1 1
brada

Golf 4 ugradnja novog radia

Recommended Posts

Oho, vec je stigao.

Nabaci nekoliko fotki od ugradnje a i jedna mala demonstracija ne bi skodila. :) A da stavis i koju fotku sto u paketu dolazi da malo zavirimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uspijem doc danas do kaveza bit ce i ugradnje i demonstracije ;) sad ce kojaa fotka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ce ti kavez za erisina?

 

Erisin ide bez kaveza jer je dimenzija kao oem, nije 2-din nego je malo veci, taman koliki treba biti...

 

Tako da ne kupuj nista, sve je plug'n'play..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kad je dimenzija 188x116mm kao i kod mog Philipsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj bez pa ces vidjet da li ima slobodnog hoda ili ne pa si siguran kako je stanje. U koju kociju ide Erisin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kad je dimenzija 188x116mm kao i kod mog Philipsa?

Evo nemam pojma, ja ga imam u Polu 9n3 i ne ide nikakav kavez, izvadio RCD200 i stavio erisin-a na njegovo mjesto, sa erisinom se dobe 2 limica koja se sastrane zasarafe i oni se zakace na ista mjesta kao i original radio, isti alat za ugradnju/skidanje ide kao i za oem radio...

 

Neka izvadi svoga i proba ovig stavit, ali bez limica da se ne zakaci, jer ga je jako tesko izvadit jednom kada se zakaci...

 

Ali 99% da ne ide nikakav kavez, jer bi ga inace dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam isto za svoj narucio kavez jer sam mislio da se monztira isto kao i 1din uredaji - kavez u rupu predvidjenu za to, radio se zakaci za taj kavez

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijedlog je uzet jos jedan usb kabel male to female, jer sa radiom se dobije samo jedan, a 2 usb-a su sa straznje strane, pa onda oba provuc u ladicu ili negdje...

 

Ja sam si sve konektore od iza proveo u pretinac ispred suvozaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, baš me zanima jer ako se odlučim znat ću da li ga trebam ili ne, mada je Passat 3BG ista generacija kao i moj Golf 4 pa bi kavezi mogli biti sličnih dimenzija ali dok ne proba, ne zna, no ovdje sam naišao na upute i stavlja se isti 2DIN kavez koji sam koristio kod ugradnje svoje 2DIN multimedije pa sam zato bio uvjeren da bi mu dobro došao i kod Erisina jer su istih dimenzija.

Radiowechsel VW Passat B5 2 DIN Einbauanleitung (VW Passat B5 (Typ 3BG) 2000 – 2005: Radio tauschen!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bi mi doša čekić :lol2

 

http://prntscr.com/g7ckh3spojim ga samo preko ISO konektora i nista,da li treba sta dodatno spojit ili,jer vidim na stranici njihovoj u upustvima jos neki konektor i kabel na kojem pise batt ide pod power cable,da li to treba di spojit ili sta??

http://prntscr.com/g7cm2ona ovo mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti tocno pise na tim kablovima?

 

Imas i uputstva koja si dobio sa njim u kutiji pa pogledaj sta moras spojiti...

 

Moj je radio odmah, ali mislim da sam ja vec prije kada sam stavljao Kenwooda morao mjenjat memoriju i napajanje, ali i bez zamjene je radio, samo nije pamtio memoriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sada sam malo gledao, trebalo bi radit i bez tog konektora, taj dio je za kameru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ii ja da to nema veze,da treba kao sto kazes radim samo s isom,da li nesto treba mijenjat na konektoru ili ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri shemu ISO konektora da nije raspored pinova sada drugačiji prema Erisinu pa je tu problem jer ono gore što si naveo nema veze, to su sve dodaci, najvažnije se nalazi u ISO blok konektoru (adapteru). Potraži shemu pinova od multimedije i usporedi žice. Možda si trebao uzeti i njihov ISO adapter ali ako treba samo izvadiš iz bloka ISO stopice i ubodeš prema shemi uređaja. Potražio sam na internetu ali ne mogu pronaći upute iz kojih bi se vidjela shema pinova od Erisina pa uslikaj iz uputa koje si dobio uz njega i zalijepi na forum da pogledamo.

Evo što je meni bilo potrebno da bez problema spojim i da sve radi, shema ISO konektora od VW-a, shema pinova od multimedije i provjera pinova od adaptera a u donjoj shemi sam si dodatno napravio raspored svih pinova da budem siguran da je sve u redu.

Shema Alpha, Beta, Gamma
radioanbau_page_372uaj.jpg
PHILIPS CED1800/BT
ced1800bt_98_dfu_aen_56ubh.jpg

dsc_0007anul1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema puno mozganja sa napajanjem, na iso od auta imas 3 bitne zice, crvena i zuta su +, crna minus, tako je i na erisinu, sa ge 3 zice radio se mora upalit, nista vise mu nije potrebno...

 

Jesi li ukopcao cevenu sa erisina na crvenu na iso, jer mislim da ona na erisinu nije ukopcana u konektor jer nemaju svi auti na istim mjestima Acc i stalni +...

 

Bitne su samo te 3 zice da su na pravim pinovima.

 

Poslikaj konektor od erisina koji ide u radio sa strane gdje ulaze zice i isto tako onu stranu koja ide na iso od auta...

 

Mora to radit ako je spojeno sve...

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da to nije mudrolija ali ako ne zna kako treba biti spojeno nece radit i sto tu treba vise pricat a (+) i (-) mu je osnovno sto mora stimat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odmah 2pitanja

 

1. da li bi ovaj usb kabel funkcionirao sa tim erisinom?

USB Switch Button USB Cable Adapter For VW Volkswagen CD Player Radio

http://s.aliexpress.com/V3eQv2ua

(from AliExpress Android)

 

po mojem misljenji bi jer ima standardni usb utor koji se ustekava u radio, ali da cujem vasa misljenja

 

2. da li se u ovaj utor ( donji desni kut, 4pina ) moze ustekati ovaj usb kabel koji dolazi sa rns 510uredjajima?

USB Audio Switch Cable Harness RCD510 RNS510 For Volkswagen VW For Golf MK6 Jetta MK5 Polo

http://s.aliexpress.com/ZbaQVVBn

(from AliExpress Android)

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by bozic.hrvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadan se da ces imat vise srice od mene

slijedeci vikend ide ugradja..garancija je 12 mjeseci pa ako nesto ne bude stimalo budemo reklamirali ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci po forumima u90% slucajeva se fino ogluse na bilo kakve reklamacije itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1