3 3
RoMario44

Koje ulje kupiti...? Ovaj kaže ovo, do sad mjenjano drugo..

Recommended Posts

još se sjećam ovih limenki u starim radionama iz 1980-ih..

 

1519801622254.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je ulje dolazilo u staklenkama a kasnije u limenkama pa naišao na jednu temu gdje se baš razgovaralo o ambalaži i da je staklenka bila zakon što se držanja i skladištenja ulja ti će a kasnije limenka. Mislim da ima nešto u tome, pivo iz plastične boce ne šmeka kao ono iz staklenke. :)

s-l500-3-1mheuq.jpg

castrol-gtx-super-mulkjij4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staklo je uvijek bolje od plastike. Po pitanju pica, mislim da su neke mikrocestice plastike u tekucini koja je ulivena u plasticnu posudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a dali netko misli da je ovo Ok?

Bikeri to koriste i kao super stvar za motor , mjenjače čak i za mokre spojke sto mi nema logike ali ok mozda je netko isprobao?

https://www.motooprema.hr/motorcoat-ls-27

nije reklama nego tu je video a ima ih jos od ludog amera s kosilicama itd....

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a dali netko misli da je ovo Ok?

Bikeri to koriste i kao super stvar za motor , mjenjače čak i za mokre spojke sto mi nema logike ali ok mozda je netko isprobao?

https://www.motooprema.hr/motorcoat-ls-27

nije reklama nego tu je video a ima ih jos od ludog amera s kosilicama itd....

http://bokolje-komerc.hr/izdelki.html

ovo ja sipao u passata

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako ti se čini, jel bolje radi pasonja?

 

Meni se čini da je sve to porez na glupost jer velika većina današnjih ulja ima hrpu aditiva u sebi kao npr. Castrol kojeg većina koristi pa ne vidim svrhu kupovat niti ovo a niti LM Ceratec koji je meni osobno najbolje od najboljeg "al sto ljudi, sto čudi". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako ti se čini, jel bolje radi pasonja?

 

Meni se čini da je sve to porez na glupost jer velika većina današnjih ulja ima hrpu aditiva u sebi kao npr. Castrol kojeg većina koristi pa ne vidim svrhu kupovat niti ovo a niti LM Ceratec koji je meni osobno najbolje od najboljeg "al sto ljudi, sto čudi". :)

i ja sam sumnjao isto ali mogu ti reci da auto ugladenije radi, pali mi onako finije i moje misljenje valja sipati. napravi nekakav stakleni sloj koliko sam citao na stublinama i provjereno je dobro jel su radili testiranja na jednom stroju ovdje kod nas na Nasicecementu (ima elaborat popracen).

http://bokolje-komerc.hr/pdf/CAT%20375-1%20motor.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi link ali zašto nisi recimo uzeo od LM Ceratec kojeg ako se ne varam i ovlašteni ima u ponudi i po meni je to bolja opcija ako baš hoćeš nešto isprobati, istu funkciju ima. Meni to osobno nije interesantno jer ne radim puno km godišnje pa bolje uložim lovu u ulje koje je ionako dosta popunjeno aditivima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi link ali zašto nisi recimo uzeo od LM Ceratec kojeg ako se ne varam i ovlašteni ima u ponudi i po meni je to bolja opcija ako baš hoćeš nešto isprobati, istu funkciju ima. Meni to osobno nije interesantno jer ne radim puno km godišnje pa bolje uložim lovu u ulje koje je ionako dosta popunjeno aditivima.

odi na njihovu stranicu pa imas tamo testiranja, to sam sipao iz razloga tog sto smo taj aditiv sipali u kamione pa sam isti sipao u auto :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo uspem 5W-30 norme 507.00 i vozim.

Mislim da ti aditivi nisu baš nešto.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

U starog TDI-ja samo politra dvotaktola na 400 kn goriva I motor sapce

Jel bude manja potronja kad sipas dvotaktola, neke priče kruže ali ja nevjerujem u to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije manja potrosnja, nego ugladenije radi.

kolika ti je sad potrosnja odprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3