2 2
_fery_

chipiranje tdi

Recommended Posts

konopek mi je tu u komšiluku,dobar sam s njim pa imam i ja neki popust..

LC i blokada

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj sead je remapiran sa sls-mapom.. stage 2 116na 154ks platih 200evra (250je regularna...) posao traje sve skupa 50min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda kaže da treba 2-7 dana da stavi mapu a se mapiraju 15g.

 

Pripremljeno po šablon za tu snagu, upucaj, izmjeri,koregiraj, izmjeri i to je to,

 

Dobro O.K dvojica mi rekli da im treba 2-3h i cijena dobra.

 

Nego to launch control, koja je razlika naspram bez njega?

Dali kakve nadogradnje treba za to,?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da auti koji su prerađivani,na oem ecu moraju ostat kod njega par dana dok on slozi mapu,nema on sad jedan auto dnevno pa da za jedan dan bude gotovo...

 

Za LC netreba nikakva nadogradnja,ako se volis "panat" lakse kreces i bolji start imas.. Drzis gas u podu a auto radi na 2500 okr cca i cim krenes i pređes 5km/h on gasi LC i to je to. I na mjestu ti digne nekih 0.4bara mozda 0.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj znači nemreš ga onda ni navrtit na mjestu nego smo do tih cca 2500rpm?

pa onda je to i ok da i nema funkciju starta.

 

Jedan iz okolice ZG mi je otvoreno reko, gle ja se sa tvojim moram igrat 3-4h na valjcima da to bude kak treba, i uzmem ti 400€,

za to isto vrijeme imam njh 5 di imam 5min posla sa svakim, i uzmem svakom 200€ nekima i više.

 

Daklem hebi se ti i custom mapa. koja po meni nije više ni custom jel brate pa to se slagalo prije 15g, jest ti dorada malo veče dizna (0.205 na 0.216) i turbina od 96Kw.

 

Neču ih imenovat ali ova dvojica su mi rekli kad sve bude gore,

nazovi da ti kažem kad da dođeš, odradimo ga i vozi, npr jedan je reko isto da ima jedan dan navalu, za to klasično mapiranje da ide iz auta u auto, a drugi nema niš, i onda to napravi za cca 3h. pa rađe pričekam koji dan, nego da mi auto stoji 5 dana i na 10puta da ga slaže. i nije mi bitno jel je to 300 ili 500€, bitno je da to bude kak treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega upisi na youtubu launch control tdi i sve ce ti biti jasno kako funkcionira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću najvjerojatnije 99% u SM. Čim se namontiraju malo konkretnije kočnice i odvoji neka para za mapu.

E sad me zanima sljedeće. Planirao sam stavit onu njihovu power mapu cca 155 ks. E sad rekao je čovjek pošto auto ima

blizu 300 tkm da bolje stavit optimum mapu 143 ks.Meni osobno bzvz pošto je trenutno složen auto da ide bok uz bok sa mapiranim AFN-om

140 ks.

Da napomenem, auto je uredno održavan i motor ne pokazuje znakove zamora.

 

Zanima me vaša preporuka, što napraviti i kako će se recimo to odrazit na kvačilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo i turbina tu najvise trpi.. Jedan decko iz broda tu je imao mk4 101ks PD i digao ga na 150ks i odma cim je ubacio u 5 proklizalo mu je kvacilo.. Tako da,moze i nemora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od nacina voznje i koliko ti je sadanji set dobar. Meni je pri kraju vec tako da jos dok ga cipujem nece trajati dugo sigurno. Mada ako se ne divlja stalno i ne potapa gas svako saltanje trebalo bi trajati kvacilo

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne moras dati 300e za mapu, imas ljudi koji to rade po 100e ;) nije ista kurva za 150kn i za 500kn tako i u autosportu

 

 

 

Ovaj sta ti naplati 300e je 280e stavio u đep i mislis da imas super mapu dok ti se nesto ne razleti a mapu je uzeo od Slaveka ili Mireka koji je dodao goriva i zraka, netreba biti vise kinez! Dok ova za 100e.moze biti placena 70e.i iza nje stoji strucan tim kojemu je to jedini posao. Kod obadvije mape ti nemozes zakljuciti sam koja je bolja tj.kvalitetnije napravljena, nego mozes samo zakljuciti da ti auto ide bolje. To ti moze biti jedan od razloga zbog kojega nisi u pravu a jako se cesto ponavlja kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo,koliko je SM napravio auta i da su se razletili nalon toga?? Hmmm nebi bas mogao nabrojat na prste jedne ruke.. Imao sam audia koji je chipan u nasicama kod nekog lika i auto je trosio 10litra i dimio ko da ima 300ks a ne 160.. Nekon sm mape optimum auto se smirio s potrosnjom i dima nema ni u naznakama,a za pravo cudo sad ima jedno 100 000km vise od chipanja i nist se nije raspalo...

Zasto onda svi ne kupuju mape od mirka i slavka za 20e??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao nista za SM nego opcenito jer sam se imao priliku uvjeriti da su skupe mape kod nekih bile prevara tj.placalo se ime a ne kvaliteta. Kako ti znas da neki koji se bave mapiranjem ne kupuje kod Mirka i Slavka? Gotovo svi kupuje iz vana mape i sad je samo pitanje koliko tko zeli zaraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nakon citiusa ne dimi nista.stage 1. Pd 105 na 140. Ide odlicno..160 eura

Edited by gorup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li netko iskustva sa remapom 2.0 tdi PD 170? Posto cujem svakakve price da je taj motor i stock preforsiran i sl... strah me nekvalitetne mape koja ce dimit i stopat dpf posto bi ga ostavio na autu dok je ispravan. Ako netko zna i okvirne cjene posto mi se ovi cjenici na stranicama cine 2-3 god. stari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odeš kod Muhe i napravi ti mapu kak očeš, radi ti ju na valjcima tak da nema onog imaš sigurni xy-ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u subotu bio kod muhe na mjerenju

Rezultati

Golf 4 TDI 150 remap

 

ce14235b1b2508ef3eda1ee24a36dfe1.jpg

 

c213a9cfadb5f601053ab8f7152ab991.jpg

 

200ks i 420nm

Ja prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2