3 3
alpacino

Golf VII, motor, oprema...?

Recommended Posts

I pripazi da ti ne stave na papir od proba tablica relacija autokuca-stanica za tehnički pregled ;)

Ako ti to napišu i zaustave te negdje van zg-a ne budeš prošao dobro.

Ja sam preuzeo Audi u Rijeci i to su mi napisali, prijatelj koji radi u prometnoj u Puli mi je spomenuo da sa tim nema vožnje osim do tehničkog. Isto sam naručio tablice i vozio se na probnim 2 tjedna, prošlo sve oke, bez susreta sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem na preuzimanje oko 10 sati. Probne kakve god da dobijem, ionako ću ići odmah u stanicu za tehnički da rješim tehnički i regu.

Čitao sam da stave u auto 2,3 litre benzina tako da mi je prvo pravac benzinska. :D

Treba li na još šta obratiti pozornost ili pitati prilikom preuzimanja vozila, osim pregledati da nema kakvih oštećenja i sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 3x ih pitat jesu maknuli transportne piksne

 

2. pregled auta temeljno,uzmi si vremena i napravi si popis sto te zanima i idi po redu

 

3.provjeri sve papire i brojeve

 

4. gume/felge

 

5.nek ti objasni sve funkcije i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo 1. sto ti je Dario reka pogotovo. Ima ljudi da su cudu sto im lupa auto priko rupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jel mogu i sam provjeriti za transportne piksne? Gdje one budu?

3. Broj sasije auta sa onim na prometnoj i kupoprodajni jel.. Jos sta?

Ja ne znam sta bi trebao dobiti od papira osim prometne i kupoprodajnog, ne pada mi nista vise na pamet.

A gume, pa nebu mi uvalili koristene, ne misle valjda da su ljudi toliki tudumi..kak ces se uopce opravdat kad stavis nekom rabljene i kupac skuzi? :D

Doslovno radis budalu od covjeka, da mene to doceka, eto ako ih nebi tuzio i u medije plasirao. A cuo sam da je bilo takvih slucajeva. Zapravo Dario, ne znam jel si uopce na to mislio, al to mi je prvo palo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njih dobijes racun, prometnu ces dobit tek na tehnickom. Moraju ti dati homologaciju i jos par papira bez kojih ne mozes regat auto.

Ne razbijaj glavu s time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma za gume sam i felge sam reko ,da pogledas u smislu da nije zaguljena ili nesto ,jer cim izvezes van auto oni vise nisu duzni pokrit ti ogrebotine ili bubreg ili rez na gumi ,a moze im se dogodit da ni oni to nisu vidli ali jebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tenks na savjetima, frend me vozi tako da ce on biti zaduzen da objektivno pogleda sve jer moguće da će uzbuđenje napraviti svoje pa neću sve primjetiti. :D

 

Dobio sam par slika, auto bio taman na 0 servisu:

 

 

 

2d1sdc9.jpgxf2nww.jpg2wm3rmg.jpg20iia15.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepi je. Hitno u pod i felgu i ne bus skidao osmijeh s lica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autic je mrak!!!

Mislim da tu nemas sta dirat, samo gas!!

Autic je mrak!!!

Mislim da tu nemas sta dirat, samo gas!!

Evo jedino GTI footrest i papucice kao kod mene

6cf3865b18c24d57d8b9ff4b7acedc4e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, hvala na komentarima.

Što se sređivanja tiče, zasad ću samo ledice staviti i ove papučice što je već spomenuto par postova iznad. Treba se prvo financijski oporaviti, pa onda taman za proljeće padne možda još koji upgrade.

 

Zanima me, što se kodiranja tiče..izvadio sam si na papir 15ak stvari koje bi promjenio, a ne znam jel će znati u servisu sve to što sam ja laički napisao namjestiti preko VCDS-a, pa tražim po netu i ispisujem na papir.. :D Našao sam za Golf 7R cijelu temu s postupcima, a ne znam jel ima razlike u postupcima kodiranja između 7R i recimo moje 7 TDI?

 

Edit: nasao sam ovaj link za 7, trebalo bi biti to: http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7.php

Jedino je na njemačom sve, al pretpostavljam da je i našima na njemačkom?

Edited by alpacino

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoze svaki modul sva kodiranja ,šta te konkretno zanima

Pa konkretno, :lol2 :lol2

1. drive profile on ODB

2. coming home via fog lights

3. rain closing activation

4. full rear brake activation

5. dial staging activation

6. enable blower fan speed on auto

7. full esc deactivation

8. led drl simultaneous blink with turn signal

9. lap timer activation

10. traffic sign assist activation

11. enable rear parkinh ligh as drl

12. refuel quantity info

13. line assist activation (?)

14. dynamic rear blinker activation (mozda samo za led svjetla)

15. lock/unlock beep confirmation

16. cd eject button activation

17. fog lights with blinker

 

Ali najvise me zanima 1,3,4,5, 7 i 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze se ,ove line ass i traff nemoze ,jer nemas kameru za promet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio auto, sve ok i sad mi odjednom touch ne radi. Znaci radio svira, tipke rade, ali touch ne i ekran je crn. Ideje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio auto, sve ok i sad mi odjednom touch ne radi. Znaci radio svira, tipke rade, ali touch ne i ekran je crn. Ideje?

soft nisu updejtali ,ima naputak za mib 2 uredaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, rekao mi prodajni predstavnik.

U meduvremenu sam nasao na netu,10 sekundi se treba drzat gumb za paljenje medije, onda se napravi reset hardwarea i sljaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo u prolazu sam, došao sam doma nakratko, da ne kažem samo na wc obavit jel.. :D i idem dalje papire rješavat.

Slike ću stavit čim stanem negdje s autom, iako mi se čini da preko moba forum ne nudi opciju stavljanja slika.

Ukratko:

Dsg fenomenalan, čudo od tehnike, znači oduševljen sam.

Eco režim vožnje nije baš za vožnju, jako niski okretaji i vrlo brzo šalta brzine, sport režim nisam još probao, neću još par stotina km dok ga malo ne razradim.

Auto je mrvicu tvrrđi od očekivanog(16 cola zimske), al vjerojatno mu treba malo da "omekani"

Sjedišta su super, udobna, fino drže u zavojima, iako nisam divljao, vozio sam zasad doslovno ko penzić.

Na autocesti sam ga malo jače potegnuo i svaki put mi se dogodilo da mislim da idem max 60 na sat i pogledam na cajger, 100-110. Brzina se na autu uopće ne osjeti.

Tih je, zvukove izvana skoro da ni ne čujem, jedino motor kad je pored mene.

 

Imam 2 pitanja koja su mi zasad nejasna:

 

1. Kad sam sad stao doma, ugasio sam auto, izašao i dobrih par minura je i dalje radilo neš ispod haube, koda motor i dalje radi, al nemre bit motor, možda ventilator, nemam poima šta je to?

 

2. Vidio sam da imam onu malu lampicu ko od alarmnog sustava. I ona pocne svjetliti kad zakljucam auto. Ali ja nisam naručio kao dodatnu opremu alarm. Osim ako je nekim slučajem došlo u standardnoj. Jel moguće da ta lapica svijetli iako nemam alarm ugrađen? I kako provjeriti dali imam, bez da lupam po autu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas alarm, to je kod svih tako. Imam i ja tu lampicu. A to sto ti radi je ventilator..

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako po ovom vremenu da vent radi mi je cudno ,vjerovatno cujes pumpu vode za turbo kako radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto bilo cudno kad mi je jedno prije cca 2 tjedna tako ventilator ostao raditi nekih 20-tak sekundi.. Ali eto, bio je ventilator, jer sam odmah zavirio pod haubu da provjerim ????

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3