0
drazen1

VW Polo 1.2 TDI

Recommended Posts

Poštovana ekipo molim Vas sve savjete na ovaj motor jer trenutno vozim SDI a kupio bih 1.2TDI zanima me kako se ponaša na cesti i sam rad motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok autic, malo nejak, ali se izdrzi...

motor ti je mrtav do 2000 okretaja, tek onda osjetis da povuce, i vrti se rado do 4500, ali za odrzavanje brzine moze raditi i na 1300 okretaja bez beda...

dok ubrzavas, radi kao traktor, cekica, ali dok vozis stalno istom brzinom, recimo 80km/h ne cujes ga uopce...

vibracija skoro pa i nema...

potrosnja, od 3.7 izvan grada laganini do 6 gradske voznje ili autoceste (uglavnom preko 140)

moj sad ima blizu 100.000, osim ulja i filtera se nije nista minjalo...

ako imas izbora, mislim da je puno bolje uzeti 1.6tdi... njega ako pozelis, mozes i chipati kako triba...

meni osobno je trebao auto za grad, da sto manje trosi, i to sam i dobio. snaga mi nije bila bitna jer ionako rijetko idem izvan grada...

Edited by stipe_zd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga i ja, auto ko auto za 75hp vuče OK, pojede atmosferce bez problema, do tih nekakvih ajmo reć 2000 je onako malo trom al to je i normlano, turbo se pali na 2000-2100

 

šta se tiče potrošnje je malo smješno

 

neki dan mi se na škurinjama upalila rezerva, stavio sam 50kn i otišao do doma pa išao u zg, i na naplatnima lučko se upalila rezerva, cijelim putem je vožen na vrhu gasa ( cca 120kmh )

 

a napravio sam cca 170km


Imam ga i ja, auto ko auto za 75hp vuče OK, pojede atmosferce bez problema, do tih nekakvih ajmo reć 2000 je onako malo trom al to je i normlano, turbo se pali na 2000-2100

 

šta se tiče potrošnje je malo smješno

 

neki dan mi se na škurinjama upalila rezerva, stavio sam 50kn i otišao do doma pa išao u zg, i na naplatnima lučko se upalila rezerva, cijelim putem je vožen na vrhu gasa ( cca 120kmh )

 

a napravio sam cca 170km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, do 2000 okr je jako trom, kod ubrzanja rokće ko traktor (3 cilindra), ali kod održavanja brzine na nižim okretajima gotovo nečujan, može se ići na more bez problema ili na dalji put.

 

Od kvarova na:

30.000 km zamjenjen EGR - garancija

50.000 km akumulator - garancija

65.000 km zamjenjen senzor zraka vezan za pokretanje regeneracije cca 500-600 kn kod zubaka

 

potrošnja je meni prije bila 7 litara nego 5.....

 

Nisam vozio pola 1.6 tdi, ali mislim da je bolji izbor nego 1.2 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se i ja pitam...

 

 

sa klimom upaljenom, cisto gradska voznja, kratke relacije pa je bilo do 6ipo plafon...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0