3 3
azraphantom

DPF problemčina!

Recommended Posts

recimo na audiu a6 c7 se i ne primjeti tj nema neko upozorenje da radi regeneraciju zimi primjetim da radi ventilator kad ugasim auto jos se nije nista upalilo da idem na ciscenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Passata 3bg 2002god 96kw koji ima ugrađen DPF.

Gledali smo i nema nikakvih kabela ili sondi oko njega niti ima neka lampica na tabli.

Mogu li ga samo jednostavno izvaditi? Ima li možda nešto u mapi iako nema nikakve instalacije oko DPF-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj sliku. ja mislim da dpf bez senzora ne postoji, jer kako bi znao kad se treba regenerirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno je samo katalizator kao sta je bio kod mene na Polu 1.4 tdi 2007, bez ikakvih senzora, samo kat, odrezao ga i stavio cijev...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sliku...

Ima prvo katalizator pa onda ispod auta na onom ravnom djelu, izgleda kao srednji lonac, samo veći.

Ako uspijem uslikati bez dizanja stavim sliku..

 

 

Edit:

Evo papiri od ugradnje..

b679736ee6d4be4c0adf2abe25b9b1c7.jpg

36e88e7921397b76ba6f559ad5e300b3.jpg

Edited by zvonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je naknadno ugradjeno, zato nema nista, ali to je jednokratno jer nema mogucnost regeneracije, kada se napuni preostaje jedino mehanicko/kemijsko ciscenje...

 

Tako da ga bez problema mozes skinut i stavit cijev...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primjetio sam da mi bas neide kao prije pa bih maknuo to da malo prodise... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ti je norma na plaketi s tim naknadnim ugrađenim DPF-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ti je norma na plaketi s tim naknadnim ugrađenim DPF-om?

Euro 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ga skineš imat ćeš Euro III kao što je bio u originalu ali to kod nas nije problem, vani je pa ne puštaju u strogi centar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi to uopce bitno. Stavljen je 2012, napravljeno oko 100tkm i to je vjerojatno to, zrel za skidanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te brojke na Umweltplakate nisu Euro norma. Od staroga Yaris 1.3 benzin iz 2003 ima Euro 3 normu i ima Zelenu 4 plaketu, Recimo moj Auris 1.8 Hybird ima naovodno Euro 6 normu i isto zelena 4. Ta brojka ne oznacava euro normu nego njihov neki standard. I ima jedan Volvo star jedno 30 godina sa zelenom plaketom, benzinac naravno :)

 

Tu u starije Dizele ugraduju ta cuda, kazu traju 5 godina ili 70k km. I onda treba novi. To je u biti dodatak da smanji zacrnjenje ili tako nesto i onda prolazi po njihovom eko testu na zelenu plaketu, ali samo neki auti sa zute na zelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta mi se palila lampica od filtera i zacepljenost je bila oko 37%, malo propuhivanja na auto putu i sipao sam aditiv i ugasi se.

Kako nikad nisam primjetio da auto samo odradi regeneraciju, nisam nikad primjetio ni povecane obrtaje ni drugaciji zvuk motora?! Mozda se autom. regener. vrsi na vecoj koncentraciji zacepljenosti ili sta vec, primjetio sam jedino da mi prije paljenja lampice DPF-a auto ima slabiji odziv na gas. I jos se vise voza u gradskom rezimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate android aplikaciju, koja pokazuje postotak, i pokazuje kad radi regeneraciju ( Vag Dpf)

 

 

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te brojke na Umweltplakate nisu Euro norma. Od staroga Yaris 1.3 benzin iz 2003 ima Euro 3 normu i ima Zelenu 4 plaketu, Recimo moj Auris 1.8 Hybird ima naovodno Euro 6 normu i isto zelena 4. Ta brojka ne oznacava euro normu nego njihov neki standard. I ima jedan Volvo star jedno 30 godina sa zelenom plaketom, benzinac naravno :)

 

Tu u starije Dizele ugraduju ta cuda, kazu traju 5 godina ili 70k km. I onda treba novi. To je u biti dodatak da smanji zacrnjenje ili tako nesto i onda prolazi po njihovom eko testu na zelenu plaketu, ali samo neki auti sa zute na zelenu.

Kad je oldtimer 30+ i kao takav registriran onda možeš gdje god hoceš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat 3bg sa dpf? Koliko znam to ne postoji

 

EDIT: cini se da me tapatalk bacio na neki stari post

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat 3bg sa dpf? Koliko znam to ne postoji

 

EDIT: cini se da me tapatalk bacio na neki stari post

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ne postoji u sa original DPF, ali sa naknadno ugrađenim postoji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je oldtimer 30+ i kao takav registriran onda može gdje god hoce

Jesi siguran da vrijedi to za dojčland... mislio sam tamo sa dujom otici u centar grada.. stari mi tamo ali duja nema nit euro normu Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vrijedi za njemačke tablice samo. Ide normalno tablica grad slova broj i onda H na kraju. Ta kako oni kažu H tablice smiju, ali ima jako puno uvijete za H tablice, između ostalog auto mora biti u top obnovljenom stanju. Ovaj Volvo ba nije u top stanju registriran je na normalne tablice.

 

G2 LTD gdje ide? Ne treba svugdje plaketa. Kod mene ne treba recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frankfurt.

Stari ima na cvrki zelenu.

Ja mislio koji puta sa dujom otici ali 1.6 motor spada pod crvenu :(

Nije strogi centar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako zelenu a na mom je Euro III smeđa plaketa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3