1 1
tommek10

grudnjak za haubu

Recommended Posts

Planiram si uzeti grudnjak za haubu. Nikad to prije nisam koristio pa me zanimaju vasa misljenja. Hauba mi je nanovo prespricana tako da nema nikakvih ostecenja od kamencica i slicno. Posto sam u lici dugo se koristi zimski setup i puno se baca pijeska pa bih htio zastiti haubu. Zanima me prvenstveno kod pranja u praoni dali se to cudo mora skidati ili ne? :-) btw ako tko ima povoljno za mk5 zainteresiran sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to furam vise zbog sminke, priznajem haha al sigurno da je korisno.

 

Ne moraš svakom pranje skidat, al se zna nakupit prljavštine ispod pa zna i to izgrebst haubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

na oba dva auta skidam prije svakog pranja,

operem kompletni auto i ovisno kako je zamazan grudnjak il ga operem ili ga samo obrišem.

i da, štiti od kamenčića.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvu bi foliju bilo pametno zalijepiti ispod grudnjaka. neka jeftina s ebaya mozda ili? pošto se oštećuje kako vi kazete iz svog iskustva.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kupio uglavnom radi sminke :)

A kod nas u lici ga mozes drzat gore 12 mj.

I obavezno slidam kod pranja auta .. Skupi se tu ipak dosta prasine a i linija od grudnjaka se primjeti na haubi nakon skidanja .. Ko je imao ili ko ima zna o cemu pricam tj. Pisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu biti iskren i reci da vas ne razumijem s tim grudnjacima. Zbog sminke? Ti grudnjaci izgledaju tako nakaradno da je to strasno, ta koza, imam osjecaj da se auto znoji ispod nje, bas je saka u oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam napisao napocetku... ja ga stavljam radi preventive i zastite s zimskim setom. Nakon sto su mi haubu izgrebali dao sam je lakirati nanovo i sad bi bilo steta da je kamencici izpjeskare. Brine me da je nebi sami grudnjak je ostetio.... ima li kakava jeftina folija koja se naljepi ispod ili netrebam brinuti oko toga previse? Malo je bed skidat ga svaki put kad se pere al jbg za ljepotu sve ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj nac na ebayu ili pitaj bilo koga tko se bavi folijanjem auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam nikog u blizini niti znam nekog tko se bavi folijama. A na ebay sam nasao one carbon folije al prozirne nemogu naci nikako... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas tu na forumu decka, LeoBj..mislim da mu je to nick. Meni je radio neke stvaris folijama. Jakodobro radi i ok su cijene. Probaj ga kontaktirati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze info jeli potrebno skidat grudnjak kad se ide na tehnicki pregled? Sutra moram ici obaviti to a skidat mi se neda bas :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tih 5 sekundi neces propast. Skines pa si miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto uvjek skinem, mozda bi zajebavali pa bolje mir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podignem temu jer se priblizava sezona opet. Iskustvo od prosle godine: stavljao sam foliju s kojom nisam zadovoljan. Jer kad sam odlijepio vidila se razlika na laku gdje je bila folija i gdje nije. Pa sam morao ići na poliranje. Ove godine planiram ići bez folije, ima li tko drugih ideja? Tko ide bez folije samo grudnjak, dali grudnjak može ozuljati ili ostetiti lak? Tj dali ostanu kakvi tragovi.? Inače je super stvar i hauba mi je ostala netaknuta prolu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grudnjak pokriva 1/3 haube a sve ostalo ostaje nezasticeno. Ja imam najmanje ostecenja od kamencica na podrucju haube a svugdje drugdje vise :)

Grudnjak je po meni vise sminka nego funkcionalnost ali ok, stiti taj dio haube. Ne ostecuje lak, makar ako ga se ne skida uopce, pod djelovanjem sunca, vode koja se cjedi prepostavljam da ce kad tad doci do razlike izmedju zasticenog i nezasticenog djela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% od povrsine haube je ostećeno na području grudnjaka znači to nije neka budala izmislila već ima smisla i svoju svrhu. Meni se vidila razlika jer nisam dobro foliju zalijepio pa gdje mi je ostalo zraka tamo se zavlačila voda. Pa se vidila malo razlika. Ali poliranje je rijesilo sve bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1