1 1
svirex

gori lampica golf 5

Recommended Posts

Upali mi se ona zuta lampica filtera i na displeju mi izbaci gresku diesel-partikelfilter. Primjetio sam ovo dandva da auto slabije prima gas pa onda naglo povuce...jel to filter cestica zacepljen i moze li ga autocesta ocistiti ili dijagnostika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je motor u autu? Kod mene je isti problem bio mk5 2.0tdi 2008g,3 puta u 15ak dana radio regeneraciju,malo drzi i opet isto. Gradska voznja vecinom. Pun tank uspi i aditiv za dpf imas od liqui moly (cca 50ak kn)cijeli i na ac ga stisni malo jace. Ja mislim da ce ti rijesit problem bar je meni,isti simptomi su bili. Regeneracina preko kompa ti nece pomoc ako vozis vecinom po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9 tdi je motor 2006 i jest u posljednje vrijeme vozeno samo po gradu odavno ga nisam pritisnuo... Hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuta il crvena? Moze diagnostikom... vidi ce se zacepljenost... i jos korisnih detalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuta,ugasila se otvorenom voznjom 40 km preko 4 h. obrtaja. A svakako cu uraditi dijagnostiku i usuti aditiv za dpf jer kazu da se bar 2 puta godisnje treba dodati za ciscenje filtera a ja nisam nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepotrebno si ga držao na tako visokim okretajima...4. brzina i 80-100 km/h je sasvim dovoljno, a tako je i u uputama (bar na 6ici)

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

4000+ o/min a okle ti ta ideja? Nije to stojka ficek i kec pa ce na turi svjeze gorivo protjerat vodu u benzinu i te fore...

Gugl ti je prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam znao za drugi nacin tako mi rekao majstor i tako i uradio :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko mozes mi molim te poslati sliku tog aditiva danas sam trazio nije bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1