4 4
bozic.hrvoje

G13 antifriz

Recommended Posts

da li se original VAG G13 antifriz mijea sa običnom ili destiliranom vodom? može li se on bez problema staviti u auto u koji ide inače G12?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zamjena za g12 i mozes ga slobodno koristit. A na tebi je s cim ces ga mijesati.. moze i obicna i destilirana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje od mene, imam isto taj g13 i vidim da je na min.

sta da napravim,gdje da kupim drugi i dal da mjesam sa vodom ili da samo nadospem? Mislim da je crveni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm jesi siguran? Ili da bje kupim taj crveni pa da samo malo nadolijem....a ne znam koji da kupim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...u pm ja se u taj antifriz nist ne kuzim...kako sam kupio auto tako ga nisam ni provjeravao vidim samo da stoji na min. I da je taj g13 crvena oznaka... E sad sto najbolje napraviti? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, nesto si se zakomplicirao :D u Tokicu uzmes taj antifriz, cim kazes koji auto, dat ce ti koji trebas i nadolijes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej imenjace gdje si...a jebiga nije zvala za seljaka,dok sam vozio starog golfa nikakav problem nije bio a sad...

ma tako cu i napravit inače sjebo sam se G12 JE..

Share this post


Link to post
Share on other sites

G12 se vise ne prozvodi, G13 je zamjena za G12. U ovlastenom 1.5 litra je oko 100kn. Ja kupio prije mjesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi da se ne zaribas, bio je i crveni neki kao g12, ali nije g12. Dobro pročitaj to pie na tome kojeg si kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas nitko njihove marže ne moze nadmasit. Pa na ovom mom ne pise nista...ni g12 ni g13. Kad sam rekao trgovcu dao mi taj

Antifriz longlife pilot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije bitno da je ista boja nego kemijski sastav. Istina je da ce se boja 99% poklopiti ali gledati samo prema boji je ludost.

 

All engine coolants are actually clear. Dye's are added by the coolant manufacturer to give the stuff its color. Different manufacturers use different color dye's in their product and there are also several different chemical formulatons (Ethyl-Glycol, Dex-Cool, G12) all of which can come in a variety of colors. Ethyl-Glycol for example people often think is green yet Toyota uses this coolant with a red dye and Ford with yellow as do some aftermarket coolant manufacturers.

 

Despite the rainbow of colors, all antifreeze starts out colorless. Dyes are added to differentiate one brand from another, one formulation from another, and to help us see how much coolant is in that reservoir under the hood. Unfortunately, there is no universal, standardized coolant color code.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naao sam na netu taj pilot crveni s je g12+ dok je recimo g11 pilot s žua ambalaža itd...malo sam obiao vidim da ga dosta drže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si nadolio nit pola litre pa mogao si nalit vodu... naravno ako nije bas jako blaga smjesa pa neide mnogo u minus. Ugl g12 oni to zovu al ako cemo cjepidlacit nisu isti u kemijskim sastavima... to je ki i ulja razlicitih proizvodjaca...

Pre jak antifriz dovodi do propustanja sistema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte nikad kupovati prema boji, nego prema sastavu. Za koje vozilo trebas bas G13? Postoji G11, G12, G12+, G12++ i G13.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj mi recite zašto ne miješati antifrize? Mislim da je dobro rekao kolega ako ga ne miješaš da ide u prevelik minus onda je ok.. Moj je crveni i drži mi do -20. Uzmem crveni G13 ulim ga u 3 litre i imam koliko mi treba u garaži. S time da mi auto u 80% slučaja uvijek u garaži (podzemnom ili kod mene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba G12.

Na boci od antifriza imaju dvije točke znači ovako piše- ..G12 i crveni je

 

Ma ide mi to na živce trgovci mi daju jedno, a majstori kažu drugo...i jebiga sad...

 

Ovaj sam dobio izgleda da je crveni iako piše green i slično ali bar piše da je G 12

Izmjerio sam -42 mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

G12 je za motore sa alu blokom

Sad koja je razlika izmedju g12 i 13 nezz...javit ce se vec netko ko se bolje razumije u to

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4