1 1
alen_gti

instalacija za maglenke mk5

Recommended Posts

zanima mi gdje bi moga nabavit instalaciju za maglenke za golfa 5 imam prekidac imam maglenke al nemam kablova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želja mi je ugraditi maglenke u golfa. Ako mi moze netko pomoci. Znaci sto sve spada pod instalaciju? Jer sam nasao maglenke s instalacijom svom potrebnom ukljucujuci i prekidac. I mozete mi reci jeli to tesko ugraditi nakraju krajeva. Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis sam to radit ko skidat zadnji branik,je. Nije tesko,daj nekom ko zna da ti slozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemislim sam raditi ;-) , nego pitam da prikupim sve potrebno prije neg pocnem trazit tko ce mi odraditi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak je instalacija koja ide preko cecm onda ti treba vcds i cecm koji podrzava maglenke

 

instalacija kufatec

 

ako je instalacija putem releja onda treba samo plus i minus i to je to. prekidac stavis negdje u pretinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necu pekariti s fodatnim prekidacima po ladicama. Idem na orginalni prekidac za svijetla s opcijom za prednje maglenke. Vjerojatno je takva i instalacija jer dolazi taj prekidac s maglenkama i instalacijom. Moram viditi dali bordnetz podrzava maglenke :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bi isto sebi spojio ja imam i dvostupanjski prekidac i maglenke vec u braniku samo nemam instalacije cackao sam po ebayu i naletio na ovo

2c3d3043da7b4f51d7fb48a53f95335a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli moguce da se na dvostupanjski prekidac spoji da se pale maglenke posebno prednje posebno zadnje. Ali da je instalacija vulgaris s dva releja. Posto mi bordnetz nepodrzava nadogradnju maglenki :-/ i ako bi netko imao kakvu shemu bio bih mu jako zahvalan da mi posalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa slike sta oni prodaju je za spojit na pozicije tako da cim pozicije upalis da svjetli i maglenka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ovako

Ako bordnetz nema opciju za maglenke onda ti ide preko releja

Znaci kupi prekidac sa funkcijon paljenja prvi i zadnji maglenki i izvuce se pin iz prekidaca koji pali relej odnosno pali maglenke

Da imas u bordnetzu mogucnost bilo bi lakse opet se pobuce pin iz prekidaca u bordnetz i izlaz iz bordnetza u maglenke i iskodira

Kad nabavljas maglenke probaj uzet i onaj dio instalacije koji je u braniku jer ti onda pasu dzekovi gore i sve je kao original da se nista ne kuzi

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ivane.... mozes mi reci koji dzekovi gore da mi odgovaraju? Idem negdje jos s instalacijom prije samog prekidaca ili? Bilo bi super kad bi negdje postojala shema. I instalacija se provlaci kuda ide i instalacija od svjetala prema bordnetzu a od tamo k prekidacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako uzmes h11 maglenke, trazis instalaciju za h11

 

ako uzmes hb4 onda trazis takvu instalaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je

A instalacija ti je do fara samo tamo se onda spaja u original instalaciju koju ti nemas

Znaci ti vuces inst od bordnetza do tog djeka koji ti dodje gore do fara tu inst moras sam izmislit

Ili ako ne nabavis taj dio inst onda moras k9mplet sve sam izmisljat ali onda nemas original djekove moze ti voda ulazit i brzo sve crknut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane ima inst. od maglenke do maglenke i gore do dzeka. Znaci meni treba instalacija od tog dzeka do bordnetza. A kako idem od bordnetza do prekidaca. Ili mogu zaobici bordnetz staviti relej i u prekidac direkt kad izvucem pin za paljenje prednjih maglenki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze kao sto i svizac mota cokoladu u omot :lol2

 

 

Nego, ne moze. Prekidac samo salje signal na cecm. Moras kupiti cijelu novu instalaciju i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces reci da se nemoze izvuci pin iz prekidaca i da se nemoze napraviti da se maglenke pale normalno bez obzira ide li na bordnetz ili ne??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na neki najobicniji prekidac koji se extra stavi moze.... on off ima jedan i drugi prekidac tako da nevidim razloga zasto nebi islo preko orginal prekidaca. mislim da ti ta tvoja teorija bas nedrzi vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se izvuci da radi preko orginalnog prekidaca a da maglenke rade preko releja. Tako je elektricar uradio kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ti imas inst do djeka super

Ovu inst od bordnetza do tog djeka moras sam napravit jer je tvornicki umotana u cijeli snop

I mozes iz prekidaca izvuc pun i na bordnetz i na relej ovisi kako zelis

Po mojem vidim da bas nisi u tim vodama sa strujom naj naj daj bolje nekom da ti odradi bit ce ti mirna dusa i citav auto

Bez ljutnje

Edited by Ivan VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je otidi negdi na otpad,nadi razbijenog golfa,povedi nekog sa sobom ko se razumi,nek ti povadi iz auta sta triba i slozi sebi. To kemijanje tamo - vamo,i naknadno nadogradivanje na "divlje" ti je samo bezvezna zajebancija. Jedan je napisa,sex dok se sve to upogoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1