10 10
triva zg

golf 6 1.6 tdi (77kw) veliki servis

Recommended Posts

Imam uskoro mjenjat ulje i filtere na golfu. 6 1.6tdi

Ima li koja "caka" kada mjenjam filter nafte, da mi nepovuče zrak!!!

Zadnja dva puta sam mjenjao, i svaki put mi problem kasnije upalit???

Imate li kakav savjet? (Nemam vcds);

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sve ocistis i stavis novi filter nali naftu da kuciste bude napunjeno do vrha. Ja sam tako napravio i upalio je kao da nista nisam ni dirao, bez pomoci vcds-a. Isto 1.6 tdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, proba cu, samo mislim da opet ostane zraka u crevu koje se naknadno ušteka kad vratiš poklopac!!! Onda to crevo moram nataknit i tu ostane malo zraka, dovoljno da nece da sastavi!?

 

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ali ako se to i dogada niti mozes sprijeciti a niti nadoknaditi to gorivo. Najvise sto mozes je svesti zrak na najmanju mogucu mjeru.

Neki ostave sve suho pa se cude kako nece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Isao sam gledati polo cross 1.6 2011 tdi 105 konja u autokucu u Bonnu. Ima 77 tisuća km. Nije mijenjan zupcasti nikako. U servisnoj pise samo da se mijenja na 150 tisuća, ne pisu godine. Prodavač me uvjerava da je 10godina interval, ja reko nije moguće, ali stvarno ne piu godine. Zna li netko gdje to pogledati?

Tu je izmjena i vise od 150tkm i da.. nepise vrem rok... pa sad ta prica 10godina i drzi vodu,,,,

 

 

 

 

To Cromeister. Da.. ovlasteni je ok s cijenom za 4+ i dobijes garanciju 2god na rad i na dijelove... Dali je u cijeni micro remen 3l g13 i natezac micro remena? Tu jos netko mjena i remenicu alternatora koja je recimo u lagerosa u kompletu sa natezacom micro-a i remenom niti 400kn (za tocnije info ipak javit se njemu)

Ugl ovlasteni nije los izbor i za 500kn opet ja bih otisao u ovl... (a dobijes i mobilno jamstvo usput :) )

 

2glogi netrebas nikakav vcds....

Neskida se nikakvo crijevo kad skidas pokl.f.nafte.. imas male vite i onda lagano odvijacem odvojis taj poklopac i malo ga zakrenes prema posudi od vode i toliko da zapne u kuciste f.nafte... Prethodno stavi neki krpu il nesto jer bude nafta curila iz poklopca mada se to lako spere vodom i nece nagrist nista...

Kad dignes stari filter... pogledaj u kuciste... ja nailazim na cista kucista i nema potrebe da cuclas naftu iz njega ako nema prljavstine...

Metni novi filter... nek se utoča u ostatak nafte koji je ostao... i nek potone... pa potom nalij nafte do cca 1cm od vrha kućišta... Metni novu brtvu,namazi ju lagano uljem il masti.. i polako metni poklopac da kompletno sjedne u kuciste te onda pontaj i lagano stegni vijke....

 

 

Prica s tim odzracivanjima pretezno stvori bezpotren problem jer nema tu kruha bez fizicki naljevanja nafte... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. ovlasteni je ok s cijenom za 4+ i dobijes garanciju 2god na rad i na dijelove... Dali je u cijeni micro remen 3l g13 i natezac micro remena? Tu jos netko mjena i remenicu alternatora koja je recimo u lagerosa u kompletu sa natezacom micro-a i remenom niti 400kn (za tocnije info ipak javit se njemu)

Ugl ovlasteni nije los izbor i za 500kn opet ja bih otisao u ovl... (a dobijes i mobilno jamstvo usput :) )

 

 

Pa kažem da mi nije jasno kako je mehaničar koji radi u svojoj garaži skuplji od ovlaštenog.

I još mi on tvrdi da sigurno ne može biti manje od 3000 kn. Kaže da samo originalna pumpa vode košta preko 800 kn. :ne2

 

 

Ponuda iz ovlaštenog uključuje:

 

Zupčasti remen + puma rashladnog sredstva

Pumpa vode

Set za popravak zupčastog

Remen

Antifriz

Zupčasti remen demont. i mont.

Zupčasti remen zamijen.

Zatezna remenica demont. i mont.

Pumpa rashladnog sredstva demont. i mont.

 

= 2782,- kn

Edited by Cromeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orginalna pumpa je preko 1200kn a da nije tausch koju dobijes po jeftinijoj cijeni oko 600kn. Iste su pumpe i tausch i nova al za tausch je uvjet da se vrati ista takva al orginalna sa zigom v.a.g-a...

U ponudi imas stavku remen..dakle to ej micro remen jel... al u toj ponudi nema natezaca micro remena koji je 400+kn i eto ako hoces tu remenicu alternatora gdje je orginal cca 800kn a takva (INA) u autodjelovima je oko 250-350kn...

Meho nek ti da cijenu seta (pa ti vidi u LagerOs-a koliko je set) i vidi koliko meho uzima ruke... Ja sam cca 600-800kn ovisi jel samo igra oko zubčastog il ima jos nekih sitnica...

Ugl po mnogim racunicama dođe cijena jako blizu ovl il privatno... Nesjecam se cijene al eto passat b7 2.0tdi je bila cijena oko 2700 set s vodenom micro remenom i natezacem... jos dodas antifriz ajde 150kn i ruke 600...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio na kontrolnom pregledu u ovlaštenom i rekli su mi da je auto u super stanju, ali da se malo čuje kuplung. Kažu da je vjerojatno ležaj.
Sad ne znam što mi je prioritet: kuplung ili zupčasti jer ne mogu sve odjednom?
Oni kažu da bi zupčasti ostavili za dogodine.

 

Pitanje vezano za garanciju na rad i ugrađene dijelove. Vrijedi li garancija u bilo kojem ovlaštenom u Europi ili se mora reklamirati u ovlašteni u kojem je rađeno na autu.
Konkretno me to zanima jer uskoro idem na rad u Švedsku na relativno duži period. Vozim auto sa sobom pa ako se nešto dogodi bilo bi zgodno kad bih to mogao tamo srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zakonu RH, jamstvo vrijedi i mora vrijediti i na radi i na dijelove.

Ovdje sam to još malo više i opširnije napisao. http://lageros-auto-moto.webs.com/autoprogram.htm

 

A što se tiče odlaska u Švedsku, imam stranku koja je živjela u Osijeku i odselila u Švedsku pa i dalje od mene kupuje dijelove mehanike, a jedino kemikalije ne, jer se kao ne smiju transportirati u takvim paketima.

Paket dođe kroz 2-4 radna dana i nije preskup transport.

 

Koliko auto ima kilometara i koja je točno godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zakonu RH, jamstvo vrijedi i mora vrijediti i na radi i na dijelove.

Ovdje sam to još malo više i opširnije napisao. http://lageros-auto-moto.webs.com/autoprogram.htm

 

A što se tiče odlaska u Švedsku, imam stranku koja je živjela u Osijeku i odselila u Švedsku pa i dalje od mene kupuje dijelove mehanike, a jedino kemikalije ne, jer se kao ne smiju transportirati u takvim paketima.

Paket dođe kroz 2-4 radna dana i nije preskup transport.

 

Koliko auto ima kilometara i koja je točno godina?

 

Poslao sam vam upit prije par dana na e-mail.

 

Auto trenutno ima 91000 km i iz 2011. godine je.

Edited by Cromeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Poslao sam vam upit prije par dana na e-mail.

 

Auto trenutno ima 91000 km i iz 2011 godine je.

Znam!

Upravo sam ga prije ovoga zaprimio, sada ga radim i za koju minutu stiže odgovor na email :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jamstvo daje sami vw i kroz svoje ovl servise ga je moguce odradit... Nece njemu nista bit u 2godine a i duze... nesebrigaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da ne diram nista sad?

Ionako imam drugih briga i trokova vezanih za odlazak, pa ne bih sada ulagao u auto ako ne moram.

Edited by Cromeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sad nista nije jasno...

Ako moze netko tocno ovdje napisati sta sve treba promjeniti na velikom servisu.

Znaci svi dijelovi koji se mjenjaju.

Ulje i filtere ne morate pisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da ne diram nista sad?

Ionako imam drugih briga i trokova vezanih za odlazak, pa ne bih sada ulagao u auto ako ne moram.

Za to vrijeme ne bi trebalo biti ništa.

Ja bih to sve kasnije, nakon puta, jer ne vidim neki problem da bi se trebao dogoditi.

A onda nakon puta, najprije veliki servis pa onda kvačilo.

Ali tako bih ja napravio da sam u istoj poziciji.

Meni sad nista nije jasno...

Ako moze netko tocno ovdje napisati sta sve treba promjeniti na velikom servisu.

Znaci svi dijelovi koji se mjenjaju.

Ulje i filtere ne morate pisati.

Veliki servis (kompletan) obuhvaća:

- distribuciju zupčastog remena

***** natezači i klizači

***** zupčasti remen

***** pumpa vode

***** antifriz (a tu obratiti pozornost na to ide li rozi ili crveni, jer od Golfa 5 je počeo ići crveni, a još ih dosta miješa ta dva antifriza, a nisu jednaki)

---------- eventualno i termostat

 

- distribuciju kanalnog remena:

***** natezač (i klizač ako ima) kanalnog remena

***** kanalni remen

***** remenica (kuplung) alternatora

 

 

To je na prvoj izmjeni, a kasnije na sljedećim izmjenama se još može ubaciti (jer hoće prosliniti) simerinzi bregaste i radilice (prednji/ulaz) te brtva poklopca ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiče antifriza koja je razlika izmedju crvenog i rozog? I kako ću ja znati ide li u moj crveni jer trenutno je unutra rozi a moram raditi veliki uskoro, riječ je o mk5 1.9 tdi. Hvala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiče antifriza koja je razlika izmedju crvenog i rozog? I kako ću ja znati ide li u moj crveni jer trenutno je unutra rozi a moram raditi veliki uskoro, riječ je o mk5 1.9 tdi. Hvala

Svakako bih trebao broj šasije, ali čini mi se da bi trebao ići crveni, ali svakako bih prije broj šasije pa da točno vidim.

 

A razlike u njima su u kemikalijama koje sadrže pa nije svaka dobra za gumice i općenito taj cijeli sustav kroz koji antifriz putuje.

To se često vidi kada se umjesto rozog (kada je bilo prije) stavio plavi ili zeleni, pa je onda kroz kratko vrijeme počelo puštati i nestajati antifriza, jer je nagrizalo gumice koje brtve spojeve ili čak i pumpu vode, ali to isto tako na pumpi je znalo biti i zbog kamenca jer umjesto destilirane vode su stavljali običnu vodu iz pipe pa zbog kamenca bude problema u radu pumpe vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis (kompletan) obuhvaća:

- distribuciju zupčastog remena

***** natezači i klizači

***** zupčasti remen

***** pumpa vode

***** antifriz (a tu obratiti pozornost na to ide li rozi ili crveni, jer od Golfa 5 je počeo ići crveni, a još ih dosta miješa ta dva antifriza, a nisu jednaki)

---------- eventualno i termostat

 

- distribuciju kanalnog remena:

***** natezač (i klizač ako ima) kanalnog remena

***** kanalni remen

***** remenica (kuplung) alternatora

 

 

To je na prvoj izmjeni, a kasnije na sljedećim izmjenama se još može ubaciti (jer hoće prosliniti) simerinzi bregaste i radilice (prednji/ulaz) te brtva poklopca ventila.

Napokon mi je jasno kako i šta..hvala puno na objašnjenju.. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon mi je jasno kako i šta..hvala puno na objašnjenju.. ;-)

Nema na cemu ☺

 

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu samo dodat da sat rada nije isti u nas i u švedskoj... gore je troduplo skuplje a i djelovi bar 50% više neg ovdje.... pa nek vidi sad jel bolje sad il gore :)

 

crveni il rozi ide ti G12 il G13 dakle mozes i jedan i drugi... naravno mislim pod org vag proizvod i moju se medjusobno mjesati. Ove van vw nebi komentirao jer ima vise kemijskih mixova i nevjerujem da su dobri za medjusobno mjesanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu samo dodat da sat rada nije isti u nas i u švedskoj... gore je troduplo skuplje a i djelovi bar 50% više neg ovdje.... pa nek vidi sad jel bolje sad il gore :)

 

A čuj, u Švedskoj su i plaće švedske. Tako da relativno gledano tamo čak ispada i jeftinije po tvojoj računici.

 

Ali nevažno, ionako planiram auto vratiti nazad u Hrvatsku i pokloniti ga roditeljima. Važno mi je da mogu otići tamo i u cca. godinu dana vratiti se bez problema.

Jer sada dodatno mi se ne daje 1000+ eura ako nije nužno.

Edited by Cromeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

place svedske a i troskovi svedski i onda ti je to opet razlika ako napravis odika za tri iljade kuna il gore za 6... plus eto znam jednog naseg sto ide gore s poslom pa uzima dijelove kod nas da bi ih gore ugradio po osjetno nizoj cijeni neg u nekog mehe il servisa...

No kako god.... ja znam da bi me kopkalo cijelim putem gore i dolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece njemu nista bit u 2godine a i duze... nesebrigaj...

No kako god.... ja znam da bi me kopkalo cijelim putem gore i dolje :)

Zbunjujes me sada? :)

Edited by Cromeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nevažno, ionako planiram auto vratiti nazad u Hrvatsku i pokloniti ga roditeljima. Važno mi je da mogu otići tamo i u cca. godinu dana vratiti se bez problema.

Jer sada dodatno mi se ne daje 1000+ eura ako nije nužno.

Upadam bzvz, Ali čisti da te upozorim. Raspitao se dobro o ovome godinu dana. Ja sam prije točno godinu dana preselio u Njemačku. Mislim da je ovako. Ako ne odjaviti trajno hrvatski adresu nego privremeno (na Max 5 godina) i prijavis se u vedsku. ima pravo 6 mjeseci voziti hr tablice, poslije si u carinskom ili poreznom prekraju. Netko na forumu je iskusio to sa bih tablicama u Hrvatskoj. Ja sam nakon cca 5. Mjeseci vratio auto na hr tablicama i uzeo u de drugi. Mislim da se to odnosi na cijelu eu ta odredba

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10