0
gorup

1.9 tdi bkc 105 ks - egr, kazalizator

Recommended Posts

pozdrav, ima na forumu par tema ali zanima me je li netko bas na bkc tdi motoru skidao katalizator, tj. ima li senzor iza njega koji zeza poslje? također bi softwerski zatvorio egr ventil, tj. pritvorio..kasnije bi isao remap na 140 ks

 

auto ima 220 000 km, seat altea, koje je vaše mišljenje jel ima kakva korist od skidanja katalizatora i zatvaranja egr-a?

 

hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr je vlasnik prije mene promjenil na 190000.a katalizator je isto dobar.jedino sad po toplom vremenu mi začađi branik iza jer ima auspuh ravno van(to ak ga ne perem 1000km i ne pada kisa pa uspijem vidjeti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dignes kat crnit ce ga vise...

Mozes bez skidanja remapirat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bi li ga fizicki zatvarao egr ili samo gasio softverski?

i ja sam planirao remap raditi i koga god pitam za egr od tunera kazu ako je ispravan ne mora se zatvarati...

moze ovaj turbo na BKC bez problema na 140ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi fizicki jer onda stvara neki pritisak zbog cega glasnije motor radi...kolko sam citao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Softverski EGR ako mislite zatvarat, mehanički može i nemora zafrkavat,

Mada moj je bio na čipu, i nakon 2g skidana usisna i sve čisto,

 

Katalizator ja sam izbio jel bio je začepljen, sad na ovom drugom autu isto izbijen, malo glasnje radi, i malo više baci dima kad ga se nagazi.

ako se ne vozite puno i po AC ja bi preporučil izbijanje i cijev unutra zavarit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na caddyu sdi kojeg imam isto sam katalizator i egr maknuo i lakse dise buduci da ima 68 ks. Znaci pd motori manje mažu usisnu ili ovisi gdje se vozi auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr se nikada fizicki ne blokira na novijim autima! inace turbina odlazi brze nego sta bi trebala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto... samo zato sto na leru vrti brze neg kad je egr otvoren? No tenks... mozda egr da al ne u kombinaciji s iberlaufom jer ta je kombinacija karcinom za motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic. Zna li neko koja oznaka turbine je na bkc motoru? Moze li ona podnijeti chip na 140ks a da ne utiče puno na njen vijek trajanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da svaka moze podnjeti.i set kvacila isto ali pod uvjetom da ga ne tjeras ko vrag svoju mater stalno

Edited by gorup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic. Zna li neko koja oznaka turbine je na bkc motoru? Moze li ona podnijeti chip na 140ks a da ne utiče puno na njen vijek trajanja?

na vijek trajanja najviše utječeš ti,od načina vožnje do servisiranja,ulja...ja sam sa četvorkom napravio 200tkm čipanom i bez egr-a i nisam dirao nikad ništa na motoru,čak ni oko kuplunga a kupio sam auto star 8 god s ko zna kolko km

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bi li ga fizicki zatvarao egr ili samo gasio softverski?

i ja sam planirao remap raditi i koga god pitam za egr od tunera kazu ako je ispravan ne mora se zatvarati...

moze ovaj turbo na BKC bez problema na 140ks?

Kolko km ti ima auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 220000. Set kvacila sam stavio novi a nadam se da turbini nebude nista. Stage 1 na 140 ks je na akciji za 160 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos vi morate vozit. Moj je dignut sa 90 na 130 vec nekih 60 tiisuca i nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citius napravio posao.stage 1 sam stavio i ide ko mutav.ni ne skuzim vec je na 100.do 180 bez muke ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 150 sam vidio nesto malo.međuubrzanja nisam nis vidio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod Gubica...dobio 19ks hahaha...previse para a slab rezultat jer povremeno kao da se gubi auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
0