0
Daci

Passat 2.0 tdi CR turbina

Recommended Posts

Primjetio sam u zadnje vrijeme da mi fućka turbina , nije još jako , ali neznam što je uopće normalno a što nije. pa je moje pitanje da li je normalno da lgano fućka turbina ili nije ? imao netko sličnih iskustava na istom motoru ?? CR motor 140 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad das gas kao da zavija malo par sekudni kad ubrzavas i onda opet normala,ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , dsg je auto i onda šalta laganim gasom na nekih 2000 okretaja , to fućkanje čujem od 1500 do 2000 okretaja polije se ne čuje baš...ali kaj je najgore maloprije fredna poslo da turira a ja slušo i ne čini mi se da zvuk dolzi iz turbine već negdje oko remena, moguće i da je neki španer ili nešto

 

usput još jedno pitanje za sve one koji imaju CR mašine , jel vam se čuje zveckanje kad dajete gas? to sam negdje čito da je normalno na tim mašinama :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je Golf 1.6 sa CR masinom pa se ne cuje zveckanje... jel bas zveckanje (kao da recimo zveckas lancom) ili ti se cuju dizne? Dizne se znaju jace cuti na hladnom i kod nizih okretaja ako su zastopane (ja sam imao takav problem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu evo našao sam video di su baš oba zvuka , čuje se i ovo "zavijanje" i ovo zveckanje ...znači moja mašina se identično čuje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To "zveckanje" je kako su meni dizne ruzile. Dijagnostika nije nista nasla, ali na preporuku servisera sam promijenio gorivo i nakon 2 tanka je prestalo. Nakon toga sam 10x tocio u Sloveniji (ne znam koliko ti je to opcija) a sad tocim na Croduxu i zasad nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zvuka,u mene je isti,mislio sam i ja da je nesto motoru,isa u meh.,kaze to je normala,cuo je se tako kad sam ga uzeo pa sve do dan danas,ide noramalno,sve ok,isto na tim obrtajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci dobro je mogu ulagat u druge stvari a ne na servise :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati paznju na uljnu pumpu, ne znam dal ovaj cr ima tih problema znam da neki imaju.... ovo isto kao da je lanac na uljnu pumpu ima bas bas lican zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zveckanje ti je u stvari ventil uljnih para u poklopcu glave, svaki se tako čuje 2.0...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro znači to zveckanje je normalno , a ovo zavijanje uz to zveckanje kaj je to ? isto normalno ili nije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

Passat 5+ 1.9 tdi 130 ps, auto islo prije normalno sve do neki dan.. Kada dodam naglo gas, cujem bukvalno zvizdanje iz podrucja turbine (ili kao da osovina turbine cvili o kuciste). isto kao da je negdje crijevo supljo pa pusta zrak, ali auto ide normalno vuce sve 5. Na leru se ne cuje nista, sve normalno..

Takodje kad dam malo jaci gas vidim crijevo od IC-a da se veoma napuse.

 

Da li je na njemu GT179VA turbina i koliko treba bara da puse??

 

Na dijagnostici nema gresaka. Preko vcds-a sam u toku voznje gledao parametre ( u trecoj brzini na oko 3000 obrtaja) i oni parametri nisu u granicama koji trebaju biti.

Za koji dan cu sve rastaviti i pregledat, ali me zanima da li neko imao sta slicno jer sumnjam na turbinu, a opet nisam siguran... :ne

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

Passat 5+ 1.9 tdi 130 ps, auto islo prije normalno sve do neki dan.. Kada dodam naglo gas, cujem bukvalno zvizdanje iz podrucja turbine (ili kao da osovina turbine cvili o kuciste). isto kao da je negdje crijevo supljo pa pusta zrak, ali auto ide normalno vuce sve 5. Na leru se ne cuje nista, sve normalno..

Takodje kad dam malo jaci gas vidim crijevo od IC-a da se veoma napuse.

 

Da li je na njemu GT179VA turbina i koliko treba bara da puse??

 

Na dijagnostici nema gresaka. Preko vcds-a sam u toku voznje gledao parametre ( u trecoj brzini na oko 3000 obrtaja) i oni parametri nisu u granicama koji trebaju biti.

Za koji dan cu sve rastaviti i pregledat, ali me zanima da li neko imao sta slicno jer sumnjam na turbinu, a opet nisam siguran... :ne

Cuje se i u mene takav zvuk,al auto ide ok,malo ga dpf filter zeza i to je sve. Nisam jos nista gleda no rastavlja,al u prijatelja mi je se tako culo iato na golfu 5 i ova cijev "harmonika"je pukla nju je zamijenio i nista se vise nije culo

Evo slika

a17aeb4f69b1cac277e9d28b0b74ca32.jpg057e144bb0db1a06f53b421861abf920.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cuje turbina zvizdi u passata b6 77kw. Auto ne trosi ulje, ne baca u safe mod jedino vidim da zadimi u paljenju onako pofino... prije par dana radio veliki i pregledali turbo naoko kao nov, suv i impeler se sija vrlo malo lufta ima majstor kaze da je super... ali zvizdi pa zvizdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tu "harmoniku" nisam obracao paznju, a primijetio sam da kad ga stisnem do 3k obrataja onako prasne plavkast dim i to bas iz podrucja gdje se ona nalazi. Cudno mi je... zasto i dalje ima snage samo sto stvara taj piskutavi zvuk.

 

Jos da pitam kolika odstupanja dizne smiju da imaju? Na dva cilindra vrijednost je negativna, a na ostala dva vrijednost pozitivna.

I ima odstupanja, vrijednosti nisu slicne.. Takodje auto tesko pali, nekad znam iz drugog ili treceg pokusaja upalit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tu "harmoniku" nisam obracao paznju, a primijetio sam da kad ga stisnem do 3k obrataja onako prasne plavkast dim i to bas iz podrucja gdje se ona nalazi. Cudno mi je... zasto i dalje ima snage samo sto stvara taj piskutavi zvuk.

 

Jos da pitam kolika odstupanja dizne smiju da imaju? Na dva cilindra vrijednost je negativna, a na ostala dva vrijednost pozitivna.

I ima odstupanja, vrijednosti nisu slicne.. Takodje auto tesko pali, nekad znam iz drugog ili treceg pokusaja upalit...

Pogledaj nju,i kod njega je isto bilo,nova je oko 150KM u BiH(600kn) nije nesto ni puno ako se uspije s njom rijesit to zvizdanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cuje turbina zvizdi u passata b6 77kw. Auto ne trosi ulje, ne baca u safe mod jedino vidim da zadimi u paljenju onako pofino... prije par dana radio veliki i pregledali turbo naoko kao nov, suv i impeler se sija vrlo malo lufta ima majstor kaze da je super... ali zvizdi pa zvizdi

Ajde bas me zanima. Snimi video i posalji mi na viber

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cuje turbina zvizdi u passata b6 77kw. Auto ne trosi ulje, ne baca u safe mod jedino vidim da zadimi u paljenju onako pofino... prije par dana radio veliki i pregledali turbo naoko kao nov, suv i impeler se sija vrlo malo lufta ima majstor kaze da je super... ali zvizdi pa zvizdi

 

Kod paljenja baci crni dim? Meni je tako nakon korekcije toplog starta na 1.9 77kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je crni ne bi se brinuo :) i meni je na mk5 posle korekcije toplog starta bacalo crnog dima

Na ovo bjelkast onako. Ili je turbina ili dizne 2 su mi +/- 0.8 a druge su oko 0 bas blizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je po Bosch dijagnostici tolerancija +/- 1.0, ali nisam siguran pa nek me netko ispravi ako griješim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolerancija: +/- 0.50...

 

Razlog gubitka snage, zvizdanja...

Puklo crijevo tzv. "brza spojka" od turba prema IC-u

pOsm2tW.jpg

wNvztTO.jpg

 

 

Jos neko lijepio crijevo WTF :zid

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

to S crijevo je cest slucaj da puca na passatima i a4 a6 tih godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0