0
Oskar

Koje ulje dosipati u tdi, a kad zamjena zupčastog?

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Odnedavno sam vlasnik Varianta 1.9 tdi (66kw/90PS), 2001. i unutra imam prema računu servisa Castrol GTX 10W40.

To ulje je specifikacije 501.01/505.00, a na naljepnici pod haubom je napisano samo Castrol 505.01.

Sad me zanima ima li to ikakve veze, odnosno da li smijem miješati ulja tih različitih specifikacija, za slučaj da je unutra jedno ili drugo?

Prema tehničkim podacima u njega ide 505.00/500.00 ili 505.00/505.01.

Ne razumijem se baš, pa eto pitam.

 

Imam još jedno pitanje u vezi intervala zamjene zupčastog, da ne otvaram novu temu,.

Naime, u servis planu piše da na tom motoru (ALH bez automatske getribe) zamjena ide svakih 90 tkm. U tom istom servis planu ima jedan list nadopune na kojem stoji da se interval mijenja na 120 tkm.

Sad, prema servisnoj knjižici je remen zamijenjen na 115 tkm, a na fucking naljepnici pod haubom, a na kojoj piše da je izmjenjen na 115 tkm (9/2010) stoji da je izmjena svakih 60 tkm. Jebe lud zbunjenog. Znam, otići ću u VW pa tamo pitati, ali da pitam, rekoh, i ovdje. Auto sad ima 160 tkm i završava 5. godinu od izmjene pa nemam pojma šta sad kako dalje, kad da ga mijenjam? Veli jedan iz VW servisa da oni preporučuju mušterijama tek nakon 8 godina starosti remena da bi ga valjalo promijeniti te da VW nema propisanu granicu starosti istog, a drugi pak vele 5-6 godina.

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bi to bilo i super da je taj auto preao 45000km za 5 godina...

 

Fali tu malo km ja bih rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promijeni ulje i filter i nemoj nista ni mijesati.

To se tak i tak radi jad kupis auto.

 

A što da mijenjam ulje kad mi je sljedeći servis propisan za 9. mjesec, odnosno 170 tkm? Pitam dal mogu dosipati ako mi potroši pa krene prema minimumu.

 

Jos bi to bilo i super da je taj auto preao 45000km za 5 godina...

 

Fali tu malo km ja bih rekao

 

Veliš, krivotvorena knjižica.... hoće to kad ga kupiš od dealera u Hr, no, moj je kupljen od Huberta, prvog vlasnika.

Edited by Oskar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ok...

 

Nego, sad sam zvao servis gdje je auto održavan i veli mi lik da je interval svakih 120 tkm ili 8 godina te da NE smijem miješati ulje različitih normi, odnosno 505.00 sa 505.01.

 

Eto, možda ovo bude nekom od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ok...

 

Nego, sad sam zvao servis gdje je auto održavan i veli mi lik da je interval svakih 120 tkm ili 8 godina te da NE smijem miješati ulje različitih normi, odnosno 505.00 sa 505.01.

 

Eto, možda ovo bude nekom od koristi.

 

Smijes mijesati ulja samo ona koja su iste ili vise norme za tvoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pd motor 505.01 non pd je 502.00 505.00... 5w40 i mjenjaj svako 10tkm/365dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Smijes mijesati ulja samo ona koja su iste ili vise norme za tvoj auto.

 

Znači, misliš da mogu slobodno nadotočiti 505.01 koji je za PD (i obično 5W40) u 505.00 (10W40)? Nisam baš siguran da je to pametno.

 

Pd motor 505.01 non pd je 502.00 505.00... 5w40 i mjenjaj svako 10tkm/365dana

 

Nema potrebe da stavljam longlife i onda ga mijenjam svakih 10 tkm. I ovo obično radi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam neki dan radio veliki servis upravo radi tih 5 godina, moram slikati stanje remenja da vidite, po meni sam mogao sa starim min. još 5 godina

 

E al ovako sam bar miran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji ti je kod motora?

 

2001. godina 1.9 TDI PD su: AVB (74kw), AVF (96kw) i AWX (96kw)

2000. godina 1.9 TDI PD su: AJM (85kw) i ATJ (85kw)

2000. godina 1.9 TDI su: AFN (81kw), AVG (81kw), AHH (66kw) i AHU (66kw)

 

505.01 ti nije LONGLIFE ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALH, piše u prvom postu.

 

Nisam reko da je longlife, već da je obično vezan uz viskozitet pa uglavnom bude 5W40. Tako sam barem pročitao na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry ja sam nekako dosao da ti imas Passata

 

U vezi ulja. Ja koristim Castrol 5w40 505.01 i mijenjam ga svakih 10 000km

 

Sad nisam shvatio sto ti podrazumijevas pod obicno ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh da je 505.01 norma obično vezana uz viskozitet pa da dolazi kao 5W40 i eventualno 5W30.

 

A kad si već spomenuo obično ulje, meni bi to bilo 10W40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno je 5w30 ll ulje... u castrola nema 5w40 ll ulja. Imas 506.00 koje je l.l 2 al to bas i nekoristi nitko...

 

Kako je rjec o alh motoru..dakle nije pd motor.. onda ljevaj 5w40 502/505 svejedno je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Smijes mijesati ulja samo ona koja su iste ili vise norme za tvoj auto.

 

Moj polo nema PD pa je preporučena norma 505.01 :huh: Dosada livano a i na zadnjoj izmjerni sam ulio Shell 5w30 505.01

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moj polo nema PD pa je preporučena norma 505.01 :huh: Dosada livano a i na zadnjoj izmjerni sam ulio Shell 5w30 505.01

 

 

tvojem Polu fali jedan cilindar :lol2

tj, 1.4 tdi u Polu je PD sa 3.cilindra

Audi-A2-14-Tdi-31.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo editirao sam post jer sam pomiješao PD sa DPF, moje isprike svima još jednom ;-)

Edited by Tomislav ST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjeni ovlastenog jer ti ku*ca neznaju..... U tebe je PD i amen! Pd je u njima jos od okasa iz 2003 tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjeni ovlastenog jer ti ku*ca neznaju..... U tebe je PD i amen! Pd je u njima jos od okasa iz 2003 tako da...

Koliko si siguran u to? Prema wikipediji, 1.4 TDI 75HP sa tri cilindra nije PD.

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Polo#Fourth_generation_.28Typ_9N.3B_2003.E2.80.932008.29

 

dok kad odes ovdje kaze za taj 1.4 da je PD

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Polo_Mk4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si siguran u to? Prema wikipediji, 1.4 TDI 75HP sa tri cilindra nije PD.

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Polo#Fourth_generation_.28Typ_9N.3B_2003.E2.80.932008.29

 

dok kad odes ovdje kaze za taj 1.4 da je PD

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Polo_Mk4

 

 

Pa čovjek radi u ovlaštenom i ima pristup točnim podacima, wikipedija odavno nije mjerilo točnih podataka i to u dosta slučajeva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0