3 3
RoMario44

Koje ulje kupiti...? Ovaj kaže ovo, do sad mjenjano drugo..

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

nalazim se u dvojbi, trojbi itd....

Prekopao sam internet...zaključak ću stavit kad mi Vi date korisne savjete...

Dolazi mi prvi mini servis u mojim rukama.

Auto je 2.0 TDI 103 KW, DPF. do sada je po servisnoj uljevan CASTROL EDGE PROFESIONAL LONGLIFE III 5 W 30.

 

U Zubaku mi vele, zbog vjerojatno njihove politike da uljevaju Shell, no to me uopće ne zanima.

Tražim po netu ulja...znam jasno mi je da je bitna specifikacija 507.00, ali taj jebeni Castrol ima toliko etiketa/naljepnica da vise ni sam ne znam kakav Castrol da uzmem.

Da napomenem i SLX Profesional i obični edge 5 W 30 su za 507.00 al me pati što ovaj koji je dosad u Njemačkoj dok je auto bio uljevan ne znam gdje bi ga našao...na nekima na etiketi ima znak Audija dok na nekima ima VW a svi su Castrol E.P.LL III 5W30..

 

Hvala!


http://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/recommendation?vehicleType=cars&manufacturer=volkswagen-%28vw%29&model=jetta-162-%282010-2014%29&modelType=Jetta%202.0%20TDI%20%28103%20kW%29%20%282010%20-%202014%29

 

- A sad po ovome dolazimo do ovog ulja...

 

Pa kak sad da ja budem pametan a da bude sve kao po špagi :D

Edited by RoMario44

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koje ulje po toj specifikaciji. Ne mora ni biti ta marka

 

Varas se ako mislis da ce mu nesto nastetiti ako ti stavis drugu marku, model ili nesto.

 

Samo je specifikacija bitna.507.00 i to je to. Neces pogrijesiti dok god se drzis toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam al kad sam i ja picajzla htio sam to koje je do sad uljevano u njega, pa me Zubak zbuni sa ovim svojim, sad se na netu pojavljuje još par drugih Castrola, onda ni sam ne znam koje bi bilo najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe najbolje...

100 kn sa popustom u Tokicu litra...i to ovog što castrol preporučuje titanium...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je Passat 2.0 tdi, prisa 250000 km i zadnjih par izmjena ulivam Motul koji mi se pokazao dosta boljim od Castrola, osjetno ga manje trosi u istim uvjetima! Tako da ga mogu preporucit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prodajem ovaj castrol d6ba6c5df07ea5b4da49d99adff4af61.jpg

 

I sebi ga stavljam već 3 god i u octaviju prije i sad u toleda i bmw i nemam ga razloga mijenjati jer ga nije trošio niti jedan motor.

 

507 spec za vw

f38365ba05ab718e66eed9995fd62be0.jpg

 

Friško pakiranje (u dućanima smije biti ulje do 5 godina starosti)

74b8bb2a30717ffd10bf15b0831279ee.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,samo koja je sad razlika između toga tvoga i ovog sto je kod mene uljevano,isto je castrol 5 w 30 507.00 ali je naziv edge Profesional longlife 3....?

Posto ide kod tebe te 4 litre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu neke posebne razlike. I ja taj Castrol koristim zadnjih 7-8 godina, na GTI-u mi se pokazao odlican, trosio mi je jako malo izmedju 2 servisa..niti pola litre. I sad ga na Tiguanu koristim i trosi minimalno.. Mijenjam ga svakih 10tkm i amen.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj u 13000km ni kapi nije potrosio castrola 5w30 LONGLIFE

i sad cu opet to ulje staviti..

Ja bi se zabrinija da mi ne trosi ni kapi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto? pa sta bi mi auto s 70 000km trebao vec trositi ulje hahaha

Da.

Edited by zoki 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za potrosnju do pola litre na intervalima od 10-15 tisuca kazem da je nista..to mi je kao normalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni caddy sdi zna litru na 1000km potrositi. To se zove trosenje ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje još jedno da ne otvaram novu temu... za koje ste filtere MANN ili HENGST...?

Ne zanima me filtron i ta ostala sr.....

U cijeni su oba tu negdje...oba su njemca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači čitao si moj post o Filtronu :) Za zrak je dobar.

 

Mann, Mahle ili Hengst bez greške. Uskoro ću ja naručiti UFI kompletne filtere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec imas temu na upitu o servisiranju gdje si dobio i marke filtera kolicine ulja itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto tdi pd mora trosit ulje, kome ne trosi taj se ni ne vozi :D

Moj na interval od 15tkm sukne 0.5- 0.7-1.0L zavisi o godisnjem dobu i papucici gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3