0
Guest ND4SPD

SF-Tim - LOSE ISKUSTVO!!!

Recommended Posts

Guest ND4SPD

Da odmah na početku rije??im neke nedoumice....jednom je netko bio pisao o kvaliteti usluge jedne firme koja se bavi distribucijom i servisom Pioneer opreme i sl. Tako da bi ja htio na sličan način vama pokazati o kakvim se ljudima radi kod dotičnog SF-Tim

(hint: KreshOOO je nedavno tamo slagao muziku)

 

Priča ide ovako.......

 

Ljeto 2004.godine

Auto je dovezen u Bestovje gdje su dotični prije radili u sklopu KODO audia i trebali su slo??iti muziku koja im je donesena u njega. Muzika nije kupljena kod njih ali mislim da to u ovoj priči nije ni bitno..ili mo??da je. Samo jo?? da napomenem da su tablice na autu Pula (PU) ??to isto mo??da nije bitno a opet mo??da i je.

 

SIstemi od JBL-a. Pojačalo i sub od DLS-a..Kabeli RF i radio je u to vrijeme bio Kenwood (ni?? posebno)

I to je sve lijepo sviralo u početku ali ne kako je bilo očekivano. Naknadno je kupljen radio Pioneer Deh-P 9600.

 

Nakon 6-7 mjeseci počinje iskakat automatska sklopka iz nepoznatog razloga.

Nemoguće je slu??at muziku u auto zbog iskakanja iste. Nakon toga sam ja pričvrstio tu sklopku da ne mo??e iskakati po??to nigdje nije nađen kvar na sistemu i muzika svira najnormalnije slijedećih par mjeseci.

 

Ali dolazi hladnije vrijeme i de??ava se da kad se auto upali zajedno sa muzikom muzika ne svira već radi na neke intervale...malo svira malo ne, sve dok se ne zagrije (cca.10-15min) ? to je po meni idiotizam jer jo?? nisam nigdje vidio da se muzika mora zagrijavat da bi svirala

 

U međuvremenu su se dotični koji su slagali muziku preselili natrag u Zapre??ić odakle su i počeli i sad se zovu SF-Tim. Ja sam se po??alio na probleme i rekao sam da imam reklamaciju u svezi s autom kojeg su oni slagali. Na ??to su oni rekli da je to nemoguće jer ipak su oni bog i batina ??to se tiće car HI-FI i da je 100% gre??ka u radiu..na ??to sam ja rekao da ne mo??e bit gre??ka u radiu koji je kupljen u dućanu u kojemu je ko??ta 500+ eura jer nije to neki radio sa črnomerca ili jaku??evca! Moja tvrdnja se kasnije ispostavila točnom i sa radiom je sve u apsolutnom redu!

 

I sad su se oni primili pronaći kvar....dolazim ja nakon dan-dva po auto..to svira na veliko. Super sve funkcionira. Ja napokon sretan....al ne zadugo!

Prvo otkrijem da su mi kreteni spojili napajanje bez ikakvog osigurača..bez i čega!! i da kad sjednem u auto i zapalim ga moram si jo?? i sam palit radio ??to prije nije bio slučaj. Palio se na kontakt!

 

Ja njih natjeram da mi stave osigurač običan prozirni ??to su i napravili i naplatili (200kn) i ja odem muzika laganini svira, ni??ta ne ??teka, radi sve kako treba i ja si mislim aj valjda je to to....ALI NE! Za??to da sve bude kako treba kad mo??e bit lo??e!

 

 

Nakon cca. 2 tjedna meni prestane kompletna muzika svirat...radio radi..lampice svijetle..osigurač čitav..i ja opet k njima...dečki to opet ne radi i opet oni meni ma sad je to 100% do radia. Ja velim da, mora da je do radia (da, al ne denes)! I sad oni to opet sve raskopaju i sku??e da je riknulo pojačalo (DLS CA-30) ali ne izlazi već neki čip unutra na sredini pojačala.

Ja sad njima velim...super dečki..nakon svega jo?? ste mi i pojačalo uspjeli sjebat i ka??em im da ??elim da pojačalo bude popravljeno ali da ja neću platit taj popravak!

 

I tako prođe 2 tjedna.. ja zovem na mobitel oni se ne javljaju jer vide tko zove. I ja odem u radionu, oni svi tamo ja vidim pojačalo raskopano na stolu i kao čekaju se djelovi svaki čas da dođu. Zvali smo Vladu i djelovi su naručeni.

Ja velim super..znači jo?? malo pa gotovo, zovite me kad ude gotovo. Prođe jo?? dva tjedna od pojačala ni P. Ja opet u radionu reko dečki di je zapelo. Pa gle tog djela ti nema, mi ne znamo kak to popravit jer ne znamo točno koji je dio oti??ao i tak dalje oni seru i ja ka??em dajte mi pojačalo ko vas hebe popravit će ga netko ko je sposoban.

 

Uzmem ja pojačalo i zovem Vladu (Paukera koji se glavni za DLS) i veli on meni nema frke..dofuraj pojačalo i sredit ćemo mi to. I ja njega tek tolko za informaciju pitam jel te netko zvao mo??da za ovo pojačalo za djelove i naglasim ko ga je trebao zvati a on me pogleda i veli NE. Nitko mene nije zvao za to pojačalo. Super..meni jo?? jedan razlog vi??e da ove popljujem i pokopam!

 

Sad čekam Vladu da rije??i to pojačalo, s time da ga je on dobio oko Nove godine i rekao sam mu da nije hitno..da ga mo??e i nakon Nov rije??it tako da ćemo vidjeti kaj će sad s te strane bit.

 

Uglavnom:

 

Zaključak o ovim kretenima iz Zapre??ića ("majstorima"):

Dečki su stvarno dobri kad treba slo??it muziku ali prvo treba ispunit par uvjeta:

 

1. bit njihov jako dobar prijatelj

2. ulo??it 10,000+ eura u muziku

3. uvlačit im se u ??upak narednih par mjeseci prije slaganja

 

a po??to ja nisam niti ??elim ispuniti nijedan od njihovih uvjeta ja sam popu??io lagano.....

 

I jo?? jedna molba...molio bih da ako je netko na ROL-u i HRQMT-u da ako nije problem c/p ovo.

Ja ću stavit to na TUN-A i CCA forume.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidi! Ne znam za te dečke, ali znam da se danas svi zovu vrhunskim stručnjacima u svom poslu, a da to ipak nisu.

Pro alarm je firma u kojoj rade ok dečki, i imaju sve potrebne papire i licence, a hoće raditi isa drugom markama osim ALPINE-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda jesu, a mozda i nisu dobr majstori, ali nitko ti nece ni problizno dobro napraviti, kako ti mozes sam.

imas internet, literature ko u prici, nekog prijatelja povuces za rukav i slozis si sam! i ljudi ce te vise cijeniti zbog toga... :respekt:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina, ali nema?? uvijek sve ??to treba, a oni u gara??i imaju. A usput i nauči?? dok gleda?? kako se ??to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tuning boy

Svaka cast sta si imao toliko živaca da ih cekas toliko za muziku....... :respekt:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je istina, ali nema?? uvijek sve ??to treba, a oni u gara??i imaju. A usput i nauči?? dok gleda?? kako se ??to radi.

a daj mi reci kaj ti to moze trebat da oni imaju a ti nemas? treba ti par kljuceva za raskopat neke plastike i lemilica za spajat zice...muzika stvarno nije neka nauka za napravit,a ako neznas sam uvijek se nadje netko tko je to vec radio da ti pomogne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otkud znam...vjerojatno bi se skupio alat i sve ??to treba??, ali priznaj da bi morao sto puta zvati nekog za ovo i ono... Meni je najmr??e skidati plastike sa pragova i vući kablove, jo?? ako ima?? ćevape od prstiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa otkud znam...vjerojatno bi se skupio alat i sve ??to treba??, ali priznaj da bi morao sto puta zvati nekog za ovo i ono... Meni je najmr??e skidati plastike sa pragova i vući kablove, jo?? ako ima?? ćevape od prstiju...

pa ja imam cevape od prstiju ali mi ne pada na kraj pameti nekom placat da mi to slozi...ali svatko ima drukciji pogled na tuning, ja sve slazem sam osim lakiranja naravno,taj dio jos nisam svladao a mislim da ni necu :P a i nije bad pitat nekog ako nesto neznas ali zato kad zavrsis vise cijenis ono sta si napravio i ti postajes taj koji druge moze savjetovat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Venom
nije bad pitat nekog ako nesto neznas ali zato kad zavrsis vise cijenis ono sta si napravio i ti postajes taj koji druge moze savjetovat ;)

U potpunosti si u pravu ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa otkud znam...vjerojatno bi se skupio alat i sve ??to treba??, ali priznaj da bi morao sto puta zvati nekog za ovo i ono... Meni je najmr??e skidati plastike sa pragova i vući kablove, jo?? ako ima?? ćevape od prstiju...

pa ja imam cevape od prstiju ali mi ne pada na kraj pameti nekom placat da mi to slozi...ali svatko ima drukciji pogled na tuning, ja sve slazem sam osim lakiranja naravno,taj dio jos nisam svladao a mislim da ni necu :P a i nije bad pitat nekog ako nesto neznas ali zato kad zavrsis vise cijenis ono sta si napravio i ti postajes taj koji druge moze savjetovat ;)

O.K. predajem se. Ako si pa??ljivo čitao, nisam platio, frend mi je bu??io za napajanje, skidao plastike, i vukao kablove...

Sad je taj auto pro??lost. Trebam neki drugi savjet. Naime, imam nekog lupaća, a njega sređujem laganini, jer to vozi ??ena, ali hoću da izgleda jedinstven, a ipak-običan. Problem: Stavio sa orig GAMMA radio iz svog Pola, CD changer iz A6 u prtlja??nik, i sad-kod putnika straga sam skinuo panele a tamo je predviđeno mjesto za visokotonac i srednji-bas.

Tu smo stavili ALPINE, ali mi je problem panel koji nema mre??icu za zvučnike, a ima određenu formu koju ne bih mijenjao. Paneli sa mre??icom kod zubaka ko??taju oko 1200-1400 kn!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima josip pravo najbolje ti je sam raditi!!!!samo ja sam malo bio mamuran jedno nedjeljno (bila je prenapeta subuta)jutro nesto sam slagal ne sjecam se bas uglavnom da skratim pricu na krivi kanal sam spojil zvucnike pa ono zakaj ne radis koji bog sad i onda skuzim to !!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle prijatelju, vecina nas ovdje ce ti pomoc oko svega, moras imat samo strpljenja! sto se tice hi-fi majstora koji su otvorili svoje firme ima ih pun k... i osamsto, malo njih je kvalitetno, ali za njih se i zna!

 

Sve sto god trebas klikno na google, pitaj na cca-forumu ili ovdje i problem rijesen! vjeruj mi svakim danom ucit ces sve vise i bit ce zadovoljniji sam sa sobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vidis ja ti prije nisam imao pojma nista o muzici i otisao sam na cca forum i jos iamm frenda koji se time bavi i sada znam dosta puno o auto akustici, radim si panele sam i slazem muziku i sve ostalo, cak sada imamo i svoj drag team, samo trebas malo strpljenja dok naucis i to je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bez veze bacis pare u zrak ak imas kompice pitas ih nekej pa ti objasne!!!!radije njima platim cugu il kaj vec nego tim tzv-majstorima!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se dugo mucis da si nesto slozis, i naj.. se ko budala, na kraju vidis rezultat!!!!

ako znas o cemu ti pricam! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam osim kaj nekej naucis onda se i time ponosis !!!!!!

pita te neko zko ti to slagal ?????

ma sssssaaaaaaaammm!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam sta da kazem na tvoju pricu, nepoznajem decke, ali posto se ja bavim auto akustikom i slazem muzike, ali znam da su te ovi decki vukli za pojacao!..

 

ja sam sada dao pred malo otkaz u takvoj jednoj firmi, i to zavlacenje stranaka mi se nije svidjelo iako sam to morao raditi, sef zahtjeva. Jer zelim biti covjek i biti posten, sada ti nije moderno pa se stalno izmisljaju svakakve stvari.

 

zelim ti reci par savjeta za muziku, jer mi je struka elektronika i popravljam pojacala i sl... To sto su ti spojili radio direktno na napajanje i vise ti se nije palio na kljuc, to ti je prednost u muzici, a za neke elektronicke djelove u pojacalima je pozeljno da postignu radnu temperaturu kako bi imali 100% iskoristivost, ali to neznaci da mora biti vruce pojacalo kako bi bolje radilo, jer pojacala najcesce pregaraju jer se pregrijavaju zbog određenih strujnih zagrijavanja i opterecivanja, ovo sada govorim sa malo na amaterskom nacinu kako bis me mozda mogao razumjeti. Ali nemoj misliti da sada branim te decke, jer da se vratim na tvoj problem oni nisu pravi ako se netrude da ti objasne zasto u neke stvari na tvojoj muzici napravili, jer svaki auto je prica za sebe i svaka muzika isto tako. Ovo im je velika anti reklama.

Zelim ti ubuduce vise uspjeha sa muzikom jer te u potpunosti razumijem i dobro je sto si otisao kod drugog!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo vidis ja ti prije nisam imao pojma nista o muzici i otisao sam na cca forum i jos iamm frenda koji se time bavi i sada znam dosta puno o auto akustici, radim si panele sam i slazem muziku i sve ostalo, cak sada imamo i svoj drag team, samo trebas malo strpljenja dok naucis i to je to ;)

pa to ti ja velim,samo treba bit uporan ;):respekt:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Gle ja moram reci da sam imao slicnih probelma sa deckima iz KBZ Electronic

kupim kod njih radio pioneer, prije sam imao sony pitam ja njih jel moram sta mijenjati na kablovima za svaku sigurnost. Oni meni kazu da ne.

spoje mi radio i kod njih sve radilo bez problema.

 

navecer ja krenuo na put prema moru i odjednom crko zadnji lijevi kanal.

nakon tjedan dana se ja vratim i bunim kako to da je crklo istu noc, al mene lik ne

sljivi zasto se nisam sutradan vratio, a ja njemu kako cu kad nisam bio u zg.

 

Kaze on meni 300 kn novi chip jel to neide u garanciju.

ja rekao ok. Nakon tjedan dana zovu oni mene da kazu da su dobili orginal chip

i da dodjem po radio.

 

opet oni provjerili instalaciju i sve ok.

 

slusam ja radio cca 2 tjedna i idem ja to posteno odvrnuti. koliko pojacalo i zvucnici mogu da je sve ok.

 

radilo 10 min i odjednom nema zvuka.

 

Ja lud odem kod njih i meni lik opet da sam skurio chip instalacija nije u redu.

 

meni svega dosta steram ih u neku stvar odem doma na internet i nadjam zamjenu za chip. nakon sto sam to zanjenio radio radi vec pola godine bez problema.

pa sad ko je tu lud oni ili ja. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ND4SPD

SAMO DA OBJASNIM:

 

Ovo nisam ja ugradjivao u auto, jedan frend sa hraweba me zamolio da stavim to i na druge forume, pa da se zna istina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Marino_klc

Gle, isto sranje sam dozivio sa spajanjem muzike u Viper-alarmima (Gaza, Karlovac). Stavljam Magnat woofer i pojačalo i ka??e mi majstor da će spojiti sve za 150 kn (drugi su tra??ili i vi??e). Ja sretan, jeftino, a lik kojem sam vjerovao mi ga je preporučio. I spojio je on to meni, ali j... ga, samo za kratko.Nakon kraćeg se vremena na pojačalu pali crvena LED-ica, dakle pojačalo nije u funkciji.Odem k njemu - to i to se događa, ??ta ne valja? Ka??e mi on, nije to do mene, probaj jo?? malo pa se vrati.Vozim se jo?? par dana, a pojačalo se pali i gasi samo od sebe.Ja natrag k njemu.Ka??e on, nemam vremena, ??alji pojačalo u zg na servis, sigurno je u njemu gre??ka!Pitam ga da nije stvar u kablovima ili u kakvom krivom spoju, majstor se nasmije i ka??e da to jednostavno nije moguće.

I ??aljem pojačalo za Zg (100 kn po??tarine, jedan smjer) i vrate mi ga za mjesec dana (godi??nji odmori,ljeto i tako to) neotvoreno i kao potpuno ispravno.

Uglavnom, bilo je potrebno vi??e od mjesec dana moljakanja i ulizivanja u Viperu da čovjek vidi u čemu je problem!Na kraju, kad sam ga izvrijeđao, za 10 min je ustanovio da je problem u OSIGURAČU,dakle gre??ka u kablovima.Platio sam osigurač 50 kn, stavio ga sam i radi ko avion.A samo da majstor nije bio lijen pogledati ??to ne valja... (o njegovom odnosu i uvredama prema meni da i ne pričam).Nakon svega mi je rekao, računaj si da ti to pojačalo sad ko??ta 200 kn vi??e (mislio je na onu po??tarinu do zg-a i natrag)

Pozdrav suosjećajnim du??ama

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas zbog takvih ljudi sam ja i krenuo sam proucavati i uciti kako se to radi, evo pa ja inace frendovima sredim to za besplatno ili za cugu ;) ugradnju muzike ili nesto slicno, samo im naplatim materijal. Mislim ono moras biti toliko debilan da napravis nesto kao ovaj tip tebi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ND4SPD
Gle, isto sranje sam dozivio sa spajanjem muzike u Viper-alarmima (Gaza, Karlovac). Stavljam Magnat woofer i

vidis, dobro je znati, nisam ni cuo za njih, ali bome ni necu ici ako budem nesto trebao <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovisi od osobe do osobe,ako mislis na viper alarme kod groma tamo u haku,meni je stavio alarm sa daljinskim paljenjem u auto i prezadovoljan sam,sve radi savr??eno,i muzika koju mi je prije stavljao je svirala ok :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0