3 3
RoMario44

Koje ulje kupiti...? Ovaj kaže ovo, do sad mjenjano drugo..

Recommended Posts

Ja ne kužim samo jedno, zna se točno po speckama( čak i koji proizvođači su TOP ) koje ulje ide u VW i opet ljudi idu nešto kemijat sa uljima.......

Pa da citas sto pisem mozda procitao bi da sam napisao ulje koje odgovara svim specifikacijama za PD motor,pitam kakva su QUARTZ ulja za PD motore.

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kužim samo jedno, zna se točno po speckama( čak i koji proizvođači su TOP ) koje ulje ide u VW i opet ljudi idu nešto kemijat sa uljima.......

Hehehe....

Vjeruj u ovlastenom Castrol Shell i Repsol a što je u bačvi tko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišeš na koje ulje točno misliš možda bi i dobija odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total quartz su dosta dobra ulja, 10w40 je 7000, 5W40 je čini mi se 9000. Citroen preporučuje Total za svoja vozila. Bitno da je original, a ne neka prepakirana kopija. Onaj Total calssic iz Lidla i tih lanaca nebi preporučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe....

Vjeruj u ovlastenom Castrol Shell i Repsol a što je u bačvi tko zna

Zato se koristi jedan te isti, a ne da se mjenjaju češće nego gaće. Ja sam kod svojeg već 13 god. i zadovoljan sam.

Vjerovatno ima i onih koji muljaju, al moj to sigurno nije...imaju posla preko glave, trebas čekat 2-3 tjedna da na red dođeš... osim ak nemas vezu :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz. Pitati cu tu da ne otvaram novu temu. Trebao bi zamijeniti ulje u haldex-u na svom passatu b6. E sad trazio sam koje ulje nasipati unutra i nasao sam originalno VW G055175A2 ali to mi je jako skupo. Dali postoji neko zamjensko ulje koje mogu nasipati unutra? Zvao sam razne trgovine i neki trgovci su rekli da ne postoji zamjensko dok su mi drugi rekli da ima zamjensko za diferencijal 75w90.najgore mi to sto prvo kad sam im spomenuo haldex pitali su sto je to i onda na kraju nude to zamjensko ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto se mijenja svakih 60000km a moj je presao skoro 100000km

 

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti njega promini da ne bude kasno. Ulje je skupo i koliko se sican ide oko 1.3L . ja san minja sebi na passatu na 60000 i vec je dobilo smedjkastu boju a novo je prozirno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni su u trgovini rekli da ide 3.6l.ako netko zna tocno koliko ide nek mi javi.

 

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U haldex vam ide 0.7l do 1l

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno ide samo original vw ulje. Gore sam napisao sifru ulja. Kosta 320kn litra i ima i filter(150kn.). Ali nikako mi nije jasno kako da u servisu nisu promjenili ulje. Na 430 000 je zamijenjeno ulje u haldex-u a zadnji servis je na 505 raden i nigdje ne piše da su u međuvremenu zamijenili u haldex-u ulje

 

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

505.000km

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 505. Sad je na 521

 

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide i filter... kao ne obavezno al mjenjah ga svakome.... Isto kao i ulje u kutnom prijenosu... dakle osim mjenjaca ima jos 3 ulja u pogonu

Na Volvu koji koristi isto haldex na zad diff picke nisu stavili ispustni vijak pa valaj saugat.... a tako sam bio ocaran tim volvom hihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Su Ivo rekli da kod mene nema filtera (informacija od 3 razlicita VW servisa u HR) i danas kad je mijenjano isla je puna litra ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

culo smo se tel... pa evo odi samo da ostali znaju... proizvodjac nenavodi izmjenu filtera kad se mjenja ulje pa to onda nema u radnoj operaciji koju servis vadi za ponudu za konkretno tu izmjenu.... Filter postoji... promjenih par komada... pa i na volvu koji koristi takodjer haldex....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koja je u njega godina... al s obzirom da je tiguan moguce da ima "noviju"verziju haldex-a Recimo passat-i do polovine 2008 su imali filter... Br sasije bi sve rekao... al definitivno i da ga ima...u upustvima kaze da nije potrebna izmjena....

Sve je do uvjeta koristenja... ako se cesto pali str pogon onda logicno da bi ga trebalo mjenjat kad npr i u dsg-u (60tkm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji i ulje i filter za haldex 4, ali se u VW katalogu spominje samo ulje a filter je kao for life..

 

 

"The filter which “does not exist” according to VW/Audi gets clogged up as it is never changed on services, it does not exist on their parts system, and on their diagrams is listed as “fitted for life, non service item”. But we stock and sell them."

https://www.haldexrepairs.co.uk/shop/filters/generation-gen-4-filter-kit-vw-audi-seat-skoda/?category=0&s=Haldex+4+oil&post_type=product

https://www.haldexrepairs.co.uk/shop/fluids/high-performance-haldex-oil-vw-audi-seat-skoda/

na tiguanu:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3