0
neer

Golfe 5 trese

Recommended Posts

kad dam gas osjetim da motor cukne..neznam dal ste ikad na motoru skuzili kad je lanac pre rastegnut pa kad das gas masina kao da trzne

stavio sam veceras komad gume u taj zazor s jedne i druge strane i vibracije su se malo stisale...ne do kraja ali malo je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

top sto trzne ti je luft u zamasnjaku

 

mislim, prvo pregledat nosace, ako su ok, onda ima lufta zamasnjak

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo decki samo da javim auto popravljen

bregasta,lezaj bregaste,hidropodizac su bili u banani i nije radio treci cilindar dizna bila na nuli. autoservis rudec u osijeku decki kidaju ;)

 

obisao sto majstora nijedan bregastu nije spomenuo,jedan mi je cak na temelju zvuka i bez vozanja auta utvrdio da je zamajac rika zesca i htio mi ugradit fiksni zamajac turske proizvodnje i hvala bogu sto mi je dao pameti malo da odem kod nekog kvalitenijeg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad neradi cil i kad rikne podizac to lupa iz usisa ajme.... A diagnostika i blok mj.vrij. odes na dizne i pokaze odstupanje za pojedini cil...

Podizaci idu u kompletu obavezno... a ovisno o steti bilo bi pozeljno skinut karter i ocistit piljevinu iz njega i sita pumpe kao i iz kucista filtra ulja... Nalit novo ulje i opet ga izmjenit nakon 1tkm (naravno u oba slucaja nov filter)

Jesu org il zamj djelovi?

Imao si na forumu novu breg i lezajeve mislim... pa mozda si mogao jeftinije proci.... (naravno ako bregasta pase za tu ozn motora)

Jso su ti trebali metnit nove sarafe mostova bregaste ...semering.... sarafe klackalica za pd elemente i postelat pd elemente.... Vjerujem da su i to tak i odradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sahranio se golf veceras,pozdravlja vas klipnjaca.bxe oznaka motora i klasicna skolska havarija .puko blok motora.

13zd0ye.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra popodne moram odslepat ali 90% da je blok jer ima ulja dolje po zastitnoj plastici.a nije ulje iz mjenjaca smrdilo bi bas specificno.ako je blok u banani koliko bi novi kostao ?? Cca

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema mu spasa,još jedan BXE

osobno znam za 3

ne znam kolko su ti PD motori oko 1000eura

al mislim da ne mora biti bxe opet može i bkc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bkc ili bks ide unutra.molim boga da nije stradalo jos nesto pored

Racunao sam 7000kn motor i +- 3000 kn za ruke s popratnim materijalom.ali sve si kontam i zamajac promjeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam ni jedan bkc da mu puca blok a bxe znam ih i sa 350k km a ima ih na 95k km pukao blok.. tako da bolje ganjaj bkc

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa oznakama motora,da neki motori nisu kvalitetni je glupost na kvadrat.

Osobno imam iskustva sa obje spomenute oznake BKC i BXE i mogu potvrditi da ako se motor odrzava kako treba da ce sve biti OK dugo,dugo.

Svakodnevno gledam u trgovini s dijelovima par "meštara" koji kupe najjeftinije ulje GM 5w 30 i kineske filtere,a uzmu ponudu za Castrol i Mann filtere.I to nemojte mislit za neke old timere,evo zadnhe za audi a4 2008g.

Pa te ja pitam za cca 80 000 km kaj ce biti s tim motorom koji vec sad ima 250 000km.

 

A konkretno za ovaj slucaj,kao sto kaze Autofreak,jaki su mi mestri koji nisu skuzili kompresiju u usisu.

 

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupost ili ne pogledaj po netu isto se desava svima sa bxe. Tako da nije rekla kazala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pljuju taj bxe.uvijek sipan castrol edge onaj u zlatnom pakiranju i ostatak dijelova sve posteni dijelovi.nisam stedio.radjeni su hidropodizaci i bregasta prije 7-8 mj. Kod rudeca u osijeku i stvarno je dobrano ulozeno.inace tezim tome da vise platim i budem miran,i kazu majstori da ovo nemozes predvidit osim da na slijepo promjenis letece i milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

guglam malo po stranim i domacim forumima i zna se desit na bxf da klipnjaca pozdravi vlasnika.sve je individualno nebitno koliko km ima auto .seat leon 1.9 tdi bxf motor na 100000 km probijen blok


btw nasao sam motor isti sa 160 000 km i bks motor sa 180 000 e sad me brine dali pase bks na taj mjenjac???

Share this post


Link to post
Share on other sites

68dn9j.jpg

E sad koliko je povezano s proslim kvarom.prije mjenjanja bregaste i h podizaca prvi cilindar nije radio koliko je moguce da je bas zbog toga klipnjaca izletila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo komplet motor,a ovaj ide u dijelove ako ista bude valjalo.

Zasad znam da je bregasta kao nova,ventil dekl kupljen i montiran u 8 mj prosle godine isto kao nov.

Nisam se zelio upustat u generalku motora.ovako mi je bolje izvukli motor iz donora i sad slijedi slaganje.a cijena cijeloukupnog posla se razliku cca 1000 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo komplet motor,a ovaj ide u dijelove ako ista bude valjalo.

Zasad znam da je bregasta kao nova,ventil dekl kupljen i montiran u 8 mj prosle godine isto kao nov.

Nisam se zelio upustat u generalku motora.ovako mi je bolje izvukli motor iz donora i sad slijedi slaganje.a cijena cijeloukupnog posla se razliku cca 1000 kn

pa ostavi sebi podizače i bregastu

a ne da za 50 000 opet kupuješ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stavljen novi motor bkc sa 180 000 km ,bar tako majstor kaze.ali sad imam sitan problemcic.cuje mi se u voznji pumpa goriva kako druka gorivo.onaj huči ali ne stalno samo kad dam kontak i povremeno pri voznji.sve ostalo ok ne dimi auto,vuce fino ali za nijansu tromiji ili sam si umislio.e sad jel netko zna koliko je to lose kad ti se cuje pumpa goriva ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za golf 5, 1.6 benz. 102 ks... Trese u leru i prenosi se na karoseriju..jedva osjetno ali ocito je negdje problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0