2 2
novi_vwfan

Golf 5 gti chip

Recommended Posts

Moguće je sigurno! Meni zimi na Tiguanu na pada potrosnja ispod 10 po gradu. Jer sve su kratke relacije, ni ne ugrije se kako treba i eto. A ovi sto pisu da trose 5-6 po gradu, lazu!!! Bratic mi ima Smarta sa 3 cilindra pa trosi vise od 6 po gradu, a ima koliko, po tone u njemu..

Imam Tiguan sa istim motorom kao tvoj, da mi troši 10L zimi u gradu(kratke relacije), zapalio bih ga odma :)

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidac sibera 100eu?Raljeni ebay ili otpad neki 300-400kn max,opruga jedna 2200?Kupis set opruga sto malo spustaju jeftinije ili kupis rabljene 4 komada za siću.Trece stop svijetlo slozit da svijetli nevjerujem da bi ti ijedan elektrican uzeo vise od 500kn,jbg nije oem al nije ni preskupo....

 

Ugl sve ovisi sto se zeli,nemora odrzavanje nekog auta bit preskupo,treba se znat snac...

 

Crni prekidac novi je 750kn u ovlaštenom. Opruge dvije prednje original 1900kn. 3. stop svijetlo samo lampa 500kn , skidanje i ponovno lijepljenje straznjeg spojlera 400kn. Znaci cijene su za original dijelove, a ruke kod poznanika u radioni.

 

A sad koliko bi ispalo sa nekim kemijanjem u to ne ulazim, vjerojatno jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je picke ,evo vam GRAD

 

ALI pravi grad. 1-2 stani kreni ,guzva semafori i jos nije spica prometa

 

imagefcaea.md.jpg

 

 

dizel u toj istoj relaciji 2.0 tdi iza mene ista ruta 10.2 ,tako da te fore 5-6 litara po gradu zagrebu si izbijte iz glave

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koji je zaključak?

Pa nismo svi u ZG, ST ili RI, većina nas je u manjim mjestima/gradovima i po tome svatko govori koliko mu je potrošnja.

Moj auto ide svakodnevno od Sesveta pa sve do PMF-a, pa nema ni približno potrošnje o kojima se priča, očito bih morao trošit 20l da bi to bila nekome normala.

 

Evo sutra budem išao do PMF-a kamionom da ovdje mogu postavit potrošnju od 35-40l :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakodnevna voznja kroz grad zagreb od 07:30 ujutro i povratak u 16:30 u spici nema boga da se vozis s perom na gasu da gti spustis ispod 12l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Tiguan sa istim motorom kao tvoj, da mi troi 10L zimi u gradu(kratke relacije), zapalio bih ga odma :)

Nevjerujem da je isti kao moj, jer DSG gucne malo vise i 4motion sa 255/40/19 isto radi svoje. Plus, do grada mi je 3-4 min, tako da mi se temperatura motora ne pomakne s mjesta a vec ga gasim. Plus klima-grijanje i grijanje dupeta.. sve to ima svoje. Ja nemam sta izmisljat, eto ko Dario, vozio sam chipanog GTIa koji je trosio ko smuk po gradu. I ja se ne zalim na potrosnju, samo kazem da je nerealno da nekome auto trosi po gradu 5-6 litara. Pogotovo Zagreb i drugi veci gradovi, semafori, kolone i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat 2.0 tdi 4motion 8-9l gradske voznje. S tim da u zadru nema previse semafora ni guzve

Share this post


Link to post
Share on other sites

fb0032d6797a654e5b49e6b3f7ec894e.jpg

 

Kakav dizel, koje picke ma.... to nes za pojest?

 

Zagreb, danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zivim u ZG, odnosno od nedavno u Svetoj Nedelji, i od kad imam Passata u svom vlasnistvu biljezim svaki tank, koliko sam km s njim prosao i koliko sam tocio. U ovih 5-6 godina, svakakve voznje, ali uglavnom gradske i sa puno guzve, prosjecna potrosnja 2.0 TDI je 7-8l i to je realnost koja se bazira na cvrstim brojkama a ne na putnom kompjuteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koji je zaključak?

Pa nismo svi u ZG, ST ili RI, većina nas je u manjim mjestima/gradovima i po tome svatko govori koliko mu je potronja.

Moj auto ide svakodnevno od Sesveta pa sve do PMF-a, pa nema ni približno potronje o kojima se priča, očito bih morao troit 20l da bi to bila nekome normala.

 

Evo sutra budem iao do PMF-a kamionom da ovdje mogu postavit potronju od 35-40l :lol2

Ne trebas rec da ti trosi 20 nego ne moges za kombiniranu voznju pisati da ti je to gradska. Jer nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko se jebe s potrosnjom po Zagrebu vozi s perom na gasu,jeftinije vam je ici tramvajem ili busom,nije fer da usporavate bicikliste aute da ne pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boky to kruzanje bez gasa po gradu se ne racuna :P

ne zna ni to dobro odradit ,evo kruzanje po gradu

 

image211a6.md.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trebas rec da ti trosi 20 nego ne moges za kombiniranu voznju pisati da ti je to gradska. Jer nije...

Kako nije od Sesveta do PMF-a gradska?

101 semafor, gužva užasna svako jutro.....

 

 

Jelko- nije uopće stvar u tome što mi je jeftinije, jer kako god okrenem ogromnu lovu trošim na gorivu svaki mjesec. Da mi je problem plaćat nebi se ni vozio, a auto na bubanj.

Ja govorim za svoj auto za koji znam u deci koliko troši jer ga konstantno pratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije od Sesveta do PMF-a gradska?

101 semafor, gužva užasna svako jutro.....

 

Govorim za tvoju teoriju krk rijeka gradske voznje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorim za tvoju teoriju krk rijeka gradske voznje...

 

A i da ne pricamo da Krk nema G od grada nigdje, auto mi trosi u minus kad sam na (u) Krku :D

 

To je cista otvorena, otic s Krka i uci u Rijeku i sparkirat se pa isto to natrag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fb0032d6797a654e5b49e6b3f7ec894e.jpg

 

Kakav dizel, koje picke ma.... to nes za pojest?

 

Zagreb, danas

Meni je 8,3 prosjecna potrošnja na zadnjih 5000km, 80% relacija BJ-ZG , 20% vozikanje po ZG-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ocito vozis 110 na autoputu kad ides za zg i nazad

 

Meni je na 150 potrosnja 9-10, ali i autoput lagano na uzbrdici, ali prekratka relacija da mogu rec tocan prosjek na toj brzino..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ocito vozis 110 na autoputu kad ides za zg i nazad

 

Meni je na 150 potrosnja 9-10, ali i autoput lagano na uzbrdici, ali prekratka relacija da mogu rec tocan prosjek na toj brzino..

Putujem preko Ivanića, znaci od 90 km imam cca 20km autoceste, kad izađem sa autoceste potrošnja je preko 10l, ali onda na otvorenoj cesti padne, a sve je ravnica pretežno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakodnevna voznja kroz grad zagreb od 07:30 ujutro i povratak u 16:30 u spici nema boga da se vozis s perom na gasu da gti spustis ispod 12l

Gti? ja sam u 7 ujutro krenio sa tresnjevke za dubravu, prosjek potrosnje 11L a 1.9tdi no prestajem sa "perom na gasu" cim se ugrije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo usporedbe radi danas Pozega-Zagreb autoput prosjek cca 160-170

S tim da sam na mjestima vozio 100 zbog magle a po povratku i max 230 kad je cesta bila cista 1.8T mapiran na cca 200ks s kratkim mjenjacem gdje nije bio ispod 4000 okretaja i uz voznju od Zagrebackog Sredisca do aerodroma i natrag po onim jebenim semaforima potrosnja 8,5 l ja prezadovoljan

Na toj brzini mi ni 1.9tdi nije puno manje trosio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace je meni bilo sa vr6 automatikom, obrtaljka gore, kazaljka goriva dole. Zimi 18 gradske. Voznja po jajima s malom bebom 8.5. Nakon toga uzeo toledo tdi 110 konja. Potrosnja od 3.4 do zadra s jos uvijek bebom starom cestom, do 6.4, najveca potrosnja koju mi je bc ispisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2