1 1
Emir Pipic

Audi a4 b7 1.9tdi problem sa grijačem

Recommended Posts

Imam problem sa grijacem prvo mi je otisao prvi grijac i promjene majstor onda nakon dva dana ode opet grijac isti zamjenem sve cetiri grijaca nakon toga opet ode prvi grijac i otkrili smo da dizna ne valja prva dizna narucio cekao mjesec dana zamjeno auto dosta bolje ide ali sad se opet javlja problem sa grijacem na trecem cilindru vec dva zamjeno grijaca i oba crkla pali bez problema ali me nervira stalno kopcat vcds da obrisem gresku i da li je mozda do releja kojem god sam otiso elektricaru kaze do kablova nije pregolii bi sve cetiri odma da je do njih jedan kaze neku kutiju da skinem gdje se ukljucuje kabal od grijaca i da mu donesem jedan kaze kupi orginalni grijac inace grijaci su trenutno nkg.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalva je strujna letvica... zna ona davat istu gresku ki da je grijac... Grijac i neradi kad je lreko 4c mislim... Aj vidi koliko volti dobiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebg ako nemas multimetar nista od posla... Ugl prvo vidi sta kaze diagnostika... onda pogledaj same konektore od grijaca... znaju oni kabeli strunut (strujna letvica)

A ako imas mulltimetar / voltmetar onda na hladno vidi koliko volti dobijaju grijac po grijac... Tu trebas pomoc nekoga tko ce okretat kontakt on of... Il proitegnut zice do sajbe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti puno al nasli smo problem dobio sam pogrense grijace sad sam narucio sve cetiri ista davali mi za 1.9 85kw stari model motora i vjerovatno da je manji otpor na grijacima i radi toga ih spaljivalo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1