3 3
azraphantom

DPF problemčina!

Recommended Posts

golf 6 nikad nije bio u 1.9 tdi opciji

Ak nisi skuzio lik je kopiro cijeli post sa 1. Strane od drugog forumasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebeno dobri konstruktivni odgovori....

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ihhihi isprike na netočnom navodu , Dario je u pravu u mk6 nikad nije bio 19.tdi nego to kaj moj frend ima je ovaj drek

 

2.0 TDI 1,968 cc (120 cu in) I4 (CBDC) 81 kW (110 PS) @ 4,200 250 N·m (184 lb·ft) @ 1,500–2,500 10.7 s 190 km/h (118 mph) 5-speed manual
6-speed DSG (optional)

 

Ja sam autor ovog posta, a sad dal je konstruktivno ili ne htio sam samo rec da je vjerojatnost velika da ima istu grsku pa da zna kolko da se place! :)

 

 

Po meni ti se sve poštopalo od ''cijevi od egra'' do usisa.
MOrat ces kod majstora i sve skidat dole i počistit i pormjenit sve sto je riknulo. Ovlašetni zaobidji ili ti ne gine 10kkn.
Sad se to bas frendu desilo prosli tjedna na golf mk6 19.tdi 105ks

 

Auto mu je konstatno baco u regenraciju dpf i tako je to zajbavalo jedno 3 mjeseca, pa svaki vikend se iso navažat okolo po zaobilaznici da ga kao zagrije. I eto upalila se lampica za egr. i kad se skinulo dole u ovlastenom rekli eto gospon 10 somova , hahaha.

 

Nakraju je bilo skidanje dole i ciscenje svega u sistemu egra, i zamjena egr ventila, jer je zacviko.

 

Pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto se meni na passatu b6 1.9 tdi nikada nije upalila regeneracija? Ima 160000km? Kombinirana voznja, vise otvorena cesta nego grad... autocesta nikada...

Imam puno kratkih relacija kreni stani, po 3 km... vozim ga uvijek ispod 2000 okretaja.

I kod mene audi a3 2007 1.9 tdi,nikad neskuzim dal se to pali,meni se cini da ne,140000 km prosao,vecina gradska voznja,lampica se upali samo kad dam kontakt kod paljenja,odmah se ugasi i nepali vise,nisam primjetio ni vece obrtaje ni ista slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene audi a3 2007 1.9 tdi,nikad neskuzim dal se to pali,meni se cini da ne,140000 km prosao,vecina gradska voznja,lampica se upali samo kad dam kontakt kod paljenja,odmah se ugasi i nepali vise,nisam primjetio ni vece obrtaje ni ista slicno

Jesi siguran da opce imas dpf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije BLS Ili ima naziv bluemotion (2008 god), onda nema DPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako mi je prijasnji vlasnik rekao da ima valjda ima,postoji i lampica upozorenja koja se pali na kontakt,u papirima od auta stoji puni naziv audi a3 2007 1.9 tdi DPF,neznam jel to ima veze sto je auto u njemackoj na njemackim tablama.Bio bi sretniji da ga uopce nemami da ste upravu

 

Sad se sjetih da mi je dano u papirima da obavezno moram lijevati i mjenjati ulje sa specifikacijom 507.00 kao bas zbog tog filtera jer u protivnom druga stete tom filteru

Edited by ludigazda

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,

 

evo javljam se ponovno. dpf problem se vratio.

Dakle, lampica dpfa se upalila 2 puta u razmaku 15 dana.

 

Oba puta sam odmah po paljenju lampice odveo auto na otvorenu cestu i zalaufao ga, te se lampica oba puta ( dosta brzo, nakon 5 minuta ) ugasila.

 

E sad, da nisam odmah išao na otvorenu cestu, vjerojatno bi se upalila i engine lampica i auto bi islo u safe mode i ponovno vozi na servisnu. Dakle, promijenjeni senzor i servisna regen prije mjesec dana nije nista pomogla.

 

Sve se mislim raspitat i razmotrit opciju o vađenju ovog sranja... koje su alternative sto mislite ekipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi to vadio za tu cijenu. Ali pitanje je koje su i ima li negativnih posljedica? Npr, neko je spominja probleme na tehnickom pregledu, malfunkcije nekih drugih uredjaja u autu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat pocme dimit i ne prolazi se tehnicki bez veze.

Ako ti ne smeta sta auto dimi i imas vezu onda ga vadi vani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuzio sam da mi auto povremeno, cak bi rekao cesce, na hladno radi na cca 1000 okretaja, dok voda ne dodje na 90C. Tu i tamo skuzim da mi ventilator ostane upaljen nakon gasenja. Pretpostavljam da radi regeneraciju?

 

Mjesecno radim oko 1500-2000 km, 90% gradske voznje a kako do posla imam 5-6 km, nit ne stigne mi se ugrijat do radne temp prije gasenja, koliko je to problem za regeneraciju, ako uopce je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj auto radi u ''idealnim'' uvjetima za '' brzo punjenje'' dpf-a. Takve kratke vožnje su najveći problem za vozila s dpf-om,

 

Nedavno odem kod kolege u SLO i kaže mi da je imao problem sa dpf-om ( bmw ), izvadio ga dolje i oprao miniwashem i nakon toga nema nikakve probleme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xman-to sto na hladno radi na 1000 okretaja je radi grijanja u kabini,znaci ako je upaljeno grijanje okretaji se povise.

Ako na toplo radi na 1000 okretaja i radi mu ventilator,onda je to regeneracija u pitanju.

Mozes prepoznat u cemu je rijec da smanjis grijanje i das mu gasa do 2 tisuce,ako padne na 800 onda je radi grijanja i jos jedna razlika je sto radi grijanja radi na oko 950 okretaja a kad je regeneracija onda radi na 1000okretaja.

Nadam se da ce ti koristit ova informacija.

Meni inace radi regeneraciju u rasponu od 400 do 800km ovisno o stilu voznje i relacijama i uvijek prije gasenja obracam paznju na to da mu ne prekinem regeneraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, cinjenica je da sad po zimi cim sjednem u auto palim i grijanje siceva i jasno grijanje je ukljuceno i cim se malo zagrije, radi na oko 800 okretaja. I to je normalno.

 

Ovo drugo je onda sigurno regeneracija jer radi na 1000 okretaja.

 

A sto se prekidanja tice, gle, nije da bum sjedio u autu 15 minuta svaki put kad on to radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj auto radi u ''idealnim'' uvjetima za '' brzo punjenje'' dpf-a. Takve kratke vožnje su najveći problem za vozila s dpf-om,

 

Nedavno odem kod kolege u SLO i kaže mi da je imao problem sa dpf-om ( bmw ), izvadio ga dolje i oprao miniwashem i nakon toga nema nikakve probleme :)

Poznam lika koji je isto miniwashem oprao dpf na peugeotu, izašlo sve i svašta iz njega te nakon toga auto ide bolje nego ikad i nema više paljenja regeneracije... samo je pitanje koliko je to dobro raditi i koliko će dugo trajati filter nakon miniwasha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuzio sam da mi auto povremeno, cak bi rekao cesce, na hladno radi na cca 1000 okretaja, dok voda ne dodje na 90C. Tu i tamo skuzim da mi ventilator ostane upaljen nakon gasenja. Pretpostavljam da radi regeneraciju?

 

Mjesecno radim oko 1500-2000 km, 90% gradske voznje a kako do posla imam 5-6 km, nit ne stigne mi se ugrijat do radne temp prije gasenja, koliko je to problem za regeneraciju, ako uopce je?

 

 

Meni zna započeti regeneraciju dok nije zagrijan. Ako ventilatori rade u sred zime to je to. A ako malo bolje slušaš znat ćeš i po zvuku je li digao okretaje zbog grijanja kabine ili zbog regeneracije. Čudan zvuk ima kad radi regeneraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na hladno bi ti triba radit na oko 900

Kad zapocme regeneraciju auto u leru radi na mrvicu iznad 1000. Ovisno u kojoj fazi prekines regeneraciju ovisi i jacina rada ventilatora a mos i osjetit malo smrada kad se prekine regeneracija

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3