2 2
Hrxixus

Auto zaklapanje retrovizora

Recommended Posts

Bok svima,nisam pronašao ovaj topic pa ga ja otvaram,imam passat B6 2009 i ima zatvaranje retrovizora preko gumba na vozačevim vratima,zanima me da li se mogu programirati da se automatsko zatvaraju(u vehicle settings nema te opcije) ,i vidio sam da takav isti zatvara retrovizore preko daljinskog,pa me zanimaju vaša iskustva,hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj otići u modul 09 pa onda coding pa long coding helper i prođi po Byte-ovima ....vidi gdje možeš staviti kvačicu za aktiviranje ove opcije

 

Ovako ti je slično iskodirano:

 

Step 7: VCDS Coding

Open VCDS software
You'll have to go into the driver side(42) and passenger side(52) door controller separately and set the value for the door assembly and which feature you want to enable. You take all the features you want and add the number together and that is the value to use. The most important is the 4096 for "folding mirrors installed" Below are the values I used on my 3-door.

ftz.png
pe9.png

To enable auto-dip on for the passenger mirror, you need to also check that box for Bit 3 on Byte 4 of the Central Electronics (09). Put the mirror switch in the R position and put the car in reverse and it will dip down so you can see the curb when parallel parking.
5fki.png

Edited by perotok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom odi u module 42 i 52 > coding >long coding helper i u obadva modula (42 i 52) pod Byte-om 4 stavi kvačicu na Foldable Mirrors Installed

To bi trebalo funkcionirati .... kad zaključaš auto retrovizori bi se trebali sklopiti a kad daš kontakt onda bi se trebali otklopiti ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom odi u module 42 i 52 > coding >long coding helper i u obadva modula (42 i 52) pod Byte-om 4 stavi kvačicu na Foldable Mirrors Installed

To bi trebalo funkcionirati .... kad zaključaš auto retrovizori bi se trebali sklopiti a kad daš kontakt onda bi se trebali otklopiti ......

 

 

to je opcija samo da ima foldable ,nema opcije da kad zakljuca da se zaklope

Jel se može kako iskodirat kada otključaš auto da se odmah otvaraju bez davanja kontakta?

 

 

koji auto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

to je opcija samo da ima foldable ,nema opcije da kad zakljuca da se zaklope

 

 

koji auto ?

 

Znam da je opcija da ima foldable .......ali tu treba izmijeniti Binary ........ kad se označi pod Byte-om 4 Bit 4 ("foldable mirror installed" a vjerojatno je već označen pošto čovjek ima tvorinički instaliran foldable mirrors) ili je neki drugi Bit (treba naći taj naziv pod kojim je Bit-om) onda treba izmijeniti binary ..........

 

Kao u ovom primjeru:

Go to control unit "42-Door Elect, Driver">> Coding - 07 >> Byte 4

 

Change the original coding 00010000

 

bit4t.jpg

 

to 01010000

 

 

bit4ebit6.jpg

 

P.S.

@ Hrxixus primjer koji sam naveo je za Audi....... aku budeš petljao po kodiranju obavezno spremi (zapiši,uslikaj) trenutno kodiranje da možeš vratiti na tvorničke postavke ako nešto pođe po zlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

koji auto ?

oprosti Dario nisam naveo polo 6c highline...imam sklapanje retrovizora vec ukljuceno ali mi se otvaraju kada dam kontakt a nije kao u golfa 7 da se prilikom otključavanja otklope....

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje je tako ,mene zivcira sto kad idem u auto uzet stvari neke, otklope se pa zaklope ,ovo da kad se da kontakt je bolje ,jer se ne otvaraju svaki put radi sitnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Znam da je opcija da ima foldable .......ali tu treba izmijeniti Binary ........ kad se označi pod Byte-om 4 Bit 4 ("foldable mirror installed" a vjerojatno je već označen pošto čovjek ima tvorinički instaliran foldable mirrors) ili je neki drugi Bit (treba naći taj naziv pod kojim je Bit-om) onda treba izmijeniti binary ..........

 

Kao u ovom primjeru:

Go to control unit "42-Door Elect, Driver">> Coding - 07 >> Byte 4

 

Change the original coding 00010000

 

bit4t.jpg

 

to 01010000

 

 

bit4ebit6.jpg

 

P.S.

@ Hrxixus primjer koji sam naveo je za Audi....... aku budeš petljao po kodiranju obavezno spremi (zapiši,uslikaj) trenutno kodiranje da možeš vratiti na tvorničke postavke ako nešto pođe po zlu

 

 

 

upravo probao na b7 i ne zaklope se kad se zakljuca auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vam dečki na odgovorima ,budem probao pa javim kak je prošlo,a kaj se tiče opcija ,bolja mi je ova da se retrovizori zatvore kad zaključam i otvore kad dam kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

golf 7 ima tvornicki otklapanje zaklapanje i u board compu se odabire opcija preklapanja

 

za passat b7 sam mislio da ima ali ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

golf 7 ima tvornicki otklapanje zaklapanje i u board compu se odabire opcija preklapanja

 

za passat b7 sam mislio da ima ali ne

Tu su upute za one koji nemaju tvornički......naknadna ugradnja i programiranje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda pomogne

 

Yep, you need to code both mirrors and then the MMI so it recognises the coding.

 

Enabling Drivers Door Folding Mirror

[42 - Door Elect. Driver]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 4 Bit -> 4 Change 0 to 1

Or Check the box for "Foldable Mirrors Installed "

 

Enabling Passenger Door Folding Mirror

[52 - Door Elect. Pass]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 4 Bit -> 4 Change 0 to 1

Or Check the box for "Foldable Mirrors Installed "

 

Enabling MMI Menu for Folding Mirrors

[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 7 Bit -> 7 Change 0 to 1

Or Check the box for "Foldable Mirrors Installed "

Edited by Daci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to izgleda da treba uključiti negdje u komfort funkcijama u 46 kanalu, tipa da se prozori sami podignu ako duže držiš tipku za zaključavanje, meni na Octaviji to tvornički uključeno ali sklapa ih samo na duži pritisak gumba za zaključavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ne otvaram novi post zanima me samo dali pasu retrovizori od b7 na b6 2006 ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu. Na vw sciroccu imam el sklapanje retrovizora ali ne radi. U čemu može biti problem? Pregorili motoriči ili nešto drugo?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, nisam siguran da li imam na passatu b8 2015 elektro sklopive retrovizore. Imaju u sebi grijanje, upozorenje mrtvi kut i podesavanje na struju. Auto je highline oprema. Jednostavno sam probao uključiti preko auto postavki na ekranu i ne radi. Isto tako probao vcds 42 i 52 bit4 oznaciti ali ni to ne pomaže. Jedino što nemam je oznaka preklopivog retrovizora kod đojstika za podesavanje. Probao sam manualno, ali jedino mogu potrgat. Da li je moguce da su fiksni, a auto pun opreme. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fiksni. Mozda su bili lupani pa neko fiksirao....

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, imam pr broj ako netko iz toga nešto zna. 

5RQ = Right exterior mirror: convex

5SL = Left exterior mirror: aspherical

Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, toom01 said:

Pozz, nisam siguran da li imam na passatu b8 2015 elektro sklopive retrovizore. Imaju u sebi grijanje, upozorenje mrtvi kut i podesavanje na struju. Auto je highline oprema. Jednostavno sam probao uključiti preko auto postavki na ekranu i ne radi. Isto tako probao vcds 42 i 52 bit4 oznaciti ali ni to ne pomaže. Jedino što nemam je oznaka preklopivog retrovizora kod đojstika za podesavanje. Probao sam manualno, ali jedino mogu potrgat. Da li je moguce da su fiksni, a auto pun opreme. Hvala

Nemas elektricno ali imas manualno sigurno i ne neces ih potrgati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nasao gresku sa vcds. Mozda ima motor, ali nesto je u kratkom spoju ili prekidu. 

Fault Found:

65654 - Motor for mirror fold-in

B11F6 13 [008]- Open Circuit

Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 2

Reset counter: 72

Mileage: 153883 km

Date: 2023.08.18

Time: 21:27:.59

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/20/2023 at 2:17 PM, toom01 said:

Sad nasao gresku sa vcds. Mozda ima motor, ali nesto je u kratkom spoju ili prekidu. 

Fault Found:

65654 - Motor for mirror fold-in

B11F6 13 [008]- Open Circuit

Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 2

Reset counter: 72

Mileage: 153883 km

Date: 2023.08.18

Time: 21:27:.59

Evo jos malo podataka... 

Address 42: Door Elect, Driver (J386)

Labels:| 5QX-959-X93-42.clb

esh

Part No SW: 504 959 593 E HW: 504 959 593B

Use CAN Component:TSGFS 10 031

Command Serial number: 0000170376126

Coding: 003F0B209000028000001000

Shop #: WSC 0002802800024

Print

ASAM Dataset: EV_DCUDriveSideEWMAXCONT 006001

ROD: EV_ DCUDriveSideEWMAXCONT.rod

Clear

VCID: 479DEE1BFEADFDBE92-8012

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2