3 3
RoMario44

Koje ulje kupiti...? Ovaj kaže ovo, do sad mjenjano drugo..

Recommended Posts

Do sad sam imao filtronov u autu

A sad sam za promjenu uzeo hengst..

 

Sta ja to volim hvaliti? Koji je tebi..

Ja ne kuzim zasto uopce imas potrebu pisat ovdje koje si filtere uzeo. Jbt znas da ce se uvijek nać bar jedan pametnjakovic koji će nac zamjerku i onda ces se ti njemu ili njima pravdati.. bzvz..

Jbt stavi ono sto hoces i amen! Ovo tu je sve reko rekla.. papir i ekran trpe svakakve gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam imao filtronov u autu

A sad sam za promjenu uzeo hengst..

 

Sta ja to volim hvaliti? Koji je tebi..

 

Imaš li problema sa erekcijom? Okani se izražavanja s točkama

Mislim, ne znaš se izražavati pa pišeš gluposti. Ipak, mogao si bolje sročiti jer tako zvučiš kao premijer Milanović.

 

Podebljano :

 

 

Evo uzeo sam hengst valjda bude ok

Sad imam filtronov..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ko to jos gleda.. mozda ovi u ovlastenom. Dosad se nisam s tim zamarao na nijednom svom autu, pa necu ni odsada.. jbt stegni po osjecaju i amen! Kakvi nm i sranja..Pa nije to Concord nego golf..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg, slazem inace skutere i motocikle pa imam alata (moment kljuceva) pa nije na odmet stegnuti po ps-u jer to ljudi uglavnom pretegnu bas kao sto bi mogao i ja..haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ko to jos gleda.. mozda ovi u ovlastenom. Dosad se nisam s tim zamarao na nijednom svom autu, pa necu ni odsada.. jbt stegni po osjecaju i amen! Kakvi nm i sranja..Pa nije to Concord nego golf..

 

Ma jebo njutne i metre...i da se odvrne , ko ga šiša, nije skup :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim 16ak u ovlastenom... Krkani su ih napravili da se nemogu mjenjat podloske... al evo vracu se na sistem iz mk1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim 16ak u ovlastenom... Krkani su ih napravili da se nemogu mjenjat podloske... al evo vracu se na sistem iz mk1 :)

ja sam par puta kad nebi imao cep,rasjekao sajbu onu alu oem i stavio bakrenu....nikad problem...navoj na cepu ok,navoj na akrteru ok, nova brtva bakrena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod prošlog mijenjanja ulja vidio sam da je ostala stara aluminijska podloška pa mi nije bilo jasno kako ju nisu zamijenili u ovlaštenom nakon izmjene što bi bilo normalno. Znači mora se kupiti kompletan novi čep jer se OEM brtvo ne može zamijeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam par puta kad nebi imao cep,rasjekao sajbu onu alu oem i stavio bakrenu....nikad problem...navoj na cepu ok,navoj na akrteru ok, nova brtva bakrena....

Da,moze se al vw sad u neke motore opet daje bakrene a i alu podloske a negdje su jos ti jednokratni cepovi koji nece pustat ni da ga triput nemjenjas....

Isto ki podloske na dovodu ulja u turbinu (zadnja gen pola tdi s 3cil) sad se skidaju alu i mecu bakrene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz dosade sam odlučio napraviti popis ulja za LL 5w-30 na tablici. Na toj tablici su dostupna na našem tržištu.

 

5w-30 C3 Long life

 

Vidi se da Castrol ima najniži flashpoint tj. ulje isparava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz dosade sam odlučio napraviti popis ulja za LL 5w-30 na tablici. Na toj tablici su dostupna na našem tržištu.

 

5w-30 C3 Long life

 

Vidi se da Castrol ima najniži flashpoint tj. ulje isparava

Ne kuzim se bas u ovu tablicu ali laički gledano Castrol bas i nije nesto posebno ulje samo ga Vw preferira ili se varam?

Osobno sam koristio Shell helix ultra 5w40 na svom autu i evo na satu je 440 000km i dalje ga od mjenjanja do mjenjanja ne treba doljevati jer taman s max oznake padne na min a to je cca 3dcl i to dolijem na nekih 10 ts.km i vozim do 13 max 15 ts.km

Dobro autić je vw polo 6n2 1.9 sdi ali svejedno shell mi se pokazao bolji od Mobila i Castrola jer sam imao po jednu izmjenu navedenih ulja u istoj gradaciji i nestalo bi ih vec na 7 ts km tj bilo bi na minimumu a s Shellom na 10 tek.

 

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

v.a.g preporucava i shell kao i repsol.... (skoda,seat) tako da je to dio marketinga...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poz, moze preporuka, auto je Golf 6 1.6tdi s remapom. Zanima me dali da ovaj put natocim Motul 8100 X-Clean+ ili CASTROL EDGE FST LL? Cijenom mi je par desetaka kuna razlike. Prosli servis sam tocio castrol a dobio sam preporuku da stavim motul. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3