2 2
Joggu

1,6 TDI zvuk motora

Recommended Posts

Je li se netko susretao sa sličnim zvukom na 1,6 TDI ?

 

 

Edited by Joggu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao sličan slučaj, bio je polo 1.6tdi, zvuk se ponekad čuo jače ponekad slabije...u servisu su dijagnosticirali da je bio problem u kompresoru klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima hladi, isti zvuk kad je uključen i kad je isključen kompresor. Kod mene je kompresor bez spojke...

 

Jesi li mijenjao kompresor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Joggu- jel ti se taj zvuk cuje samo kad ga hladnog upalis,pa poslije nekog vremena prestane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

španer/remen ,promjenom ne garantiraju da ce zvuk otic ,nista zabrinjavajuc zvuk jer tak i tako nakon 30ak sekundi /1-2 km se ne cuje vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato i ja pitam jel zvuk nestane,jer je po meni u pitanju zupcasti tj.spaneri istog,nezz koliko tisuca kolega ima prijedeno,tako se meni culo kad sam upalio hladnog,poslije par min prestane,poslije izmjene seta zupcastog (180 000km)sve ok..a kad mi je kompresor poceo zaje,zvuk se cuo jedino unutar kabine i nije ni blizu ovog.

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

U početku se čulo samo dok je hladan, sada cijelo vrijeme ali puno jače dok je hladan. Na radnoj temperaturi se prilično utiša. Na satu je 144 000km. Zupčasti je na 210 000 pa je malo prerano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je 210 000,al svaki servisni savjetnik ce ti savjetovat izmjenu prije,nezz,samo ti govorim svoje iskustvo,al ako ti se cuje bas dosta i to cijelo vrijeme,mozda da ipak odes u servis da pogledaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima tko točno rješenje ovog problema? Meni se pojavio identičan zvuk, samo se ne čuje ovako jako kao na videu. Auto sad ima 190.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

identican problem i kod mene vec neko vrijeme! motor pokazuje malo vise od 130000km.

 

privremeno ga mozes utisati tako da dok ti motor radi, lagano razmakni plastiku koja sakriva zupcasti i lagano spricni WD-a.

garantiram kako ce ti isti tren zvuk nestati.

skini pokrov motora, otkopcaj onu najblizu kopcu da mozes razmaknuti plastiku, gurni unutra cjevcicu i spricni.

kad se ispraksiras ne moras ni pokrov skidati.

 

uglavnom ce ti se pojaviti opet sutra, a mozda i nestane na par dana. :)

 

nakupi se sranja na straznjoj strani remena i kad prelazi preko nekog od spanera/rolnice/klizaca javlja se taj zvuk.

tu sa gornje strane remena postoji jedan mali spaner na koji se kod mene poljepilo tih nekih stranja koje sam ja noktom

sastrugao i zvuk se nije pojavljivao dva dana, a onda opet. poslije toga nisam gledao da li se na njega opet to poljepilo.

 

sad pokusavam iskombinirati dijelove pa odraditi kompletnu zamjenu zupcastog i svih potrebnih dijelova.

malo je kilometara u odnosu na servisni interval, ali 6-ta je godina pa mi je samo zelja da me ne unesreci prije nego

stignem do majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

identican problem i kod mene vec neko vrijeme! motor pokazuje malo vise od 130000km.

 

privremeno ga mozes utisati tako da dok ti motor radi, lagano razmakni plastiku koja sakriva zupcasti i lagano spricni WD-a.

garantiram kako ce ti isti tren zvuk nestati.

skini pokrov motora, otkopcaj onu najblizu kopcu da mozes razmaknuti plastiku, gurni unutra cjevcicu i spricni.

kad se ispraksiras ne moras ni pokrov skidati.

 

uglavnom ce ti se pojaviti opet sutra, a mozda i nestane na par dana. :)

 

nakupi se sranja na straznjoj strani remena i kad prelazi preko nekog od spanera/rolnice/klizaca javlja se taj zvuk.

tu sa gornje strane remena postoji jedan mali spaner na koji se kod mene poljepilo tih nekih stranja koje sam ja noktom

sastrugao i zvuk se nije pojavljivao dva dana, a onda opet. poslije toga nisam gledao da li se na njega opet to poljepilo.

 

sad pokusavam iskombinirati dijelove pa odraditi kompletnu zamjenu zupcastog i svih potrebnih dijelova.

malo je kilometara u odnosu na servisni interval, ali 6-ta je godina pa mi je samo zelja da me ne unesreci prije nego

stignem do majstora.

 

Ja bih preporučio zamjenu zupčastog remena našpricanog WD40 sprejem što prije. Mislim da remen nije otporan na tekućine na bazi ulja i goriva, čak se i mijenja ako pumpa goriva proruci po njemu.

 

Cijeli set je cca 2500-3000kn, svakako se mora mijenjati godinu prije ili kasnije, a puno je jeftinije promijeniti ga prije nego što pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svjestan sam toga, dogovorio sam zamjenu drugu subotu.

volio bih da sam to mogao jos jucer odraditi, ali nazalost moram cekati svoj red i samo se nadati kako ce remen izdrzati do tada.

 

kod oca na vectri sam imao dogovoren termin kod majstora jer je na strani motora kod zupcastog nesto cudno zvrndalo i onda

doslovce dan prije pukne remen.

 

majstor mi kaze kako im je na servis dosla hrpa policijskih skoda sa 1.6tdi motorima i identicnim zvukom.

navodno su stavili siroki remen, a usku rolnicu/spaner i onda se cuje taj zvuk koji stvara kombinacija ove dvije stvari.

tako sam samo cuo. mozda potvrdi netko tko ga je rastavljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima netko konkretan odgovor na ovaj problem? Da li je obavezno mijenjati zubčasti, tračni, remen alternatora ili nešto treće?

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su rekli da moram mijenjati cijeli set zupcastog - zupčasti remen, rolice, vodena, antifriz. Imam isti problem s ovim zvukom

Edited by andy91

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se nesto nenadano ne dogodi trebao bih u subotu do majstora koji bi mi trebao izmjenjati oba remena i njihove spanere pa ti mogu reci

iz prve ruke da li je zvuk nestao.

 

kod sebe sam ustanovio kako taj zvuk definitivno dolazi od zupcastog remena, a spric wd-a po zupcastom trenutno ukllanja taj zvuk.

taj zvuk siktanja mi se javlja iskljucivo kada auto radi na minimalnom broju okretaja. kada ga ujutro upalim zvuka nema jer auto dize okretaje

i kada ih smanji pojavi se. ako upalim ventilator kabine ili neke druge potrosace dignu se okretaji i zvuk nestane.

 

provozam se do trgovine i nazad, stanem, zvuka nema, a onda ako ga malo ostavim u leru smanje se okretaji i zvuk se pojavi.

 

prvi puta sam tako otisao kod majstora samo da poslusa zvuk i ono sve tiho. majstor me poceo cudno gledati i dok ssmo pricali zvuk se

vratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, napisi dojmove. Hvala

Gdje si nabavio dijelove i o kojem iznosu je riječ? Ides u ovlasteni ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis na 210kkm niti jedan auto kojega sam ja gledao 2012+ godina (a gledao sam ih desetak) nije docekao. Ili propisa pumpa (sto je bilo i u mom slucaju na 158kkm) ili se pocinju cut ovakvi zvukovi. Ja predpostavljam da je ovaj zvuk od jednog spanera/rolice. I iskreno malo me nervira sto je interval na 210kkm a nijedan to je doceka. Lazna reklama ljudima daje osjecaj sigurnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se nesto nenadano ne dogodi trebao bih u subotu do majstora koji bi mi trebao izmjenjati oba remena i njihove spanere pa ti mogu reci

iz prve ruke da li je zvuk nestao.

 

kod sebe sam ustanovio kako taj zvuk definitivno dolazi od zupcastog remena, a spric wd-a po zupcastom trenutno ukllanja taj zvuk.

taj zvuk siktanja mi se javlja iskljucivo kada auto radi na minimalnom broju okretaja. kada ga ujutro upalim zvuka nema jer auto dize okretaje

i kada ih smanji pojavi se. ako upalim ventilator kabine ili neke druge potrosace dignu se okretaji i zvuk nestane.

 

provozam se do trgovine i nazad, stanem, zvuka nema, a onda ako ga malo ostavim u leru smanje se okretaji i zvuk se pojavi.

 

prvi puta sam tako otisao kod majstora samo da poslusa zvuk i ono sve tiho. majstor me poceo cudno gledati i dok ssmo pricali zvuk se

vratio.

 

Ideš do svog majstora ne u ovlašteni ako sam ja dobro shvatio? Ajde pls napiši koliko te sve izašlo, što si sve promjenio i naravno jel zvuk još postoji nakon servisa :)

 

Ja danas idem u ovlašteni pa ćemo vidjeti što će reći za ovaj problem i koliko para košta da se riješi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

na prvi zvuk ovog cviljenja planirao sam odraditi zamjenu u ovlastenom i dobio od njih ponudu na 3120kn za sve dijelove, ruke i antifriz.

 

onda mi se posrecilo sa EGR ventilom pa sam njega morao prvog zamjeniti i to zadovoljstvo me kostalo 4700kn.

u tom trenu sam ovu zamijenu zupcastog malo odgodio, ali je poceo sve cesce i sve glasnije cviliti pa se teskom mukom odlucio i na to.

 

dogovorio sam dijelove za 1800kn (na 3x) + rad 450kn. nije puno povoljnije u odnosu na ovlasteni servis. iskreno, najradije bih da sam

to tamo napravio radi garancije i upisa u knjizicu, ali trenutno jednostavno nemam za pokriti razliku.

na njemu ce raditi majstor kojemu bi mozda i u ovlastenom dopao pod ruke.

 

dijelovi koje mi je spominjao bi trebali biti proizvodjaca INA (spaneri), remenje GATES, naziv pumpe nisam zapamtio. sve detaljnije mogu

natipkati kad konkretno vidim svojim ocima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si puno jeftinije ( gotovo besplatno ) proć što se tiče EGR-a, fizičko blokiranje i softversko gašenje. Sigurno ima nekog tko to u okolici Osijeka radi.

Jer brutala je cijena za šesticu s obzirom da se cijeli sklop mjenja i ne može ga se odvojeno kupit/zamjenit ( kao npr. kod G5 ) .

Ali sad što je tu je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno mi je ljudi to savjetovalo, ali umjesale su se neke vece sile i nisam bas imao puno vremena za razmisljanje.

 

egr je poceo zafrkavati doslovce na sami bozic dok smo obilazili rodbinu. nakon tih par neradnih dana doslo je

par radnih gdje sam vijao majstora da utvrdim tocan kvar. uspio se ugurati zadnji radni dan u ovlastenom.

onda je dosao docek nove, pa 2 radna dana i put u bosnu na sanjkanje s prijateljima.

sve ovo od prve pojave simptoma kada sam jos nekako i mogao voziti djelomicno normalno pa do mog odlaska

u bosnu je bilo citavih 5 radnih dana unutar 2 tjedna u kojima sam morao srediti problem.

zadnje sto sam htio je da mi izbaci neku gresku i baci u safe mod, a ja u metar snijega na -24C. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se dugo vozis, tj koliko si km napravio otkad ti se prvi put čuo ovaj zvuk na remenu?

 

btw ja sam danas obavio turu u ovlaštenom, treba ga mijenjati i ukpan iznos je 3.330,00. Moram usporediti ponudu sa drugim ovlaštenim da vidim cijene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cijena vrlo slicna mojoj. pitao sam samo u zubaku, nisam pitao dalje.

 

auto sam kupio prije otprilike tri mjeseca i ovaj zvuk mi se pojavio prije oko mjesec dana. od onda sam napravio sigurno preko 2tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2