2 2
Haker_Ante

Golf MK4 brava

Recommended Posts

Pozdrav!

Dogodila se jedna čudna stvar koja mi zadaje probleme zadnjih dana. Child Lock je ostao aktiviran, a vanjska brava je prdnila i sad ne mogu otvoriti vrata nikako...

Skinio sam tapacirung iznutra nekako, odvojio sajle od prozora jer imam ručno. Izbio onaj trokutić i sad ne mogu izbiti lajsnu prozora ona bi trebala biti povučena prema dolje i onda ju samo treba izvući, al' kod mene to nije slučaj ma koliko silio i udarao sa šarafcigerom da izbijem lajsnu da mogu izvaditi prozor pa da skinem onu unutarnju limenu oplatu da probam nešto iskemijat na bravi da otvorim vrata pa deaktiviram Child lock. makar dok ne sredim vanjsku bravu.

Jel jedini način da skidam sve to dolje ili ima neki postupak za deaktivaciju child locka bez da skidam sve navedeno.

Radi se o zadnjim lijevim vratima.

BTW: Sajle od prozora su mi se razbježale tako da ću svejedno morati skidati oplatu da ih namjestim da mi prozor može raditi. Sad je trenutno gore i zaglavljen sa kartonom da se ne otvori slučajno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima itko ikakav savjet?

 

Da nabavim drugu lajsnu, a ovu izvalim pa makar pukla ili da nešto drugo kemijam, a općenito me zanima 'oću uopće biti u mogućnosti skinuti bravu ili da i nju razvaljujem pa kompet mjenjam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa bravom suvozacevih vrata,otkljucavanje/zakljucavanje radi sve,ali kad treba otvoriti vrata ne mogu ni iznutra ni s vana,caku sam nasao kako da ih otvorim,znaci gurnem vrata s vana prema unutrasnjosti i nesto klikne i vrata se otvore i posle toga otvaraju se normalno,sve dok se ne zakljuca i otkljuca ponovo.Podmazivao sam ali bezuspjesno. Golf 4

Slika sa neta

door-handle.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

promjeni btravu dok jos otvara.... Kad nemognes otvorit onda je sex samo takav za promjenit je

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10. 03. 2023. at 10:25, GTI-VR6-R32 said:

Imam problema sa bravom suvozacevih vrata,otkljucavanje/zakljucavanje radi sve,ali kad treba otvoriti vrata ne mogu ni iznutra ni s vana,caku sam nasao kako da ih otvorim,znaci gurnem vrata s vana prema unutrasnjosti i nesto klikne i vrata se otvore i posle toga otvaraju se normalno,sve dok se ne zakljuca i otkljuca ponovo.Podmazivao sam ali bezuspjesno. Golf 4

Slika sa neta

door-handle.jpg

 

 

Imao isti problem na g4 i to nakon sta sam zamjenio bravu, naucio sam na tezi nacin ali uglavnom moras namjestit tu malu sajlicu koja se nalazi odmah do strelice na slici, znaci izvadi se taj poklopac di bi se zakljucavalo s kljucem i vidit ces sajlicu zakacenu za rucku koju povlacis, izvuces je iz lezista (ona je nazubljena) i povuces jace prema sebi ili ju jace vratis prema unutra to budes sam vidio i uglavis ju nazad u rucku i tako ces nastelat otvaranje. Nauci iz moje greske i ne testiraj bravu nakon sta zatvoris vrata od auta nego sarafcigerom zamakni onaj zubac u bravi da auto misli da su vrata zatvorena i probaj sve od otkljucavanja i zakljucavanja pa otvaraj i zatvaraj. Ja sam lose nastelao i zatvorio vrata pa ih nisam mogao otvorit vise

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
promjeni btravu dok jos otvara.... Kad nemognes otvorit onda je sex samo takav za promjenit je
To sam prije par dana radija..nisu se mogla vrata otvorit ni iz vanka ni iznutra... pojilo mi dosta živaca dok sam otvorija

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=937560" timestamp="1680784243" name="" userid="359169] Jel to brava na G4 ili?
Je, na golfu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda ona koju si već mijenjao, zamjenska mislim da je bila u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točno, ta zamjenska se pokvarila. Neka opruga ispala pa se nisu vrata mogla otvoriti. Nijedna metoda popravka nije pomoglo, osim nezgodnog rastavljanja vrata iznutra i izmjene brave, opet zamjenska pa šta bude, ionako ga rijetko vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, posao je ludilo dok se to sve poskida, a ovo je kao neka dodatna kazna još, a novo jel, samo je zamjenska, ja bih poludio da mi se to dogodilo, platio, a dobio gofno.

Uzet ću si jednu sa otpada, samo da je moje godište pa da imam u rezervi. Imam grešku onu od prije nekoliko godina i nikako da taj mikro prekidač popravim jer mi se ne da rastavljati. Za sada sve radi pa još tjeram dok ide, mikro prekidače sam nabavio pa uz još jednu dodatnu bravu bi bilo onda sigurno, jer kada već rastavljam onda da imam sve opcije u na stolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,sad se ovo desava auto ostavim otkljucano i nakon nekog vremena tipa 1-2h  kad hocu da otvorim ta vrata na kojem brava zeza,nece da se otvore moram ih gurnuti prema unutrasnjosti da bih ih otvorio,i kad ih otvorim onda rade sasvim normalno,mozes 100 puta otvoriti i zatvoriti a ne skidami se to sve jer je jeben posao

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minjaj ili popravi dok se još otvaraju. Nije toliki problem skinit. Imaš oplatu, staklo i onaj lim skinit, i par kabela ištekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem, dok nabavim rezervnu bravu i dok se nađe vremena, tu je uvijek problem zato odgađam, a čekam i toplije vrijeme, nego s čime si ponovno zabrtvio limenu oplatu? Ona je u originalu sa nekom sivom masom obljepljena, djeluje mi spužvasto i to kada se skida se sigurno potrga i trebalo bi novu nanijeti.

dsc_0143tnkj3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=937581" timestamp="1681030733" name="" userid="359169] Budem, dok nabavim rezervnu bravu i dok se nađe vremena, tu je uvijek problem zato odgađam, a čekam i toplije vrijeme, nego s čime si ponovno zabrtvio limenu oplatu? Ona je u originalu sa nekom sivom masom obljepljena, djeluje mi spužvasto i to kada se skida se sigurno potrga i trebalo bi novu nanijeti.
dsc_0143tnkj3.jpg
Ta masa je ostala na limu, i kad sam stega vide opet je zalipila...još drži solidno, premda više služi čini mi se da ublaži vibracije, jer ima desetak vida koje drže lim za vrata.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio zamjensku novu bravu i opet ista stvar,sad mi se pocelo to isto desavati i na zadnjim lijevim vratima,izgleda da kvar nije do brave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri žice u gumenom bužiru između stuba i vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 02. 2020. at 21:21, GTI-VR6-R32 said:

Popucale zice u stubu od vrata

Već je to radio, da li je ponovno neka pukla ili nije dobro zalemio i izolirao termo bužirom žice, ili ima neki kontakt tko zna... Ja bih napravio i provjeru sa VCDS-om da vidim ima li grešaka jer može biti i do comfort modula, on je drugi po redu u tom nizu.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-6 puta sam radio isti posao na zadnjim vratima na Sharanu. I evo opet ima problem za zaključavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je nekoliko žica bilo polomljeno na gepeku, onom pregibu koja je poznata boljka kod svih, mislim da sam to odradio 2015. i od tada mir. Izgleda da je ipak do majstora ako stalno pada, mislim lomi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nešto i do toga koliko se vrata koriste.

 

Kod četvorke je malo drugačije, šire je jednu nijansu napravljeno. Sharan ipak vuče od Golfa 3 i baš je uzak bužir sa mnogo žica koje pucaju odmah kod utičnice. Sad sam planirao da utičnicu rastavim potpuno i da mjesto gdje dođu pinovi izbušim lemilicom u krug i zalemim žice direktno, tako da kad se vrata otvaraju i zatvaraju bude komotno, jer će žice same da idu naprijed nazad po potrebi.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izgovor zlata vrijedi, barem se tako kaže. :)

Ne znam da li si vidio snop od gepeka na lijevoj strani, usko i baš nezgodno, pogotovo kada ima žica raznih debljina i bilo je fanj posla dok sam ih sve ponovno sredio. Ubacivao komadiće jer je bilo dosta napeto pa nisam imao izbora, znači reži, produlji, zalemi i preko toga termo bužir i za sada mir. Nije gepek toliko frekventan kao vrata ali ipak računaj 2015. i sada 2023. pa nije baš da se nije otvaralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31. 05. 2023. at 9:15, <TDI> said:

Već je to radio, da li je ponovno neka pukla ili nije dobro zalemio i izolirao termo bužirom žice, ili ima neki kontakt tko zna... Ja bih napravio i provjeru sa VCDS-om da vidim ima li grešaka jer može biti i do comfort modula, on je drugi po redu u tom nizu.

Nema nikakve greske na VCDS bas sam gledao danas opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri onda ponovno onu instalaciju što si sam popravljao i na ostalim mjestima, preporuka na lijevom gornjem pregibu kod gepeka ima dosta žica u snopu pa baci oko da li je tamo sve u redu, na desnoj strani je manja vjerojatnost ali nikad se ne zna.

* Beispiel: Montage VW Golf 4 Variant - SenCom T.Q. - Kabelbaum Rep.-Satz Heckklappe

* VW Golf5 Kabelbrand im Kabelbaum Reparatur für Anfänger

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2