0
boboja

td/tdi kemije

Recommended Posts

Pozdrav svima :)

 

imam od golfa 2 1.6TD (51kw) novu turbinu Garet T3, novu bosch pumpu i nove dizne... motor mi je otisao u nepovrat pa bi sada ubacivao TDI masinu iz trojke, 90ks ili 110ks. Pa me zanima da li sta od dijelova ovih navedenih a i ostalih mogu posluziti, jer svi prodaju vecinom motore bez agregata pa ako sta stima od moje dvojke da se iskoristi.

 

Hvala na odg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi slago prosli tjedan,stavio gore svoju turbinu k24..3k..

Moras prepravit cjev za povrat ulja jer 1.6 ima na karteru a tdi na bloku..

Dizne mogu ostat od tdi,bosch pumpa moja gore od 1.6td odvrnita do kraja i auto radi super bez zaletavnja al nejde nikako(ja cu namontirat od iveca bosch pumpu)

Ako te sta jos zanima pitaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznan koliko je to sve isplativo bez poprilicno kemije. Sto nije lakse ubaciti komplet tdi sa instalacijon i voziti se. Kec sa tdi 110 ide brutalno. Slaga san jednog i auto je isa perverzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizne ti 100% ne pašu na tdi. uopće ne izgledaju isto tako da ih odma otpiši.a ovo za bosch pumpu i turbinu "možda" se može upasati al uz prepravke i opet veliki trošak

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li pase od passata (90 god 1.9td) mjenjac na golfa 3 1.9tdi, jer kontam da od dvojke i keca ne pase na trojkin bez obzira sto je 5 brzina ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne pase od tog passat ali pase ti od passata b4 jer je na sajle ko i od tdia..stari mi ima taki passat i dosta su kratke brzine..

Od dvojke i keca je na poluge tako da ne pase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trojka tdi ima hidro kvacilo a td mislim na sajlu dakle i zbog toga ne pase

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bratovom passatu '93 1.9D je hidro kvačilo.

ako i paše ta getriba sa tog passata, ako i je hidro, morat češ mijenjat šaltung na golfu na sajle jer passati imaju šaltung na sajle, golf ima preko poluga (osim ako se ne varam GTI i jači modeli su imali šaltung na sajle al to nek netko potvrdi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdi imaju na sajle(ne znam dal svi)golf 3

Isto tako gti vidio sam 8v s mjenjacem na poluge

A i ne vjerujem da su omjeri isti za mjenjace od D TD i TDI...tdi u pravilu imaju dugacke mjenjace i mislim da ce ti biti kratke brzine od D sad za TD ne znam

Ne da mi editirat post

Jos da kazem za kvacila...d i td imaju manje kvacilo i zamasnjak...tako da ako kemijate te mjenjace na tdi mislim da mora ici i manje kvacilo...sad koliko ce to trajat na tdi-u?

Za ovo nisam siguran al mislim da je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije samo afn mozda je do godista ne znam

Ja imao 2 tdia 90ks 96g oba na sajle

Share this post


Link to post
Share on other sites
0