10 10
triva zg

golf 6 1.6 tdi (77kw) veliki servis

Recommended Posts

Da ne otvaram novi topic, a s obzirom da se radi o G6, zanima me OEM proizvođač selen blokova prednjih vilica? LEMFÖRDER ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, a s obzirom da se radi o G6, zanima me OEM proizvođač selen blokova prednjih vilica? LEMFÖRDER ili?

mislim da jesu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja te imam i nemam prigovora

Tocno se na jednom dijelu vidi gdje je bio vw znak ali je pobrusen taj dio.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio veliki servis kod majstora i prije nego je servis napravljen motor radio mirno i normalno' izmjenjen set zupčastog sa vodenom pumpom svim rolicama i remenica alternatora sa španerom sada motor radi opet mirno ali nekako ruži nešto gore kod bregaste rekao bih.... kad je hladan čuje se jače kad na radnoj malo manje.

Kaze majstor kompresor klime ali kako do izmjene sve tiho bilo i sad upalim ugasim klimu zvuk identičan...

Bio s majstorom dok je radio i stavljao je one blokade na pumpu i remenicu bregaste tako da mislim da faza nije problem...

set je Ina i vodena dolz

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odvrti nekoliko iljada prestat che.... To isto sam cuo na pd motorima i s org setovima.... i valjda remen proizvodi takav zvuk dok se nerazgiba jer u pravilu bi nestalo nakon par iljada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odvrti nekoliko iljada prestat che.... To isto sam cuo na pd motorima i s org setovima.... i valjda remen proizvodi takav zvuk dok se nerazgiba jer u pravilu bi nestalo nakon par iljada...

Ali to nije u redu...

Jedva skrpao zadnje kune za servis i sad veselje i taj zvuk mi uopće ne uljeva povjerenje....

Idem baš sada upaliti na hladno da čujem...

Iz tvog iskustva znači to se događalo i sve bilo Ok?

Ako za jedan zub zakrene bregastu bio bi isti zvuk motora? Auto ide ko i do sada ali.... znam da nije tema al radi se o velikom servisu....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan zub...pa nebi mogao metnit blokade kad je okrenuo dva kruga s radilicom nakon montaze samog remena... plus bilo bi jos nuspojava....

Neznam kakav je tocno zvuk al eto primjetio sam na par auta nakon mjenjanja remena da ima neki šljas šljas zvuk... koji nestane nakon nekoliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas upalio ujutro i zuji isto toplo hladno... najizraženije je dok auto ne stane tj dok motor sam podigne na cca 950 okretaja dok ne stanem skroz onda padne na ler full klasika .

Dodavao gas gledao u remenice ali ništa pametno nevidjeh...

strah me da koja rolica ne zuji pa da napravi sranje .....

Normabel i vozim dalje....bbe01db4e16755bd3f4b6219b64ae0af.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji set si stavio,ja se sa tim ne bih igrao ni na G4 a kamoli na G6 , jer kada se remen stavi nov nema nikakvih zvukova cudnih sve mora da radi pod konac,naravno ako je uradjena izmjena kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio je te blokade izvrtio dva kruga i opet stavio na pumpu blokadu a ova na bregastoj isla malo teze ali usla je u rupu...

bas sam cijelo vrijeme visio oko auta i nije mi jasno...

Ina set komplet sve pumpa vode graf

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas me cudi jer Ina je kvalitetna set, mislim da je kolega Ivo upravu dok se remen malo razgiba pa nestat ce taj zvuk,ali znam da nije svejedno sa tim voziti,ali ako je uradjeno sve kako treba ne bi trebalo biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mestar je ok..vidim i zbloirao je i pumpu goriva :) Moze i bez toga ali ovako je po zanatu... Nakon 2 krugas alat ide teze il nikako...pa se dodatno nastela remenica bregaste.. i pumpe goriva... zato su po ona 3 sarafica i ekcentricne rupe na remenicama....

Natezac vanj.remena je mjenjan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mestar je ok..vidim i zbloirao je i pumpu goriva :) Moze i bez toga ali ovako je po zanatu... Nakon 2 krugas alat ide teze il nikako...pa se dodatno nastela remenica bregaste.. i pumpe goriva... zato su po ona 3 sarafica i ekcentricne rupe na remenicama....

Natezac vanj.remena je mjenjan?

sve je mjenjano komplet španer i remenica alternatora...

jutros sam popravljao pa javim rezultat...dok zena ne nazove i kaze auto je tih...

plastičnu zaštitu remena gore nije dobro stavio sad sam malo prckao po tome i pipnem tu plastiku zvuka nema sad već ni sam neznam lud sam... javim svakako..

Inače Oem remenica alternatora identična po brijevima s ovom sto sam kupio INA ali pise gore i skraćenica JNA stari ljudi bi rekli to je kvaliteta....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto auto proizvodi taj neki divlji zvuk, zum zum zum u intervalima,a kad upalim klimu ne cuje se,tak vec 3godine i nikad nis,a mjenjo sam i zubcasti itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto auto proizvodi taj neki divlji zvuk, zum zum zum u intervalima,a kad upalim klimu ne cuje se,tak vec 3godine i nikad nis,a mjenjo sam i zubcasti itd.

Eto neki su to rjesili dopuno plina u sistem... Mk5 gnoj je bio u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzrok otklonjen...

Plastični pokrov remena bio krivo stavljen ne znam na koju foru ali ok,

sad samo moram izviditi negdje dali onaj sjajni lim kod bregaste ide ispod plastike ili vani bude sad je kod mene vani ali je sav izmotan neznam zasto ali ok i pokrov motora mi zvrnda pa cu morati nesto kemijati gumice tih nosača dobre ide teško kad se skida ali gornja dva nosača imaju lufta i mislim da je puklo nest na njima pa zato lufta imaju i kloparaju na leru...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su limene špange od pokrova zupčastog remena imale lufta i kloparale po plastitici kad je motor radio i nigdje skužit gdje lupo, pa sam stavio gumenu izolaciju na nju i sve pet, sada hvataju kopču kako treba. Kod skidanja trebalo je te limice malo savinuti da uhvate onaj zarez ali hebiga niko ne brine kod montiranja a meni je bila frka staviti i ovo jer je baš taj jedan na nezgodnom mjestu.

Ja uvijek pregledam kod takvih večih radova sve da vidim dali je sve vraćeno na mjesto i ponekad nađem crijevo nije vraćeno kako treba, šelna nije stegnuta ... tako da pregled ne škodi a ti si onda siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi smo griješimo ali nije uredu reći samo vjerojatno je klima i brigo moja pređi na drugoga...

Da i sam ću te kopčice morati ili malo svinuti ili nesto podložiti jer ne drze bas nesto...

A i ovi gumeni dosjedi pod brojem 5 klimaju se u pokrovu motora i daju čudan zvuk...

E sad da ih kupim nove ili ove fixiram montaznim kitom ili nekom diht masom- drže dobro na nosač kad se stisnu ali se klimaju u pokrovu motorac76299c219b83b78305802eb822285b0.jpg37ab2bd53659c90405a677a213f97471.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi to baustelci rade... pa ja sam promjenio bar 200remenja i nikad taj k nije lose drzao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam što reći...

Bio sam kratak s lovom pa sam išao na kombinacije svakojake al škola košta...

Trebao sam dogovoriti s Puksom i bok al dobro budem naučio valjda da ne treba kemijati i gledati na svaku kunu jer samo na kraju čovjek živce izgubi...

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Isao sam gledati polo cross 1.6 2011 tdi 105 konja u autokucu u Bonnu. Ima 77 tisuća km. Nije mijenjan zupcasti nikako. U servisnoj pise samo da se mijenja na 150 tisuća, ne pisu godine. Prodavač me uvjerava da je 10godina interval, ja reko nije moguće, ali stvarno ne piu godine. Zna li netko gdje to pogledati?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa,

 

moj Golf je na 90000 km, ali već je prošlo šest godina i odlučio sam raditi veliki servis.

 

Imam ponudu iz ovlaštenog unutar 4+ akcije za nešto više od 2500 kn.

Lokalni meho mi kaže da kod njega cijena ne može biti niža od 3000 kn sa Continental remenjem i original VAG pumpom vode.


Šta vi kažete? Malo mi čudno da je lokalni mehaničar skuplji za 20 posto od ovlaštenog?
Kakvu su ti dijelovi koji se ugrađuju u ovlaštenom unutar te akcije?

Garancija od 2 godine mi ne znači baš nešto zato što ću taj period provesti u inozemstvu, tako da ako se nešto dogodi, neću moći reklamirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10