7 7
Rasma

Rezultati tehničkog - zacrnjenje

Recommended Posts

A ne znam, moguce da se ta stavka na prazni hod motora, odnosno kad radi u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se dodat gas i na mjestu stisnes kvacilo i tipku za proklizavanja gas ide full do daske :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, sad su mi ove stavke jasne.

- Prazni hod motora u leru od 790-940 min

- Regul. isklj. 4800-5300 min

 

Što znači da ga svaki put stisne od 4630-5070 jer takvi su mi rezovi bili, no mislio sam da se ovo na nešto drugo odnosi, odnosno na stanje motora tako da je to može se reći nije toliko važno, pogotovo ne za rez na EKO testu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi volio da stave ljudi koji su izvadili EGR i PDF ,da stave rezultat sa tehnickog ovdje se moze provjerit tehnicki pregled vozila treba broj šasije i mjesec pregleda !Zanima me cisto radi usporedbe !

 

https://www.cvh.hr/naslovnica/#tab1

Edited by Jole112

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar prijedlog, i mene bi zanimao rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je dobro jer mjere zacrnjenje, a ne NOx.... sam planiram na G4 EGR off napravit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što prijeeee....

Ali počisti usis koliko se da

Šala ali nebi bilo loše ...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plan je usisnu skinut, egr ocistit, ic crijeva i IC. :)

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto sa svojim uradim... radi super, nikakvih problema, malo trosi, ulja od izmjene do izmjene niti kapi, dizne super rade... Ali brate na tehničkom svake godine borba već sad me fobija hvata a rega u 3 mj. Bubnem nove filtere, propuhivanje sve živo ali zacrnjenje ispod 1.00 jedino kad mestar nakon 100 turiranja drugačije stisne papučicu gasa. Sto uraditi koju poruku poslati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su prednosti zatvaranje EGR-a, bila je neka tema al se ne sjećam više?
Znam samo da nije baš nešto što može baš sigurno utjecat na bolji rez na eko tesu, možda al i ne mora pa onda koja korist od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korist je da ne salje zacadene ispusne plinove nazad u usis. Automatski zacadi usisnu, ventile....manji volumen zraka ulazi ako se godinama nakuplja.

Kod mene na G4 u ovih 450tkm nikad usisna pipnuta, dizne, turbo, IC...ma nista ni egr.... i radi sasvim normalno. Kad je bilo -20c upalio je kao da je ljeto. Stari ga je od 2006 odrzavao po PSu i eto. Kedva cekam vidjeti sto me ceka. Posto je odjavljen, pa cu ga polako sarafati. Treba sitnice jos neke rijesiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, ništa nisi dirao a tako puno prošao i ništa mu nije škodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto sa svojim uradim... radi super, nikakvih problema, malo trosi, ulja od izmjene do izmjene niti kapi, dizne super rade... Ali brate na tehničkom svake godine borba već sad me fobija hvata a rega u 3 mj. Bubnem nove filtere, propuhivanje sve živo ali zacrnjenje ispod 1.00 jedino kad mestar nakon 100 turiranja drugačije stisne papučicu gasa. Sto uraditi koju poruku poslati?

Vozi se i ne brini puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, nita nisi dirao a tako puno proao i nita mu nije kodilo.

Nista riknulo nije. Zanima me ako ima cade, dali su performanse malo pale. Vidit cemo. Imam sad vremena za sarafat po njemu.

A i aristo nabavit :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu svi imati rez ko Kosti, on ko da vozi na suncokretovo pa ima takve vrijednosti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista riknulo nije. Zanima me ako ima cade, dali su performanse malo pale. Vidit cemo. Imam sad vremena za sarafat po njemu.

A i aristo nabavit :P

Biti ce prljavo ali nemaš tu šta rastaviš, počistiš i vratiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mog nema rezultata ispusnih plinova :/

Wvwzzz1jz3b185963

Lipanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu svi imati rez ko Kosti, on ko da vozi na suncokretovo pa ima takve vrijednosti. :)

Jeftino gorivo samo 5,99 na ekšn :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mog nema rezultata ispusnih plinova :/

Wvwzzz1jz3b185963

Lipanj

Nisu htjeli stavit rez jer čađi ko dimnjak. :)

 

Kosti čeka kad je akcija pa uzme odmah paletu haha.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dima u stanici za tehnički pregled

je sve bilo crno, čak i listić ispisa

kontrole ispušnih plinova :rotfl:rotfl:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj, sad ima 3M gas masku, budi bez brige s njom se svugdje može pa i na tehnički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ubit će nas ako ovako nastavimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7