1 1
brada

Golf 4 ugradnja novog radia

Recommended Posts

Citajuci po forumima u90% slucajeva se fino ogluse na bilo kakve reklamacije itd

ja sam narucivao preko jednog decka iz SLO i on veli da se njemu javim pa da ce on dalje rjesavati..ali se ja nadam da bude sve radilo kako treba :)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadan se da ces imat vise srice od mene

Gledam shemu pinova od Erisina i po meni bi pin 3 K-Diagnose trebao izbaciti jer bi on mogao ili već stvara problem, isto je i sa pinom 5 SAFE (Diebstahlsicherug) kojeg možeš izbaciti osim ako ga želiš iskoristiti za napajanje antene kako sam ga ja iskoristio preko adaptera i kad davanja kontakta antena dobiva tih +5V za napajanje a kada se ključ izvadi nema napajanja niti pražnjenja akumulatora.

 

Ovaj konektor III (A) koji ide prema Erisinu je bitan jer se tu nalazi napajanje i masa, znači ovi dolje pinovi bi trebali biti po meni dobro spojeni od VW crnog konektora, preko adaptera do uređaja dok je smeđi od zvučnika.

PIN 4 S-Kontakt (Zundung)

PIN 7 KI. 30 (+12V)

PIN 8 KI 31 (Masse)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem za garanciju, rjesit ce oni, samo je problem sta moras slat u UK, sta DHL-om dodje oko 70€...

Postoji i mogucnost da ga ne popravljaju jer to traje oko 2 mjeseca, nego cim ga prime u UK, tebi salju novi, opet o tvom trosku dostave, pa te drugi uredjaj izadje oko 130 €, a vec si ga jednom platio, to je sranje, zato je bolje uzet od ovako nekog kao tog slovenca ako vam nudi istu cijenu...


odmah 2pitanja

1. da li bi ovaj usb kabel funkcionirao sa tim erisinom?
USB Switch Button USB Cable Adapter For VW Volkswagen CD Player Radio
http://s.aliexpress.com/V3eQv2ua
(from AliExpress Android)

po mojem misljenji bi jer ima standardni usb utor koji se ustekava u radio, ali da cujem vasa misljenja

2. da li se u ovaj utor ( donji desni kut, 4pina ) moze ustekati ovaj usb kabel koji dolazi sa rns 510uredjajima?
USB Audio Switch Cable Harness RCD510 RNS510 For Volkswagen VW For Golf MK6 Jetta MK5 Polo
http://s.aliexpress.com/ZbaQVVBn
(from AliExpress Android)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Malo bacio oko i trebali bi oba radit...

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li taj Slovenac uzima direktno iz Kine ili iz UK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li taj Slovenac uzima direktno iz Kine ili iz UK?

to nebih znao, ali amo nu dolazi za 3-4dana pretpostavljam da iz UK

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ih ima u većim količinama pa je zato brzo došlo, pitam jer kada Engleska izađe iz EU onda je opet problem oko uvoza pa sam mislio da Slovenac direktno uzima iz Kine, osim ako još netko iz EU uzima a tada bih imao vremena jer mi se sada ne žuri a ujedno htio bih vidjeti kako se vama pokazao jer onda bi mogla odluka past, prije ne. :)

Gledam njegove modne dodatke ...
- WiFi antena mi se čini dobra stvar,
- USB kamera ES550 je od 1.3MP je nekako premalo za dobar i jasan snimak ali mogla bi se iskoristiti,
- ELM327 OBD2 Scan Tool je zanimljiv ali jedino problem sa panelom, kome je port na drugom mjestu sigurno dobar dodatak,
- DAB Box ES354 interesantna stvar ali mali problem kud sa antenom da ima dobar signal i da se ne vidi,
- HD DVB-T BOX ES255 podržava MPEG-4/H.264 signal a HRT do 2020. uvodi najnoviji standard DVB-T2, H.265 HEVC
tako da bi to bilo kratkog vijeka pa se ne isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

- ako mislis na kameru za rikverc, mislim da ne bi trebao biti problem spojiti bilo koju drugu kameru na taj radio

 

- elm dijagnostika + torque pro software i android ( upareno preko bluetootha ) radi dobro bez obzira na udaljenost u autu ( meni ke odb port ispod volana i spajao se sa tabletom bez frke )

 

- mislim da je kolega Mouse_Ri negdje stavio video slicnog erisima ( mislim da je samo starika verzija ) pa mozes kod njega vidjeti

 

a ja cu onda svakako napraviti video kada sve pospojim i kada proradi ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je to kamera za snimanje u vožnji jer vidim da je frontalan snimak a to me zanima ne za vožnju unazad ili ti rikverc. Da kod mene je panel za OBD port baš na vidljivom mjestu pa bih ga morao imati uvijek otvorenog i vidio bi se tako da je to kod mene ne baš nešto za stalno ali eto valja malo raspraviti oko dodataka pa ono što je zanimljivo odmah i uzeti.

Vidio sam od Sanjina video, stvarno je dobro napravio demonstraciju pa me time i povukao da razmislim o njemu.


Erisin ES4648v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam njegove modne dodatke ...

- WiFi antena mi se čini dobra stvar,

- USB kamera ES550 je od 1.3MP je nekako premalo za dobar i jasan snimak ali mogla bi se iskoristiti,

- ELM327 OBD2 Scan Tool je zanimljiv ali jedino problem sa panelom, kome je port na drugom mjestu sigurno dobar dodatak,

- DAB Box ES354 interesantna stvar ali mali problem kud sa antenom da ima dobar signal i da se ne vidi,

- HD DVB-T BOX ES255 podržava MPEG-4/H.264 signal a HRT do 2020. uvodi najnoviji standard DVB-T2, H.265 HEVC

tako da bi to bilo kratkog vijeka pa se ne isplati

 

- Moj ima wifi antenu u sebi i hvata dalje nego mobitel

- Usb kamere su vecina oko 1.3, samo sta vecina bezveze pise vise i to onda bude ona nafrizirana/interpolirana rezolucija od koje nema nista, ne moras uzet bas tu kameru, podrzava svaku USB kameru ;)

- Elm mozes uzet i manji/tanji koji bi ti mozda stao ispod poklopca da se ne vidi, ili promjenit poziciju obd-a ako ga zelis stalno koristit

- Mislim da nema potrebe za DAB-om, dosta je uzet jedno obicno pojacalo od 50 kn i spojit ga na analognu antenu i nece falit signala, ne znam kakva je pokrivenost uopce sa DAB signalom po cestama

- DVB imas i model koji podrzava T2

Ako netko bude uskoro uzimao neki Erisin nek se javi pa da se ustekam za jedan DVB-T2, jer nema smisla njega platit 30$, a postarinu 70$ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su pretjerali sa dostavom od 70$, više zaradi prijevoznik nego onaj tko prodaje uređaje, tko zna možda ju i dijele pa je zato visoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobano na 4auta,sve zice su ok,ISO konektor je ispravan,nista ne treba mijenjat ali sranje i dalje nece da upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira što si isprobao ja bih ipak izbacio pin 3 (Diagnose) jer za to postoje više uputa za aftermarket ugradnju i ja sam se toga držao pa nema potrebe ostaviti ga jer ne vjerujem da Erisin ima tu opciju kao što je imao originalni radio koji si imao.

Piše na njihovim stranicama da za Passat imaju dodatni Quadlock adapter koji košta 30 GBP, no ako si isprobao adapter vjerojatno si dobio baš primjerak koji je neispravan ali prije nego ga vratiš imaš nekoga tko se malo više razumije u struju da ga pregleda i potvrdi neispravnost.

es5086v-r2-3-install4ylp6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi na njega direkt sa akumulatora doveo struju.

 

Znaci na + spojis zutu i crvenu, a na - crnu, i mora upalit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobano na 4auta,sve zice su ok,ISO konektor je ispravan,nista ne treba mijenjat ali sranje i dalje nece da upali

da si iz zg mogli smo probati spojiti mojega pa bi vidjeli

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seat Ibiza 6L..nemam canbus, tako da mi je ovaj konektor koji dolazi sa njim dovoljan ( to mi rekao i decko od kojeg sam uzimao )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by bozic.hrvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.erisin.com/erisin-v001m-canbus-adapter-decoder-for-our-vw-car-dvd-player_p245.html

 

da li je to ovoo ???

 

Ako tvoj radi mogu ti postom svoj poslat pa da vidimo ako si voljan naravno da ne narucujem jos i taj adapter pa racku ka i dosad

 

Izgleda da je to taj quadlock adapter kojeg spominju ali to bi morao još s njima provjeriti, no po specifikacijama spominje se DVD Player i nešto vezano za da volan radi ispravno, tako da je on po meni nepotreban i sa onim adapterom bi morao raditi, ako je ispravan naravno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seat Ibiza 6L..nemam canbus, tako da mi je ovaj konektor koji dolazi sa njim dovoljan ( to mi rekao i decko od kojeg sam uzimao )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ne virujen ni da ga passat ima

 

Izgleda da je to taj quadlock adapter kojeg spominju ali to bi morao još s njima provjeriti, no po specifikacijama spominje se DVD Player i nešto vezano za da volan radi ispravno, tako da je on po meni nepotreban i sa onim adapterom bi morao raditi, ako je ispravan naravno. :)

Spojit ga kući na utičnicu :lol2 ja mislim da je to za tipke na volanu itd,da nema veze s ovim sto nece da se upali,ali dao Bog da se varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i ja mislim da je za MF volan i još neki dodatak jer ni tvoj Passat nema canbus kao ni moj G4 ali to nije nužno za rad multimedije nego kao dodatak ako te zanima. A gle, ne želim te savjetovati da napraviš nešto pa sam zato rekao da odeš kod nekoga da samo spoji i potvrdi da li radi ali ako hoćeš možeš to sam pokušati direktno sa akumulatora kako je Sanjin napisao jer njemu je samo napon i masa dovoljna da proradi i ako je živ onda dalje a ako ne, znaš da te čeka dodatni trošak za vraćanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A probat cu to jos sto je sanjin predložio,odnit u Varnice u Kaštela da pokušaju nesto,ako mu nema spasa ide u smeće,jos da se je*em sa vraćanjem,dodatnih cca 1000kn,i natezat se sa njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kojim od agenata si dogovarao kupnju?

 

Jesi im javio da je radio stigao ali da ne radi, mozda bi oni rjesili dostavu, ali cisto sumnjam, ako bi ga vracao ima jos jedan koji bi trebao na garanciju pa se moze smanjit postarina, mozda bi bilo 40-50€ po glavi, koliko se ja sjecam za jedan kom dhl-om za uk dodje oko 80 €...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm onda je to česta pojava kvarova na Erisinu a sreća je poprilična da dobiješ jedan takav pa sa vraćanjem onda poprilično izađe, o izgubljenom vremenu da ne govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda upravo zbog toga nije lose uzeti preko tog decka iz SLO. Nije da ga reklamiram, ali cijena je meni bila ista kao da sam narucivao iz EU skladista, doslo je istom brzinom kao da sam narucio sam, decko mi je dovezao do ZG i svi problemi se rjesavaju preko njega ( pa nema dodatnih troskova eventualnog povrata u kinu ako ne radi ).Naravno, sve to pod uvjetom da decko ostane fer i korektan ako se kvar dogodi

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1