5 5
daniels

Dijagnostika dizna PD-CR

Recommended Posts

Čuo sam da se može dijagnostikom provjerit ispravnost dizna PD I CR,

 

sad jel se to stvarno može I kako sa VCDS-om pogledat, jel ima negdi koje vrijednosti moraju bit itd.

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se u bloku mj.vrjdnosti izabrat kolicina ubrizgavanja.... pa tako znas i koliko ti je motor los.. ako bacaju vise tu je kompresija losija... Za detalje pricekaj jos ljudi koji su strucniji od mene na pitanju vcds-a... Ruscic bi to mogao znat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mario: O.k znači odem do Zubaka daj ga spoji I pogledaj I on vidi kak dizne rade?

 

@Ivo: čisto sumnjam da bi kompresija bilo loša na sa 230kkm, ali dizne bi več mogle zafrkavat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pd motori imaju korekciju ubrzgavanja na leru, mjerni blok 15. tu možeš vidit odstupanje u korekciji, sve idealno bi tribalo bit 0, dozvoljeno od -1 do +2.5. Problem je kad nije dobra korekcija neznaš jel do dizne, motora (kompresije) ili nešto treće. kod CR motora može se stanje dizne vidit prilikom korekcije minimalne količine goriva, ovo se provodi isključivo s ODIS-om. Nisan nikad prova sa VCDS, niti mi je palo napamet do sad. :)

 

Falia san mjerni blok 13 ne 15 :)

Edited by ruscic

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad me zanima taj boschov (vjerovatno kts) sta i kako mjeri kad ima polja u bojama.... Vjerovatno isti kanal ki na vcds i ta korekcija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto nemam VCDS niti poznajem nekoga koji bi imao dijagnostiku, koliko bi ovlašteni naplatio uslugu provjere rada dizni na PD motoru ili bi to bilo dobro napraviti u sklopu redovnog servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za VCDS :

 

01-Engine >Meas.Blocks-08>Group 013 ......... što bliže 0 to bolje

 

 

Pih to jednostavno to mogu I sam onda sa VCDS-om.

Hvala frende.

pd motori imaju korekciju ubrzgavanja na leru, mjerni blok 15. tu možeš vidit odstupanje u korekciji, sve idealno bi tribalo bit 0, dozvoljeno od -1 do +2.5. Problem je kad nije dobra korekcija neznaš jel do dizne, motora (kompresije) ili nešto treće. kod CR motora može se stanje dizne vidit prilikom korekcije minimalne količine goriva, ovo se provodi isključivo s ODIS-om. Nisan nikad prova sa VCDS, niti mi je palo napamet do sad. :)

 

 

Ma čisto da vidim dizne kak rade da nemoram odmah iskeširat 1800knx4 ili x6.

Ta korekcija kaj se može VCDS-om ili tak nečim poriktat ili je to isključivo za bošiste?

Ako je ta minimalna količina o.k znači da je dizna o.k.?

Taj ODIS je kaj dijagnostika ili?

Mislim ako se to da korigirat kompjutorski da mi neki ne prodaje maglu da to treba reparacija ili nove.

Hvala

Edited by daniels

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemate šta provjeravat PD dizne dok auto vozi lipo, ništa ne lupa, ne dimi bilo.....

A CR isto tako dok nema nikakvih zvukova lupanja, trokiranja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 13. kanal u mjernim vrijednostima vam znači samo uravnotoženje ler gasa, tj koliko koja dizna daje goriva da bi se održao ujednačen ler gas, a ni jedna ne daje isto, tako neka u plus neka u minus, CR dizne se i kodiraju za ujednačavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd kad se vec pise tu o diznama da pitam i ja. Na 2.0 tdi pd 170ks dpf ponekad, recimo 2x mjesecno se desi kao da promjeni zvuk. malo glasnije radi i dok se to desava kao da dijelic sekunde kasni sa gasom i onda primi i otkida kao i inace ali sa tom zadrskom. Dali je to normalno? Ovako mi se sve cini ok. nema nikakvih problema tresnje, trzanja, polugica ne blokira usisna cista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mjenjao zvuk kad sam točio na Craduxu, stalno sam točio na OMV, i onih prvih par mjeseci kad je postao Crodux motor u leru su 2x bučnije čuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tocim inin class. A regeneracija dpf-a mislim da nije jer to mislim da radi cesce malo i dize okretaje i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pih to jednostavno to mogu I sam onda sa VCDS-om.

Hvala frende.

Ma čisto da vidim dizne kak rade da nemoram odmah iskeširat 1800knx4 ili x6.

Ta korekcija kaj se može VCDS-om ili tak nečim poriktat ili je to isključivo za bošiste?

Ako je ta minimalna količina o.k znači da je dizna o.k.?

Taj ODIS je kaj dijagnostika ili?

Mislim ako se to da korigirat kompjutorski da mi neki ne prodaje maglu da to treba reparacija ili nove.

Hvala

ODIS je SW koji radi VAG grupu....

Osim navedene grupe 13 dizne možete provjeriti i u grupi 018....ako pokazuje 000 onda je sve ok.........

 

01-Engine >Meas.Blocks-08>Group 018

 

1. Injector Status, Cylinder 1. 000

2. Injector Status, Cylinder 2. 000

3. Injector Status, Cylinder 3. 000

4. Injector Status, Cylinder 4. 000

The code is the sum of any of the fault codes below.

000 = No Faults detected

002 = Control while Starting

004 = Small Injection Quantity or Injector faulty

008 = Maximum Current reached

016 = Begin of Injection Period (BIP) out of Specification

032 = Samples too low

064 = Conversion Error

128 = Begin of Injection Period (BIP) not possible

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad ke majstor gledao sa vcds dizne gledao je i neki magnet spule tako nesto je pisalo na njemackom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je moj zagrijan na leru, 2.0 TDI (BKP), 228 650km...

prema gore procitanom ovo je ok, moram pogledat kad je hladan stanje

 

Address 01: Engine (03G 906 018 FG)
11:30:37
798 /min Engine Speed (G28)
4.2 mg/str Injection Quantity
82.0°C Coolant Temperature (G62)
0.79 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 1
-0.25 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 2
0.21 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 3
-0.73 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 4
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine (03G 906 018 FG)
11:31:48
800 /min Engine Speed (G28)
81.0°C Coolant Temperature (G62)
0.51 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 1
-0.28 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 2
0.17 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 3
-0.41 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 4
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine (03G 906 018 FG)
11:32:12
803 /min Engine Speed (G28)
81.0°C Coolant Temperature (G62)
0.49 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 1
-0.88 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 2
0.65 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 3
-0.28 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 4
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine (03G 906 018 FG)
11:32:47
801 /min Engine Speed (G28)
82.0°C Coolant Temperature (G62)
0.37 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 1
-0.56 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 2
0.56 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 3
-0.36 mg/str Injection Quantity Deviation Cyl. 4
Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se dizne gledaju dijagnostikom meni bi isto bilo lakse i jeftinije ....nebi klupova basnosnovo skupe strojeve: :D

dijagnostika pokazuje BRZINU VRTNJE POJEDINOG CILINDRA .to radi preko senzora radilice.

ukoliko je kompresija motora losa taj cilindar se vrti brze pa ispada da dizna proliva puno.

uglavnom dijagnostika nije pokazatelj rada ubrizgavaca nego korekcije mirnoce rada motora i usporedba broja okretaja po cilindru koji ecu kuzi preko senzora radilice.ispravnost dizne se tek vidi na probnopm stolu kad je van motora u idealnom probnim uvjetima koji su propisani na ispitnom stolu,mnogo puta sam vidio da covjek kupi novu diznu jer je dijagnostika kazala da nevalha,nakraju problrm u motoru,

end of discussion.

 

 

jos nesto.vecina,tj 99 od 100 mehanicara kada vdi vrijednost +2,00mg kaze dizna puno ubrizgava,

ne. ecu motora na tome cilindru DODAJE 2 miligrama da bi ga izjednacio s drugima,znaci ta dizne ili malo ubrozgava ili je velika kompr na tom cilindru.

pocevsi od 1z motora,podesavanje kolicine ubrizgavanja npr. kada pise 3MG auto ima vise goriva nego kad pise 9mg, to pokazuje koliko ecu DODAJE da motor radi na 800rpm stabilno.

manji broj vise goriva.

prestat cu pisat jer necu imat posla ako sve ortkrijem :D

Edited by Mexx
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. malo su skrenuli s teme... gore sam naveo sto se s tim mjernim blokom moze vidit... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mogu na skroz ispaljen motor podesiti da dizne budu u nuli sve 4/6. poznavajuc samo kompresiju svih cilindara.

toliko o mjereodavnosti tih ispitivanja preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj kad se već piše o diznama

nešto i mene zanima

na starim TDI mtorima (1z,afn...) možeš li ikako vidit kakvesu dizne priko dijagnostike? ja znam samo da ih možeš provjeriti kad ih skineš na aparatu(ona ko pumpa sa manometrom)

a za ove PD motore me zanima popravlja ju li se te dizne (ne mislim na ovlašteni austaush jer tvornica ih očito popravlja) nego mislim bošisti da li mogu i kako ih drukčije ispitati osim dijagnostikom u ovim mjernim blokovima (jer tako ih provjeravaju i u vw ovlaštenim servisima i dok vide razliku u nekoj dizni odma nevalja) AUTOFREK ako samu krivu ispravi ;-)

koliko je meni poznato ove cr dizne(barem kod dugih marki) se popravljaju kod bošiste, vw je izbacio iz upotrebe pd,a ja nisam čuo da ih netko popravlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam strojnza ispitivanje pd-a.

9 od 10 uspijem popraviti,.....zeznute su za popravak,ali se moze kad se hoce...ode vremena dosta ali se sloze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez fizicke provjere...toliko je elektrike da x stvari utjece na rad dizne tj tog ocitavanja....

ovlasteni ih u pravilu nepopravlja

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5