1 1
boy005

Kupnja vw Up!

Recommended Posts

Znaci ovako, planiram kupiti vw up 1.0 60ks, 2013god., nije od rent-a cara - pa me zanima da li imaju kakvih problema, na sta obratiti paznju i tako to?

unaprijed zahvaljujem :)

Stara mi ima 2014. Isto 1.0, njen je automatik do sada nikakvih problema, dnevno radi cca 60-70km.. Kaze da je super zadovoljna sa potrosnjom :)

Moja preporuka je uzeti elektricnog. Ovdje u norveskoj su jako popularni, i iako sam bio skeptican iz vise razloga ispalo je da sam ukrivu. Auto super ide, trosi 0 a ima i pristojan domet. Znsm da je u startu skuplji ali kad gledas da doslovno ne trosi gorivo...

da, samo sto je razlika elektricnog i obicnog koliko? 10.000 eura?

ako samo gledamo financijsku isplativost, tu razliku nece nikad isplatiti kroz gorivo...

a cak i ima jedan na njuskalu...

a sto se tice up-a, strava autic, ide prilicno dobro za 60ks, potrosnja ne prelazi 6 litara gradske voznje, ako je uredan auto, samo naprid!

komicno koliko su u hr elektricni auti skupi... ispricavam se jer sam to tek sad shvatio, i nikad mi ne bi palo na pamet. kod mene su elektricni jeftiniji od klasicnih izvedbi. sad bas gledam na njuskalu da se taj UP prodaje (i to rabljeni!) za 20000 eura... nenormalno.

ovdje golf 7 elektricni (aka e-golf) kosta novi u ducanu 30.000 eura, a obicni golf sa tom opremom 35000 ili vise.

jebena hrvatska...

Ja ti radim u rent a caru i imamo hrpu UP-ova (svi su 2014/2015) i to su stvarno odlicni auti. Netrose puno ako ih bas ne koljes. Imaju iznenadjujuce dosta mjesta i dobro idu. Osim redovnih servisa s nijednim nismo imali problema!! ja sam s njima cesto potovao starom cestom ZG-ST i tu se isto super snalazi sa svojih 60ks

komicno koliko su u hr elektricni auti skupi... ispricavam se jer sam to tek sad shvatio, i nikad mi ne bi palo na pamet. kod mene su elektricni jeftiniji od klasicnih izvedbi. sad bas gledam na njuskalu da se taj UP prodaje (i to rabljeni!) za 20000 eura... nenormalno.

ovdje golf 7 elektricni (aka e-golf) kosta novi u ducanu 30.000 eura, a obicni golf sa tom opremom 35000 ili vise.

jebena hrvatska...

"Kod nas u norveskoj..."

ajd kome bacas krafne...eto svugdje u svijetu su elektricni auto jeftiniji od klasicnih motorno pogonjenih....koji proljev od izjave

• Like 1

ti si debil. nema sumnje u to.

ako ja zivim ovdje,u norveskoj, sto da pisem kako je u belgiji?

ovdje znam jer vidim kolko sto kosta i kolke su cijene po autosalonima. za drugo ne znam niti me zanima.

evo ti primjer :

http://mollerbil.no/Bruktbil/Bruktbiloversikt/#1467144- benzinac dsg

http://mollerbil.no/Bruktbil/Bruktbiloversikt/#1465207- struja

razlika je ovdje skoro 10.000 eura... s time da je benzinac karavan, pa ajde da bude sitno skuplji radi toga... ali ne dovoljno da bude bas 10.000 eura skuplji

Koristio sam up-a par dana i zbog toga mi je i usao u glavni i jedini izbor. Uglavnom orjentirao sam se na Move Up opremu. Sto se tice elektricnog, i uz poticaje, za mene totalno neisplativo.

A sto se tice nekih vecih kvarova ili "nuspojava" moram li na sto obratiti paznju? Citam po netu da neki imaju problema sa volanom, da zavlaci u jednu stranu... :blink:

Odrzavamo x rent-a car primjeraka i neznam da je bilo kvarova na ijednom... Mislim da je tu fora sto je auto napravljeno prosto ki u vremena mk3.. pa se nema.sta kvarit.

Skoda mi je ljepsa neg up... ;)

a gdje mu je tablica? to je nesto fui novo pa nije jos ni regano ili je to neki otpis ood hertz rentacara?

a gdje mu je tablica? to je nesto fui novo pa nije jos ni regano ili je to neki otpis ood hertz rentacara?

Tek stigli pa idu na regu,stoje na tehnickom i cekaju red. Jako rijetki su kod nas inace

Edited by TomoCro

Mii, Citigo, Up...sve to isti okus samo razlicito pakovanje :slika

Jos samo da pitam, sa koliko kljuceva dolazi up? dva ili jedan?

Cudno pitanje malo, moram priznati.,Zasto bi auto dosao sa jednim kljucem?

ma zvao sam neki oglas, rekao lik da ima samo jedan kljuc, pa reko tko je tu lud... :D

Možda je čovjek mislio na ključ sa daljinskim upravljanjem. Taj dolazi jedan, a drugi dolazi kao klasičan ključ. U njemačkoj se može kao dodatna oprema naručiti 2 ili 4 ključa sa daljinskim upravljanjem.

cisto da ga pohvalim :D

prekjucer isao sa njim autocestom do splita, cilo vrime 150-160, nisam mogao virovati da auto sa 60ks moze odrzavati tu brzinu sa dva telca unuta :D

moj bivis punto je laksi 50kg, ima jedan cilindar i 250cc vise, ali nije to mogao

potroseno malo vise od kvarat rezervoara, po procjeni cca 150kn...

up je strava! :)

cisto da ga pohvalim :D

prekjucer isao sa njim autocestom do splita, cilo vrime 150-160, nisam mogao virovati da auto sa 60ks moze odrzavati tu brzinu sa dva telca unuta :D

Mora da si mu dušu isčupao... :palica:

Vraga, okretaji blizu 5000, sto se kaze na pola gasa...

Doduse kad das gas do kraja bas i nema neke razlike :D

Motor uopce nije buo bucan, ono, totalno mu normalno :)

Mislim da je ap naj robusniji i naj izdrzljiviji vw na trzistu.... Cak noviji imaju prekidac desnog stakla i na ljevim vratima hahaa :)

• Like 1

1 1