10 10
triva zg

golf 6 1.6 tdi (77kw) veliki servis

Recommended Posts

origigi set plus meho jednako skuplje nego u ovlastenom iz kojeg je taj origigi set ;)

 

Pise u check listi kontrola remena kroz tih 100+iljada aj ti vidi kad ce puknit jer su tako napravljeni da se nista nevidi tj ispucanost il ista.... zato je to dvosjekli mac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da sam već nekoliko puta pisao o velikom servisu na još nekoliko foruma, a kako ima različitih modela vozila sa različitim navodima, evo ja ću samo onda copy/paste onoga što sam već napisao.

 

Prema proizvođačima dijelova, a koje ugrađuju proizvođači vozila, preporuka je da se prvi veliki servis napravi do 150tkm ili između 6-7 godine starosti vozila, a nakon toga između 5-6 godina starosti i oko 100-120tkm.

 

Mnogi vozači pa i oni iskusniji, kao i trgovci te majstori, zaboravljaju komponentu radnog sata motora. Sva mehanizacija, pa i kamioni i traktori i slično, imaju radni sat za promijenu dijelova.
Pa u konačnici ako razumno sagledamo i tu treću dimenziju rada motora, samo na automobilima to nije navedeno niti se po tome vodi, a jednako ima svoj radni sat koji nije vezan za koliko je kilometara napravljeno na kotačima.
Ja sam shvatio jednu najbitniju stvar u svemu, a to bi trebao shvatiti tko god se bavi ovakvim poslom, a to je da sve to košta, na ovaj ili onaj način i da živimo tu gdje živimo i gdje se prava potrošača ne poštuju i da svi mi ovdje koji sudjelujemo u raspravama ne plaćamo nikome njegove servise i ako već želimo nekome biti od pomoći, bolje reći da se napravi veliki servis i dvije godine prije nego samo dan kasnije.

Ja pratim većinu foruma i svatko ima svoje mišljenje i na neki način svi su u pravu, ali onda onaj jadni čovjek koji posluša riječ čovjeka koji se bavi prodajom npr. kompjutera, jer je eto on to čuo od ovoga ili onoga, pa na kraju dođe do problema koji skupo košta, onda taj koji je to rekao tako i tako zbog nekog svog nastupa koji uljeva neku tzv učestalost u takvom poslovanju, a kontra (uzmimo npr) mene (ili nekog trećeg ovdje) koji se bavi s time od 1992. godine i ima doticaja sa krajnjim potrošačima, ne preuzima nikakvu odgovornost.
Ja se ovdje ipak osjećam odgovornim, jer ako bilo gdje pogriješim, mene će se znati prozivati.
Zato zbrajam ono što govore u servisima, kao i ono što pokazuje praksa i nađem se na zlatnoj sredini, jer svi znaju reći kako danas ništa ne valja i da je sve lošije i kraćeg vijeka trajanja, a onda kontra tome svi se drže tih servisnih intervala koji su predugački, jer opet to paše za džep i nekako se nadaju da se to njima neće dogoditi.

Danas sve košta i sve je povezano i sve se zna, a opet se na kraju ništa ne zna i nitko nikome ne vjeruje ili pak se vjeruje nekome tko se bavi nekim drugim poslovima u životu.

Još treba razmisliti o tome od koga i kakav bi polovni auto kupovali i od kakvog čovjeka odnosno kako je tko održavao svoje vozilo, sa recimo nekim renomiranim dijelovima ili onima koji spadaju u neku donju sferu pouzdanosti i kvalitete.
Ja se tako vodim i tako održavam svoje vozilo pa shodno tome tako i nastupam kod svojih komentara, savjeta i preporuka, a sad, tko će se odlučiti za koju varijantu, bira sam, jer isto tako sam i plaća sve što radi na svom autu.

 

Na nekim forumima su tražili točnu definiciju što je veliki, a što mali servis, pa evo neka se i tu nađe nešto o tome.

 

(i po pitanju trajnosti dijelova, na žalost, ne zna se koliko točno što traje, jer testiranje vozila/motora u tvornici i na pultu nije jednako kao na ulici i u prometu na svim raznim mogućim uvijetima rada i načinima vožnje auta, a i nemali broj puta se vozila povlaće s tržišta zbog lošeg dijela i nečeg loše konstruiranog ili kao npr kugle/šape na Peugeotu 407 ili Citroenu C6 (iste su) koje se redovno mijenjaju svake godine, jer je genijalac koji je konstruirao vozilo napravio propust i taj dio da od zlata stavite, neće trajati dugo)

* VELIKI SERVIS *

Kompletan veliki servis se sastoji od izmjene kompletno svih natezača i klizača, kako za zupčasto, tako i za kanalno remenje, te zupčasti i kanalni(o) remenje.
Za modele vozila kod kojih pumpa vode je pogonjena zupčastim remenom, obavezno mijenjati i nju, a ako ide preko kanalnog remena, ovisno naravno i o kilometraži također mijenjati i nju ili na onda drugom sljedećem servisu, ali napominjem da usljed većeg intervala izmjene remenja, svakako preporučam obavezno izmjenu na svakom servisu. Razlog: samo ove godine je bio popriličan broj kupaca kojima je propustila pumpa vode na kilometraži od 180-230 tkm i proizvelo naknadne troškove koji su bili veći u odnosu da se promijenila u zahvatu velikog servisa koji je bio ranije.

Isto tako, ovisno o tome koja je kilometraža vozila (najčešće se to radi na drugom velikom servisu), uputno je promijeniti i simeringe bregaste osovine i radilice s prednje strane, a ovisno o tome kako koji motor, promijeniti i brtvu poklopca ventila, jer se radi izmjene simeringa bregaste osovine mora skidati poklopac ventila.
Isto tako kad se mijenja pumpa vode, uputno je staviti i novi antifriz, jer ukoliko je stari već pomiješan s prljavštinom ili već ponekim dolijevanjem, moguće je da se radi toga ošteti nova pumpa vode.
Kod nekih motora se u tom zahvatu isto mijenja i termostat, čak predostrožnosti radi, jer se nalazi na zeznutom mjestu i treba raskopati pola auta da se dođe do njega, a kad se radi veliki servis, to je taman to.

Kada se radi veliki servis?:
- kako sam već i naveo, kad je vozilo novo, prvi servis u vremenskom periodu od 6-7 godina ili do 150tkm, a već sljedeći ili drugi veliki servis smanjiti na vremenski period 5-6 godina ili 100-120 tkm.

Razlog tome je to što se s godinama i kilometražom zazori na motoru povećavaju i motor nije kao kad je izašao iz tvornice, već jednostavno s godinama se haba i troši te je trajnost vitalnih dijelova zbog toga skraćena.
I već spomenuti radni sat koji nitko ne računa daje svoj doprinos trošenju i uglavnom je to više nego li na satu pokazuje kilometar sat.

* MALI SERVIS *

Obuhvaća filtere i ulje te brtvu čepa kartera ili kompletno čep s brtvom.
Isto tako ovisno o proizvođaču vozila propisan je vremenski period ili kilometraža. Već ima i onih koji idu do 50tkm za jedan servis. Uglavnom, neki optimum je oko 20tkm kod novog auta, a kad ste već prešli 180-200tkm uputno je smanjiti na 10tkm (iako neki to već rade i s poptuno novim vozilom).
Ja osobno na svakom servisu mijenjam filter ulja, zraka i kabine, a filter goriva svaki drugi ili treći (moj je benzinac), dok kod dizelaša nekako se preporuča svaki drugi, ali vjerujem da ste svjesni kvalitete goriva kod nas pa onda ovisno o tome gdje i kako točite, uputno je mijenjati i taj filter radi zaštite znatno skupljih dijelova koje može uništiti loše gorivo.
Ali uz sve to je vrlo bitno da ti filteri budu kvalitetni, ne oni jeftileni koji za vrijeme rada nestanu negdje ili oni koji propuštaju više smeća nego li bi trebalo.


Dakle, to je uredno servisiranje i održavanje.
Ponavljam, svi znate reći kako je danas sve lošije kvalitete nego što je bilo prije pa shodno tome i vozila koja se proizvode i njihove komponente, a onda suprotno od toga što se govori o takvoj kvaliteti, opet se vode ovakve polemike oko toga kad se treba što raditi i gleda sa k onom dijelu gdje ćemo što manje novca potrošiti.
Naravno, novaca nema i ne pada sa drveta ili s neba samo tako, ali kada se dogodi havarija ili nešto neočekivano, sve se ljute na druge, a nikada si sami nismo krivi.

Ja se osjećam odgovornim da podijelim ono što srećem u svom poslu i s krajnjim potrošačima, dakle s vama, a kako bih stručnošću i učenjem te direktnim doticajem kod proizvođača dijelova bio na usluzi, jer cilj mi je podijeliti znanje i informaciju. Osobno sam od onih koji smatra da je danas informacija najbitnija i najvrijednija, a onda sve drugo.

I za kraj. Da li bi kupili vozilo od čovjeka koji je napravio matematiku i odlučio tako djelovati.
Naime, uvijek kupuje novog Golfa i vozi ga oko 3-4 godine, bez imalo ulaganja u njega. Samo toči gorivo i tekućinu za pranje stakla.
On je izračunao da je to auto koji ima najvišu vrijednost kao rabljeni te uz ne servisiranje istoga te maleno ulaganje staro za novo može kupiti opet novi Golf.
Ja ne znam za vas, ali ja takav auto ne bih kupio, neovisno o tome koja je marka vozila.

I da opet napomenem, ja dajem informacije sa kojima raspolažem iz prakse i ljudi poput vas + još i stručne studije od proizvođača rezervnih dijelova, a na vama je da odlučite što ćete s tom informacijom.

I probajte razumijeti još jednu činjenicu. Proizvođači vozila ne zarađuju na prodaji novih vozila, oni zarađuju na dijelovima i servisima, jer ako biste željeli isti auto kakav vozite sastaviti samostalno ili gledano posebno po dijelovima, od tih dijelova koje bi kupovali odvojeno, mogli bi konstruriati 3 nova auta u istoj vrijednosti.

Ja volim reći da je auto industrija teški kupleraj, jer tu ima svega i svačega i svatko sa svakim, jer nije uvijek sve kako piše na kutiji i slično.

Ako bude sve kako se nadam, ove godine namjeravam napraviti Educa meeting te pozvati vas na to kako bi mogli međusobno razgovarati o svemu tome i gdje bih vam mogao objasniti ovakve neke stvari, jer ovako pisajući ode puno vremena i na kraju se izgubi smisao, jer vidim da porpiličan broj čitatelja ne pročita sve i opet ponavlja pitanja koja su već u tekstu odgovorena.

 

Lijep vam i srdačan pozdrav thumbup.gif

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

P.S.
I ono što me jako smeta (profesionalna deformacija) kod iznošenja nekog troškovnika dijelova tko je koliko, gdje i što platio, navodi se samo npr: filter ulja = 50,00 Kn.
Čiji i koji brand je u pitanju, da li je s popustom ili bez, da li je s PDV-om ili mukte, jer sve to čini velike razlike, jer ako ja npr ponudim originalni VAG filter po 52,00 Kn, a netko drugi napiše da je filter platio 20,00 Kn i pitanje je kakav je to filter i naravno da nije isto, jer nije GOLF isto, kao i Trabant.
Nadam se da sam bio jasan ovime što sam rekao, jer na onakav način se daju polovične informacije koje rade pomutnju kod ljudi i na kraju opet se ostaje u neznanju što i tko je iza tog nekog proizvoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta cijena. Ja sam radio veliki servis prije 2-3 mjeseca i platio sam 3000kn. Set zupcastog sa svim ostalim sitnicama, vodena i remenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevidim nigdje mikro remen ni natezac istog...

G13 gore nista a dolje samo 1 kom

Zato je takva cijena a posao nije kompletan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevidim nigdje mikro remen ni natezac istog...

G13 gore nista a dolje samo 1 kom

Zato je takva cijena a posao nije kompletan

Ne kužim te ponude u ovlaštenom pa zar nebi trebalo mjenjati kompletnu distribuciju remenja ako je veliki servis?

Ajde ovo s antifrizom još ok nije neka stavka ali nakupi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neide mikro i natezac istog u setu zupc.

 

To je dodatna stavka i na racunu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa

 

Evo imam opet pitanje vezano za zamjenu seta zupcasto. Sad trenudno moj golf 6 ima 152 tkm ijos nisam mjenjo zupcasti i sad kad je hladnije kad upalim hladni auto malo zacvili nesto i cudno se cuje u pocetku ali nakon nekog vremena se unormali rad motora . E sad ja pretpostavljam da je to krajnje vrijeme da se zamjeni zupcasti i vodena pumpa i svi ostali remeni i zatezaci klizaci(kompetni razvod)?! Sto se tice cijene dijelova pito sam na par mjesta i sve je tu negdje u nekih 100-200kn. Pitao sam u (ciaku, anetu, auto centar paola) i nitko od njih mi nije rekao proizvođaca i mozete mi reci koji je najbolj?

Edited by triva zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj Andelak u lagerosu mislim da je njegova ponuda najpovoljnija..remenje continental i ostalo top brend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa

 

Evo imam opet pitanje vezano za zamjenu seta zupcasto. Sad trenudno moj golf 6 ima 152 tkm ijos nisam mjenjo zupcasti i sad kad je hladnije kad upalim hladni auto malo zacvili nesto i cudno se cuje u pocetku ali nakon nekog vremena se unormali rad motora . E sad ja pretpostavljam da je to krajnje vrijeme da se zamjeni zupcasti i vodena pumpa i svi ostali remeni i zatezaci klizaci(kompetni razvod)?! Sto se tice cijene dijelova pito sam na par mjesta i sve je tu negdje u nekih 100-200kn. Pitao sam u (ciaku, anetu, auto centar paola) i nitko od njih mi nije rekao proizvođaca i mozete mi reci koji je najbolj?

Auto ti je stariji od 4 godine, u akciji je 4+ u ovlastenom, posaljes mail sa brojem sasije u par servisa i trazis ponudu. Mislim da se veliki servis isplati napravit u ovlastenom samo zbog garancije na ruke i dijelove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa

 

Evo imam opet pitanje vezano za zamjenu seta zupcasto. Sad trenudno moj golf 6 ima 152 tkm ijos nisam mjenjo zupcasti i sad kad je hladnije kad upalim hladni auto malo zacvili nesto i cudno se cuje u pocetku ali nakon nekog vremena se unormali rad motora . E sad ja pretpostavljam da je to krajnje vrijeme da se zamjeni zupcasti i vodena pumpa i svi ostali remeni i zatezaci klizaci(kompetni razvod)?! Sto se tice cijene dijelova pito sam na par mjesta i sve je tu negdje u nekih 100-200kn. Pitao sam u (ciaku, anetu, auto centar paola) i nitko od njih mi nije rekao proizvođaca i mozete mi reci koji je najbolj?

 

Pozdrav!

 

Evo ja mogu ovdje još javno dati ponudu za eventualno i druge ljude koje bi zanimala ponuda za ovakav model auta, ali svakako bih molio broj šasije vozila da mogu dati konkretnu i točnu ponudu sa svim OE brojevima za dijelove te što se nudi od brandova sa oznakama.

 

Isto tako mogu preporučiti registrirani servis sa kojim imamo dogovor da je moguće doći sa našim dijelovima i gdje vrijedi jamstvo što servisa, što za naše dijelove (samo za one koje smatram kvalitetnima, jer one ispod mog osobnog viđenja kvalitete koje ne smatram kvalitetnima niti ne nudim niti prodajem, a ukoliko stranka sama želi nešto takvo, onda dajem na potpis da je stranka sama to odabrala i da se odriče bilo kakvih jamstvenih prava ukoliko dođe do problema).

 

Za bilo kakva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

LP

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miran si do 210000, godine uopće ne igraju ulogu. Na testiranjima remen izdrži do 440000.

pricas iz osobnog iskustva ili? jako malo ih izdrzi do 210 000,vecina upucenih servisnih savjetnika savjetuje izmjenu na 180 000,ako ne i prije,jer obicno vodena pumpa procuri prije.. meni je na G6 na 173 000 poceo cvilit zupcasti kod hladnog starta,tj.rolice i natezaci dobiju lufta itd.. ima nekih ljudi koji ne obracaju paznju na ta SITNA upozorenja pa ih to kasnije kosta.. ugl,promijenio set i vodenu i nema vise problema.. a ova testiranja o kojima pricas,jel se to provodi odjednom ili u sto sumnjam,se uzimaju u obzir uvjeti rada tijekom godina,toplo,hladno,sama degradacija sastava remena,itd.. a i ne mora remen zatajit,moze odhebat rolica,natezac il slicno.. tako da,sve je to rekla kazala,ako mislis vozit auto duzi period,rijesis se briga i Amen.

Bok ekipa

 

Evo imam opet pitanje vezano za zamjenu seta zupcasto. Sad trenudno moj golf 6 ima 152 tkm ijos nisam mjenjo zupcasti i sad kad je hladnije kad upalim hladni auto malo zacvili nesto i cudno se cuje u pocetku ali nakon nekog vremena se unormali rad motora . E sad ja pretpostavljam da je to krajnje vrijeme da se zamjeni zupcasti i vodena pumpa i svi ostali remeni i zatezaci klizaci(kompetni razvod)?! Sto se tice cijene dijelova pito sam na par mjesta i sve je tu negdje u nekih 100-200kn. Pitao sam u (ciaku, anetu, auto centar paola) i nitko od njih mi nije rekao proizvođaca i mozete mi reci koji je najbolj?

tako je i meni moj cvilkao ujutro.. zamjena seta zupcastog sa svime sto ide i miran,kao sto kolega Vlaho kaze,najbolje u ovlastenom,samo provjeri sto ce sve mijenjat u cijeni(stavke koje se mijenjaju) ili ako imas majstora od povjerenja,kupis dijelove od Lagerosa i to je to..

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što kolega D.M. kaže rijetko koji auto doživi 210.000, obično nešto u međuvremnu ode. Kod mene je to bila vodena pumpa i sad na 190tkm su rolice počele puštati čudne zvukove.

 

Takod da sam no na 190.000 napravio servis izmjene zubčastog, natezača, klinastog remena i vodene u ovlaštenom i to je ispalo cca 2700 kn. S tim da je vodena procurila na cca 140.000 km i sad sam ju opet promjenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene (opet), ali sa jednim malo konstruktivnijim postom, a koji će možda biti koristan.

Dakle, u nastavku dolje će biti jedna okvirna ponuda za kompletan veliki i mali servis te set kvačila za model iz naslova topica:

 

VW GOLF VI, 1.9 TDI, 77kW, CAYC kôd motora, od 01/2011 godine, sa start-stop sustavom

 

 

- Motorno ulje, VW 507.00, ide 4,30Litara:
CASTROL EDGE FST 5W30 LL 4L = 268,00 Kn/4Litre (ima za odmah)
CASTROL EDGE FST 5W30 LL 1L = 70,00 Kn/1Litra (ima za odmah)
*
CASTROL EDGE PRFOESSIONAL LLIII 5W30 1L = 88,50 Kn x 5 = 442,50 Kn/5L (rok: 2-3 radna)
*
SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL 0W30 1L = 63,00 Kn x 5 = 315,00/5L (ima za odmah)
*
ARAL SUPER TRONIC LLIII 5W30 1L = 54,00 Kn x 5 = 270,0 Kn/5L (ima za odmah)
*
MOBIL1 ESP FORMULA 5W30 1L = 69,00 Kn/1L x 5 = 345,00 Kn/5L (rok: 2-3 radna dana)

- Čep kartera s brtvom, OE broj N90813202:
FIS 588.670.001 = 6,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter ulja, OE broj 03L115562:
HENGST E115HD208 = 48,00 Kn/1kom (ima za odmah)
MAHLE OX388D = 57,00 Kn/1kom (u dolasku)

- Filter zraka, OE broj 1K0129620D:
VAG Original 1K0129620D = 117,00 Kn/1kom (u dolasku oko 08/09.03.2017.)
HENGST E488L = 75,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter goriva, OE broj 1K0427434B:
MANN PU936/1X = 167,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter kabine s aktivnim ugljenom, OE broj 1K1819653B:
VAG Original 1K1819653B = 85,00 Kn/1kom (ima za odmah)
MANN CUK2939 = 85,00 Kn/1kom (ima za odmah)
HENGST E998LC = 71,00 Kn/1kom (imia za odmah)



- Set zupčastog remena, OE broj 03L198119C:
CONTITECH CT1139K2 = 1.010,00 Kn/set (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)
INA 530055010 = 895,00 Kn/set (uvoz - kod nas može biti u petak ili utorak)
DAYCO KTB788 = 895,00 Kn/set (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)

- Pumpa vode, OE broj 03L121011J ili C:
VAG Original 03L121011C = 355,00 Kn/1kom (u dolasku oko 08/09.03.2017.)
GRAF PA1137 = 225,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u petak ili utorak)

- Natezač kanalnog remena, OE broj 038903315AH:
INA 534016410 = 218,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u petak ili utorak)

- Kanalni remen, OE broj 03L903137:
CONTITECH 6PK1070 = 78,00 (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)
SKF VKMV6PK1070 = 68,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u petak ili utorak)

- Remenica alternatora, OE broj 022903119C:
INA 535001210 = 185,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u petak ili utorak)

- Antifriz, crveni, koncentrat 1:1, tip G12++, u sustav ide 8,00Litara:
CARTECHNIK (Njemačka) CT12++ 1,5L = 58,00 Kn/1,5L x 3 = 174,00 Kn/4,5L koncentrata za 9L antifriza (rok: 2-3 radna dana)
- Set kvačila 3p (lamela, potisna ploča i potisni ležaj), za motore sa/bez start-stop sustavom:
LUK 623353400 = 2.305,00 Kn/set 3p (uvoz kod nas može biti u petak ili utorak)
SACHS 3000950734 = 2.415,00 Kn/set 3p (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)
* na vozilu bi trebao biti LUK tvornički
** nakon 12/2010 godine, nema više tih motora sa dvomasenim zamašnjakom, dakle nema dvomaseni zamašnjak
- Nasadna vodilica potisnog ležaja, OE broj 02A141180A:
SACHS 3114600007 = 75,00 Kn/1kom (uvoz kod nas može biti u petak ili utorak)
- Poluga kvačila, OE broj 02J141719C:
VAG Original 02J141719C = 230,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)
SASIC 5406001 = 135,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti kroz 2-4 radna dana)
Dakle, ovo bi bilo sve što se nudi po pitanju velikog i malog servisa te seta kvačila.
Bitna napomena je ta da su svi ponuđeni proizvođači provjereni i već ugrađivani tako se može odabrati što se želi,
a bez da se odabere loše.
Što se jamstva tiče, ako se ugradi u registriranom servisu koji ima stručno osoblje i sve potrebne alate za montažu dijelova, vrijedi 2 godine i na dijelove i na rad (što se tiše našeg mehaničara koji sam prethodno naveo).
A kilometraža je oko 100-120tkm.
Uvjeti ponude su sljedeći.
Sve navedene cijene su sa već uračunatim PDV-om za gotovinsko ili internetsko plaćanje.
Za AMERICAN karticu ide na samo jedno provlačenje i cijene se uvećavaju za cca 7%,
a za kartično plaćanje putem POS uređaja na rate (6) (preko 500,00 Kn) ide samo preko kartica Zagrebačke banke (maestro, master i visa) te se cijene uvećavaju isto tako za cca 7%.
Za DINERS ide samo preko "pegle" jer ne radimo s bankama koje imaju POS za DINERS karticu. Uvjeti su jednaki kao i za kartice zagrebačke banke.

Ukoliko se roba treba slati na adresu, zaračunava se trošak otpreme koji ovisi o količini, veličini i težini paketa.
Za dostavu na području Zagreba, dostava je s našim vozilom i besplatna je.

Ponuda je informativnog karaktera te roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.
Ukoliko je ponuda aktualna i ima predispozicije za narudžbu, potrebno je obavezno javiti
kako bi robu mogli rezervirati da se ne proda, a isto tako su nam potrebni i sljedeći podaci:
- ime i prezime
- adresa i kućni broj
- mjesto i poštanski broj
- kontakt telefon
- kontakt email
te način kako bi se vršila uplata i isporuka robe.

Za sada toliko, a u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja rado stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek


LAGEROS d.o.o.
A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 6221-223
F: +385 1 626-0010
E. lageros1@lageros.hr

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi se svida sto ste rekli da nakon 12/2010 nema ugradnje dvomasenog kvacila..

Konkretno 1.6 tdi mk6 CAYC

Moj je proizvodnja 06/2011 ali sa start/stop sustavom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi se svida sto ste rekli da nakon 12/2010 nema ugradnje dvomasenog kvacila..

Konkretno 1.6 tdi mk6 CAYC

Moj je proizvodnja 06/2011 ali sa start/stop sustavom.

 

Da, nije to loše. I mene je to iznenadilo, ali i malo razočaralo što je još uvijek taj set, kao običan, ipak još dosta skup, ali možda kroz sljedeće godine dok to bude postalo kao nešto starije i češće u potrošnji, bude ipak i niža cijena.

 

Što se tiče start-stop sustava, ide i na jedno i drugo, dakle nije u ovom slučaju bitno.

 

Ali svakako za bilo kakvu opciju ponude, broj šasije mi je jako bitan, tako da ako bude bio neki upit, svakako ne zaboraviti i broj šasije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale Gospodinu Anđelku kupujem kod njega već 5 godina i roba uvijek bez greške!

Evo danas baš uzeo ulje i filtre i ponuda je stvarno top!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale Gospodinu Anđelku kupujem kod njega već 5 godina i roba uvijek bez greške!

Evo danas baš uzeo ulje i filtre i ponuda je stvarno top!

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10