1 1
silverline

Sitna ogrebotina i točkica

Recommended Posts

Ekipa,

 

ma danas sam isao oprat auto sa mini-wash, i izgleda sa sam nekako zagrebao na jednom mjestu prag kod zadnje gume, i sad je tu ostala ogrebotina. Baš mi bode oči. :glavomuzid

Desno od toga sam vec ranije isto s mini-wash napravio jednu točkicu. Pretpostavljam da je bilo već načeto od kamenčića, pa sam to samo izbio s mlazom.

 

E sad, kako pratim svaki pikicu na autu, meni to užasno smeta, i sad jedino što na autu vidim je to. :glavomuzid

 

Ima li netko neki prijedlog kako to sanirati?

I da li ce uopce htjeti neki auto-lakirer to srediti?

 

 

 

2zjgsop.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda da si nabavis naljepnice za rubnjake?

neznam strucni naziv, al dosta novijih auta dolazi s time, sprecava ostecenje od kamencica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi boju u sticku u ovlastenom servisu/ducanu,dobro isperi,posusi i opituraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji su ga imali ... Koliko košta taj stik?
Da li je netko pokušavao ukloniti sitna oštećenja s njim i kakav je u praksi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znan za bmw(crni) oko 150 kn da se popravit ali ne ispada ono vau,posto je tebi na pragu nece upadat toliko u oko tako da mozes sa njin bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

80 tak kuna + (ovisno od boje) košta u ovlaštenom lakstift. ko lak za nokte dobiješ boju i bezbojni lak to je više za pokiti da ne hrđa i da ne bode u oči al se vidi sve koda uzmeš boju i malim kistom naneseš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Šime,
ako se ne varam, ovo bi trebao biti taj set za popravak. Količina u setu je 2x9ml (boja/lak) što bi trebalo biti dosta za par sitnih oštećenja od kamenčića a cijena na ebayu se kreće oko 10EUR-a pa ako je nešto skuplji u ovlaštenom nije neki problem, samo da nije duplo.

OE Nummer: LST0P2C9Z (Lackcode: LC9Z)
lst0p2c9z_1otqlz.jpg

lst0p2c9z_2e0q59.jpg

lack_450x213_2bqq19.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces nista naparaviti s time... ok, nece biti vise toliko vidljivo (crno), ali postojat ce razlika u laku...

Ako ti to odgovara, kupuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovara mi zato što nemam izbora.
Ne pada mi na pamet lakirati cijeli dio zbog par sitnih oštećenja koje je napravio prvi vlasnik i koje mogu sanirati sa setom. Tek bi se tada vidjela razlika u boji a ako se malo pripazi može se sasvim dobro prikriti a nakon poliranja bi trebalo izgledati sasvim OK, bolje nego ostaviti kako je sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje oštećenje je minimalno tako da ti korektur može pomoći. Dolje su ti dva poučna video koji ti mogu pomoći oko pripreme za nanos baze i laka na oštećenje. Ne treba pratiti sve što i kako oni rade jer su to dva različita načina i oštećenja su veća nego kod tebe ali neke stvari su dobre pa ih se može primijeniti.

Paint Chip Touch-up -- /DRIVE CLEAN



dasAuto - Easy Repair - Steinschlag mit Lackpipette reparieren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...ja kupio auto i na desnoj strani počevi od blatobrana,zadnjih desnih pola i manje na prednjim vratima crta kao da je netko sa ekserom duboko ogrebao...bio kod par majstora svi bi samo skidali vrata i sve radili bez nekog kemijanja...ja kupio boju kao lak za nokte i lagano to preao da ba nije bijelo iako Bode u oči i vidi se da je duboko...

Sad gledam ovo i mislim si bi li se isplatilo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,

da li se s takvim setom može ovo rješiti?

 

unnamed.jpg

Ne vidi se oštećenje u odnosu na cijeli dio auta ali dal ti se isplati to popravljati. Realno još ružnije će ispasti ako staviš to s ovim kistom. Prijatelj je to kupio i jbga svaki kamenčić nabacio točkicu. Hauba je kroz godinu dana dobila toliko točki da je prestrašno. Moj savjet- ostavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...ja kupio auto i na desnoj strani počevi od blatobrana,zadnjih desnih pola i manje na prednjim vratima crta kao da je netko sa ekserom duboko ogrebao...bio kod par majstora svi bi samo skidali vrata i sve radili bez nekog kemijanja...ja kupio boju kao lak za nokte i lagano to preao da ba nije bijelo iako Bode u oči i vidi se da je duboko...

Sad gledam ovo i mislim si bi li se isplatilo...?

Sumnjam, za sitnice da ali nešto ozbiljnije baš i ne.

Ali pokušaj ako imaš volje može se popuniti bazom i prekriti lakom a ako ne valja onda znaš što ti je raditi ako ti baš smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda kao da je samo lak povrsinski dobio i ako ga nanese ponovno potamnit ce malo na tom mjestu, tako da ce se boja izjednaciti sa ostalom a ujedno ce zatvorit ostecenje da se voda ne podvuce.

 

Kupi si set pa ga imas za sitna ostecenja kada zatrebas a ovaj sigurno nece biti jedini. Ima ih i moj nekoliko i to planiram sanirati sa istim setom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...kad stavim boje točno vidim da mi fali jer ostaje udubina...misli da bi s tom bazom.dobio odnosno popunio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas priča baš s rođakon koji je vrhunski meštar i lakirer (između ostalog pituraje i motore na MotoGp) kaže ne diraj sad ništa opitura ćemo kad bude kako triba :) da ako se s tin seton i pitura vidi će se razlika a i guli će se pitura

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što ti je on predložio, prelakirat cijeli dio ili što?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sve standardno napravit i pripremit kad se triba piturat samo na fleku (znaci uvatit puno sire nego je tockica)

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja onda ne bih ništa dirao, oštećenje je minimalno da se ni ne vidi a ovako je moguće da bude uočljivo jer se na srebrnoj boji vidi razlika a ti odluči što te volja, uostalom vidjet ćeš kada ti rođo sredi da li ti je po volji ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na fleku moze samo netko jako sposoban odradit,da boju dobro pogodi i da dobro ispolira na kraju,a uvik ce se vidit razlika pod kutom

 

marko

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1