0
malislon

Parking senzore za novi golf 7 bijele boje

Recommended Posts

Želio bih preporuku gdje bih mogao u Zagrebu kupiti i ugraditi parking senzore za novi golf 7 bijele boje. Volio bih da mi netko da preporuku za osobu/tvrtku koja je izvela ugradnju i prodaju senzora i značilo bi mi da netko imao pozitivno iskustvo kada je na novom golfu ugradio upravo te preporučene senzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki iz zg-tima rade cuda....oni su ti moj prijedlog definitivno ako te nesto jos zanima.kontaktiraj me.u inbox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želio bih preporuku gdje bih mogao u Zagrebu kupiti i ugraditi parking senzore za novi golf 7 bijele boje. Volio bih da mi netko da preporuku za osobu/tvrtku koja je izvela ugradnju i prodaju senzora i značilo bi mi da netko imao pozitivno iskustvo kada je na novom golfu ugradio upravo te preporučene senzore.

 

Isao bi na aftermarket ili na oem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket mozes zaboraviti prednje da rade normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

>Isao bi na aftermarket ili na oem?

 

Nažalost ne znam što u ovom slučaju što znači (oem, aftermarket) ? Na forum sam radi savjeta jer Imam praktičan problem; godinama (9 godina) sam vozio golf 5 i parkiranje mi nikad nije bilo problem, kupnjom sedmice, nikako da se priviknem, non stop imam osjećaj da ću lupiti ili u zid ili u drugo auto. Možda se priviknem i prije no što kupim senzore, ali trenutno me još drži da bi mi ta investicija pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

>Isao bi na aftermarket ili na oem?

 

Nažalost ne znam što u ovom slučaju što znači (oem, aftermarket) ? Na forum sam radi savjeta jer Imam praktičan problem; godinama (9 godina) sam vozio golf 5 i parkiranje mi nikad nije bilo problem, kupnjom sedmice, nikako da se priviknem, non stop imam osjećaj da ću lupiti ili u zid ili u drugo auto. Možda se priviknem i prije no što kupim senzore, ali trenutno me još drži da bi mi ta investicija pomogla.

 

OEM ti je tvornicki setup. Tvornicki modul, senzori, moze se spojit na display od radija ako je onaj na touch i mozes dijagnosticirati modul, prijavljuje se u CAN mrezu sustava itd...

Afermarket ti je klon/kopija ciji modul moze i ne mora biti kompatibilan sa ostatkom auta, i obicno dobijes poseban mali display koji negdje zaljepis na konzolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

OEM ti je tvornicki setup. Tvornicki modul, senzori, moze se spojit na display od radija ako je onaj na touch i mozes dijagnosticirati modul, prijavljuje se u CAN mrezu sustava itd...

Afermarket ti je klon/kopija ciji modul moze i ne mora biti kompatibilan sa ostatkom auta, i obicno dobijes poseban mali display koji negdje zaljepis na konzolu.

Prije nego sam postavio pitanje na forumu proguglao sam po netu i ustanovio da ne mogu pronaći best buy i očito rješenje. Koliko sam shvatio, da bi ugradio OEM potreban mi je display koji ima 8 funkcijskih dugmića, ja ih imam 6 tj. imam onaj display koji dolazi u trendline opremi. Da li sam u pravu? Ako nisam, onda je to moje rješenje, pa molim savjet gdje da kupim OEM senzore i pripadne module i kod koga da ih ugradim. Ako nažalost moj display (odnosno moja trendline oprema) ne podržava ni jedno OEM raspoloživo rješenje, koja je sugestija za “aftermarket” opciju i koja su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha? Kakve veze ima radio sa parking senzorima

Ili broj "dugmica"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha? Kakve veze ima radio sa parking senzorima

Ili broj "dugmica"

 

Koliko sam vidio po netu, jedino se taj display koji je veći i imam pokraj sebe 8 dugmića i očito već priređen softver, može iskoristiti kao ekran na kojem se ispisuje udaljenost i aktivnost OEM senzora. U trendline opremi novog golfa u HR dolazi manji ekran, možda se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i taj mali mora bit kompatibilan. A u krajnjem slucaju davat ce ti i zvucne signale

Share this post


Link to post
Share on other sites

i "mali" radio ima prikaz 100 posto provjereno jutros....što se tiče toga ponovit ću nazovi zg tim u zagrebu oni će ti kodirat da ti prikaz bude kao da imaš original i montirat će ti to u auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i "mali" radio ima prikaz 100 posto provjereno jutros....što se tiče toga ponovit ću nazovi zg tim u zagrebu oni će ti kodirat da ti prikaz bude kao da imaš original i montirat će ti to u auto.

Super, onda imam pravi put do rješenja, hvala puno. Javim kako je prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmoopet - prednji samo oem. Aftermarket nikad ne funkcioniraju normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam danas prednje i stražnje senzore i za sada sam zadovoljen. Zahvalio bih forumašu Royal mk7 (Dino) što me uputio na pravu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao sam ti da su dečki jedni od rijetkih koji su profesionalni i vrhunski u svom poslu!sretan sam da si otišao tamo i nadam se da će te dugo besprijekorno služiti!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu li ti slozili prikaz na ekranu radia?koliko si platio i jel rade dobro?koju kombinaciju senzora si uzeo,vidim da imaju vise vrsta...?

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu li ti slozili prikaz na ekranu radia?koliko si platio i jel rade dobro?koju kombinaciju senzora si uzeo,vidim da imaju vise vrsta...?

Prikaz na ekranu mogu složiti, ali u razgovoru sam shvatio da je pametnije gledati u retrovizor i slušati "bip bip". Uzeo sam prednje i stražnje senzore neke talijanske firme koje mi je frajer sugerirao, mislim da su najskuplji od svih ponuđenih. Ukupni ceh je 3500 kn. Čini mi se skupo, ali sad sam zadovoljan s onim što sam dobio. Da sam ih dokupio prilikom kupnje novog auta, došlo bi me skuplje, prvenstveno zbog veće stope trošarina na ukupnu cijenu auta. Može se dokupiti originalni prekidač/tipkalo i čini mi se da sve izgleda kao da su složili u tvornici. Ukratko "skup sport" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skupo,s obzirom da prikaz nije na ekranu...stari je na hyundaiu kameru za rikverc stavljao,narucili smo preko ebaya kameru i ekran u retrovizoru,dijelovi i ruke su kostali oko 650kn,ovlasteni je uzeo 300kn za ruke,ugradivani su u birtu u dugom selu i nema nikakvih problema s garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za passata b6 platio 2100kn prednje i zadnje sa prijavom na rnsu ali sam sam ugradjivao. Senzori su kineski, a modul oem

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 malislon:

 

Iskreno, ja mislim da si ti to pretplatio, pogotovo sto su to aftermarket senzori.

 

Ja bi radije dao pri kupnji jos malo para pa imao sve oem kao sto imam sad na autu, a ne neke kopije. I to tvoje da ces bolje vidit na retrovizor nego na displayu ispred sebe je glupost.

 

To je moje misljenje.. Lp

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skupo,s obzirom da prikaz nije na ekranu...stari je na hyundaiu kameru za rikverc stavljao,narucili smo preko ebaya kameru i ekran u retrovizoru,dijelovi i ruke su kostali oko 650kn,ovlasteni je uzeo 300kn za ruke,ugradivani su u birtu u dugom selu i nema nikakvih problema s garancijom.

Da, vjerujem da sam mogao proći jeftinije, ali u ovoj kombinaciji ostaje mogućnost prikaza na ekranu s ovim senzorima i ugradnja prekidača da bude sve po p.s.-u. Uglavnom to je sada prošlost, a eto na forumu ostaje referentna cijena da se drugi mogu ravnati ako žele nešto ovako kako što sam ja odabrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i onda kazu orginal skupi :D

 

a ispadnu tolko sa prikazom i tipkom :D mislim cak mogu isporucit i za manje s ugradnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites
0