

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dogovorio kod majstora za utorak pa idem to rjesit kosu cu si pocupat

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vracam se opet ovoj temi nakon sto sam promjenio ljevi unutarnji homokineticki koji je imao malo lufta tresnja se i dalje nastavlja.,.kako se auto ponasa u voznji kada rikne dvomaseni i kolike su sanse da su popusili nosaci motora ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvponedjeljak idem dat opet davizbalansiraju pa cemo vidjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ujutro balansirao sve tockove i problem i dalje stoji.kolike su sanse da je problem u diferencijalu..da ima neki luft i slicno ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas uhvatio malo vremena pa raskopao sve do nosaca masine i snimio jedan video.sta kazete na luft masine sa svake strane ima 5-6 mm lufta

http://youtu.be/iFaKZnSEpNM

Edited by neer

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze bit da je popucao ali ne vjerujem da zbog njega imas vibracije

 

ja sam vozio sa odsarafljenim nosacem motora(onaj sredisnji) i imao sam ove simptome

 

Motor je igrao ispod haube na svako pustanje i stiskanje gasa, pri kretanju i slicno. vibracija nije bilo.

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites
0