7 7
Rasma

Rezultati tehničkog - zacrnjenje

Recommended Posts

... tko tebi garantira kad ti siluje auto da mu se neće nita dogoditi (preskočit remen i sl.). Tko će ti pokriti trokove i tko će odgovarati za to....

 

Ako se to desi znaci da je auto neispravan, a on nema nista sa time, svi okretaji u koje motor može ici su u radnom rasponu okretaja, tako da se autu ne smije nista desit ako je ispravan, a pretpostavlja se da je 100% ispravan cim sudjeluje u javnom prometu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moramo se malo zezat. :)

naravno :)

 

 

Ako se to desi znaci da je auto neispravan, a on nema nista sa time, svi okretaji u koje motor može ici su u radnom rasponu okretaja, tako da se autu ne smije nista desit ako je ispravan, a pretpostavlja se da je 100% ispravan cim sudjeluje u javnom prometu...

jedno je vršiti ispitivanje a drugo je iživljavati se nekome na autu

jer da se meni to desi na tehnickom momentalno bi ga potjerao iz auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo prestanite pricat gluposti vise...

 

svaki tip motora ima od strane proizvođača propisan broj okretaja praznog hoda i broj okretaja na koji se ubrzava motor za mjerenje zacrnjenja...

 

kakve blokade ispod papucice gasa, nesposobni nadzornici, neispravni analizatori ispušnih plinova, kakvi bakrači?

 

aparati se održavaju propisano jer postoji nadzor itd...kučište sklopa koji mjeri zacrnjenje ima ugrađen sustav ventilacije koji znatno smanjuje mogucnost zaprljanja mjerne leće itd (uz to se redovito sve cisti)...

 

npr. meni je prazan hod 700-900 okretaja, mjerenje se vrsi ubrzanjem na 4600-5100 okretaja...ako se rasipa motor nesto je bilo pljuga i raspalo bi se kad tad...kao i kočiono crijevo kad pukne na valjcima za mjerenje sile kočenja...da nije puklo u Stanici puklo bi na cesti uz mogucnost da netko pogine...

 

da je taj tehnicki tako lose organiziran svaki dan bi se raspadali motori (znam za slucaj pucanja remena na benzincu na 2000 okretaja jer auto nije cuo za održavanje)

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo prestanite pricat gluposti vise...

 

svaki tip motora ima od strane proizvođača propisan broj okretaja praznog hoda i broj okretaja na koji se ubrzava motor za mjerenje zacrnjenja...

 

kakve blokade ispod papucice gasa, nesposobni nadzornici, neispravni analizatori ispušnih plinova, kakvi bakrači?

 

aparati se održavaju propisano jer postoji nadzor itd...kučište sklopa koji mjeri zacrnjenje ima ugrađen sustav ventilacije koji znatno smanjuje mogucnost zaprljanja mjerne leće itd (uz to se redovito sve cisti)...

 

npr. meni je prazan hod 700-900 okretaja, mjerenje se vrsi ubrzanjem na 4600-5100 okretaja...ako se rasipa motor nesto je bilo pljuga i raspalo bi se kad tad...kao i kočiono crijevo kad pukne na valjcima za mjerenje sile kočenja...da nije puklo u Stanici puklo bi na cesti uz mogucnost da netko pogine...

 

da je taj tehnicki tako lose organiziran svaki dan bi se raspadali motori (znam za slucaj pucanja remena na benzincu na 2000 okretaja jer auto nije cuo za održavanje)

Ajde ok nije nitko rekao da svi siluju motore i da se iživljavaju na motoru ali ruku na srce ima razlike stisnuo ti gas lagano do tih potrebnih okretaja ili nagaziti do poda pa nek blokada odradi svoje...

Ima svega na cesti ali ima i ljudi koji posao rade toliko da odrade ....

Meni je neshvatljivo kada ljudi voze auto na servis da prodju na tehničkom pa čuvaj glavu zbog sebe ako ne zbog drugoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko se maksimalno okretaja radi EKO test na PD motoru u mom slucaju? Nisam uspio vidjeti okretaje pa me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo prestanite pricat gluposti vise...

 

svaki tip motora ima od strane proizvođača propisan broj okretaja praznog hoda i broj okretaja na koji se ubrzava motor za mjerenje zacrnjenja...

 

kakve blokade ispod papucice gasa, nesposobni nadzornici, neispravni analizatori ispušnih plinova, kakvi bakrači?

 

aparati se održavaju propisano jer postoji nadzor itd...kučište sklopa koji mjeri zacrnjenje ima ugrađen sustav ventilacije koji znatno smanjuje mogucnost zaprljanja mjerne leće itd (uz to se redovito sve cisti)...

 

npr. meni je prazan hod 700-900 okretaja, mjerenje se vrsi ubrzanjem na 4600-5100 okretaja...ako se rasipa motor nesto je bilo pljuga i raspalo bi se kad tad...kao i kočiono crijevo kad pukne na valjcima za mjerenje sile kočenja...da nije puklo u Stanici puklo bi na cesti uz mogucnost da netko pogine...

 

da je taj tehnicki tako lose organiziran svaki dan bi se raspadali motori (znam za slucaj pucanja remena na benzincu na 2000 okretaja jer auto nije cuo za održavanje)

Znaš svoj posao :palacg

ali da ima svakakvih kao i svugdje ima

kad te nadzornik pita gdje se nalazi broj šasije na autu odmah znaš koliko je sati

Svaka cast ljudima koji svoj posao rade kako treba.

Ps: radilo se o renault twingu 2001 prvo godište i broj šasije je ispred suvozacevog sica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino, nemam ja te lego kockice al mogu grabovu cjepanicu staviti, mislis li da ce to biti dovoljno.

Ma traka za obostrano ljepljene i zaljepi kockicu...nece je ni vidjeti...

 

Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko se maksimalno okretaja radi EKO test na PD motoru u mom slucaju? Nisam uspio vidjeti okretaje pa me zanima.

Koji je kod/tip motora?

 

Zna svoj posao :palacg

ali da ima svakakvih kao i svugdje ima

kad te nadzornik pita gdje se nalazi broj asije na autu odmah zna koliko je sati

Svaka cast ljudima koji svoj posao rade kako treba.

Ps: radilo se o renault twingu 2001 prvo godite i broj asije je ispred suvozacevog sica

Tesko je zapamtiti sve ali s vremenom znas vec gdje je utisnut

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stavi komad okrugle cijevi na onu plastiku ispod papuce pa ces vidjeti oceli ga stisnuti do kraja tako i ja radim,ni ja ga ne turiram do daske a da to dozvolim nekom liku koji se izivljala nad gasom,3000 je obrtaja je granica pa ti gledaj i opet sve uredno i prodje eko test.


Ako gledate ovu emisiju Wheeler Dealers evo link od mjerenja eko testa -- https://youtu.be/mGZP2I4NijU?t=16m11s tako bi trebalo pravilno da se izvede eko test,sto kod njih ne turiraju motori do poda ili maksimalnih obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros bio na regi pa baš listam rez...

 

Može li netko pojasnit što znači da ne guglam i tražim...

- Prazni hod (min-1)

- Regul. isključuje (min-1)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjerenja srednjeg koeficijenta zacrnjenja obavljaju se tako da se motor zagrije na radnu temperaturu, te nakon toga slobodno ubrzava od brzine vrtnje u praznom hodu do najveće brzine vrtnje i to najmanje tri puta. Sondom za uzimanje uzoraka postavljenom u ispušnu granu dobiva se signal na analizatoru koji proračunava vrijednost srednjeg koeficijenta zacrnjenja (k). Ako podaci proizvođača o radnoj temperaturi i vrijednosti srednjeg koeficijenta zacrnjenja nisu poznati uzimaju se zakonske vrijednosti.

DIZEL
pri temperaturi motora ≥ 80ºC
bez prednabijanja s prednabijanjem
k ≤ 2,5 m-1 k ≤ 3,0 m-1

 

Ispitivanje ispušnih plinova REG-KAT motora obavlja se u dvije faze. Prva faza ispitivanja obavlja se na radnoj temperaturi motora, pri povećanoj brzini vrtnje, a druga faza ispitivanja obavlja se na radnoj temperaturi u praznom hodu motora. Kod ovakvih motora bitno je da se zahtjevane vrijednosti plinova mogu dobiti samo ukoliko je prethodno izvršeno progrijavanje katalizatora.

Za vlasnike vozila bitno je da znaju postupak, kako se ne bi desilo od eventualno nesavjesnih ispitivača da ispravan automobil "pretvore" u neispravan.
Sudeći prema stanju voznog parka, serviseri će imati dosta posla s uklanjanjem nedostataka. Posebno će biti na cijeni serviseri koji imaju odgovarajuću opremu, odnosno analizatore ispušnih plinova, jer procjene samo onako od oka, ili po mirisu, više neće vrijediti.
Ako podaci proizvođača o zahtjevanim vrijednostima nisu poznate ispitivanje se obavlja prema zakonskim vrijednostima.
REG-KAT
pri temperaturi motora ≥ 80ºC
progrijavanje katalizatora minimalno 1 min
povećana brzina vrtnje (2500 - 3000 min-1) prazni hod
CO ≤ 0,3% CO ≤ 0,5%
faktor zraka λ = 1 (± 0,03)

 

Ako grijesim slobodno me ispravite. ;-)

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mislio sam na rezultate koje se dobivaju i oni moraju biti od-do referentne vrijednosti ali ovo ne kužim na što se odnosi. Prazni hod ima veze sa radom motora i referentne vrijednosti su od 790-940 min. a regul.isključuje od 4800-5300min., to me konkretno zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, pa to i je čađo, ako ne dimi nije to to. :)

Misliš da ovo ima veze sa EGR-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na golfu 6 TDI 77kw s DPF i EGR rezultat predjeno 250.000 km

ISPITIVANJE ISPUŠNIH PLINOVA MOTORNIH VOZILA (EKO TEST):Prazni hod (min-1):            min:  730        maks:  880               980Regul. isključuje (min-1):     min:  5200       maks:  5600              2510Zacrnjenje uzorak:    1 (m-1):    0,06                      2 (m-1):    0,08                      3 (m-1):    0,08                      4 (m-1):       -                      5 (m-1):       -                      6 (m-1):       -                      7 (m-1):       -                      8 (m-1):       -                      9 (m-1):       -                     10 (m-1):       -Rasipanje rezultata (m-1):     min:  -          maks:  0,50              0,02Srednje zacrnjenje (m-1):      min:  -          maks:  1,00              0,07** Rezultat utječe na prolaznost na eko testu- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ti je prazni hod 980 a regul. isklj. 2510 što je po rezu vjerujem loše a to je mene zanimalo što ti rezultati znače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali dpf šljaka ok?

Nemaš česte regeneracije?

To cekam da netko s dpf i egr off pokaze rezultate tehnickog pregleda bez nabrijanih rezultata za prolaz...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Vidim da ti je prazni hod 980 a regul. isklj. 2510 što je po rezu vjerujem loše a to je mene zanimalo što ti rezultati znače.

2510 je VW namjestio na tim motorima tj stisnes gas u leru do max a motor dojde do 25oo okretaja i neide dalje u vožnji naravno vrti se do kraja tj do 4xxx okretaja...

Ja sam prvi put mislio kako je tip na tehnickom fer i ne gasira mi auto a poslije skuzim da nije ni mogao

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR je zamjenjan znaci novi ! Nisam primjetio da se regeneracija ukljucuje vjerojatno da jer sam primjetio da mi se cesto ukljuci ventilator iako temperatura nije ni do 90 :( I svakih par 2 tisuce km je jaci ler gas to je vjerojatno to ali ga negasim dok se nestabilizira provozam se jos par km na 2000 obrtaja !

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj prazni hod, ki je to vrag?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moramo i to saznat, a valjda ce se netko javit da nam pojasni na ceg se to odnosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7