3 3
RoMario44

Koje ulje kupiti...? Ovaj kaže ovo, do sad mjenjano drugo..

Recommended Posts

Svaki trosi ovisno o ulju,nacinu voznja i naravno najvaznije stanju motora,moj je s 230tk trosio 3dcl na 15tk dakle zanemarivo

 

Koristio sam shell 5w30 505.01

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne troši svaki. Moj 330d, sad ima14000 od servisa, ulje na šipki je točno na crti maksimuma, na istom mjestu kao i jutro nakon zadnjeg servisa. A mapiran je i ne vozim ga polako. Isto kao i par prošlih auta. Astra mi nije trošila ni malo u početku, nakon 210000 je nivo ulja padao do izmjene a poslije 255000 sam morao i nadolit pola litre do promjene. Toledo, octavia, ista stvar ko i sa BMW. Ni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna samo po meni bitna stvar.... nije da reklamiram ali ljudi kupujte ulje na kupi ulje hr.

Ja sam dobio od njih sada stvarno sve pet ulje CASTROL EDGE PROFESIONAL LONGLIFE III 5 W 30 TITANIUM FST ima oznaku VW litra 75 kuna. Nigdje nisam nasao jeftinije, bio u Tokicu tamo 125 kn litra ali kao dao bi mi sa popustom za 99 kuna.

Od sada kupujem samo kod ovih. i to proizvedeno je u drugom mjesecu ove godine.

 

A druga stvar sto sam isto naucio, svi tuku marze na filtere, ovako..... trazite po internetu ovlastene zastupnike za primjerice HENGST ili MANN zna google koji su to kod nas.... moze se od njih direktno naruciti uz popust te je cijena puno puno bolja nego u Tokicu, Ciaku i slicno.... poslusajte me vrijedi, kome su pare bitne probajte...sada sve znam iz iskustva....

 

Treca stvar...majstor iz ovlastenog ce mi promijeniti ulje i filtere za 50 kn.....a da odem u ovlasteni tamo bi mi morao naplatiti pet puta skuplje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam jucer vozio auto od punca kod ovog svog majstora, koji mi je i prijatelj (radiona nije njegova, a i gazdu poznam).. zamijenio je ulje, sve filtere, svjecice i brtvu dekla ventila(mislim da se tako zove).. i nista mi nije naplatio.

Za taj njegov rad, meni ne treba garancija.. jer znam da je covjek to napravio kao da sebi radi, a sav materijal sam ja donio.. tako da ne znam sto bi tu moglo biti krivo..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha a jbg...nije zalosno nego je realno, mislim cijena jel.. :D

Kad gledas 10 kn po izmjeni....ma o kakvoj garanciji pricate, imao sam slucaj gdje mi je covjek tako davao garanciju mislim da sam vec o tome pisao po forumu pa mi je tri puta davao svoj novi filter ulja jer nije znao svoj posao...jebes ti njeovu garanciju kad sam ja par puta morao ici zbog istoga pa otisao kod drugoga i promijenio brtvu na kojoj je kapalo iz uljnog filtera...

 

P.S. Samo sam htio podijeliti savjet sa onima koji budu u dilemi kao sto sam bio ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tvoj je problem što mjenjaš servisere ko gaće, pa nisi nikad zadovoljan. Ja servisiram kod jednih te istih već 10 god. i zadovoljan sam. I cijena rada mi je dosta povoljnija isto tako i OEM djelovi, puno jeftinije nego kod drugih ovlaštenih/neovlaštenih. Vjerovatno da ja sad dođem kod nekog drugog ovlaštenog na servis bi me oderali do kože.

Al dobro svaki servisira kako hoće i gdje hoće. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima svakakvih "majstora". To sto radi u ovlastenom ne znaci nista jer i u ovlastenom zna biti majstora kojima bi bolje bilo da su konobari ili pekari ili nesto drugo... i sam radin u jednom ovlastenom pa znan kakvih kolega san zna imati pa...

A to za 50 kn da je prominija sve filtere i ulje necu ni komentirati...

Edited by marko-zd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj od Vlahe je jos bolji. On za dzabe mjenja ulje i filtere

Mario, na ove tvoje posprdne komentare se necu paliti.. Ja sam iskreno napisao kako jest. Naravno da ne mijenja svima dzabe, i on ima cijenu sata rada i iznosi 100kn. Meni izadje u susret jer smo prijatelji i xy puta sam ja njemu odradio nesto kad sam mogao.

A tu u gradu, jos sam mijenjao na 2 mjesta i kod obojice je izmjena ulja i filtera bila 100kn. Ko kaze da taj poso vrijedi vise od toga, neka plaća..ja necu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto stalnim musterijama odradin nekad mukte. Mene to ne kosta a oni sritni i vise te cjene. Za ulje i f ulja ja uzmen 80 kn a za ulje i sve filtere 120 do 150 ovisi od auta do auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto.. znaci Mario ovaj "moj" nije jedini koji nekad odradi mukte.. jos uvijek ima majstora koji cijene svoje musterije i koji drze do svog posla.

I Marko, tvoje cijene su isto razumne! ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ulje i filter ako je moje normalno da necu naplatiti izmjenu. Al za ostale stvari za sve se ruku naplacuju neovisno ko je kupija djelove. Al ako musterija donese svoje djelove onda su i ruke skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno...sve ima svoje kako zasto i koliko...

A je mjenjao sam servisere kad se pokvare...skuze da su trazeni pa pocnu fusarit nisam upoznao jos ni jednog majstora da je ostao dosljedan sebi samome od početka svog rada....uvijek im slava udari u glavu :D

 

P.S. ĆAST IZNIMKAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

musterija koja mi donese svoje djelove i da bude pro bono..jeah rajt....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji filter ulja da uzmem za golf 6 1.6tdi

Nude mi original 98kn ili

Fram 65kn

Bosch 71kn?

 

Ček, ti to sprdaš? Voliš hvaliti ono da imaš najbolje a sada dovodiš u pitanje 30 kuna.

 

Jesi čitao temu o filterima? FRAM iz Auto Kreše zaobiđi u širokom luku.

 

 

 

 

Evo uzeo sam hengst valjda bude ok

Sad imam filtronov..

 

Daj odluči jedno. Filtron ili Hengst

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam imao filtronov u autu

A sad sam za promjenu uzeo hengst..

 

Sta ja to volim hvaliti? Koji je tebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3