1 1
Domba

Golf 3 zaledjena bravica

Recommended Posts

Dakle okljucam ali nemogu nikako otvoriti vrata. Vec mi se nekoliko puta to dogodilo. Nakon sto se dobro ugrije auto onda otvaram vrata noramlano.

 

Danas ujutro sam morao bravu zaljevati toplom vodom da mogu otvoriti auto....

 

Ima li rijesenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nema rjesenja

Meni obavezno prednja vrata smrzavaju dok kroz zadnja normalno ide hahah sreca pa je 4 vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj gume (brtve) izmedju brave i lima. Znaju bit lose pa ulazi vlaga. Nekad pomogne udarac dlanom u bravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udarao sam ne samo dlanom :lol2 i ne pomaze.

 

Podmazati ovo sto se vidi? Sa cime podmazati. Moram nesto hitno napraviti jel ovo je koma, cim zahladi ja nemogu otoriti vrata, skoro pa ni jedna.

 

A u Dalmaciju... zadar... Mogao bi razmisliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve gume oko stoka i komplet bravu iznutra i izvana. Da li imas osjecaj da se bas mehanizam smrzne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve gume oko stoka i komplet bravu iznutra i izvana. Da li imas osjecaj da se bas mehanizam smrzne?

Da kao da vucem bravu u prazno, uopce ne otvori vrata... I foslovce nakon sto 10 min bude upaljen auto vrata se otvaraju normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ti izvadit bravu-kvaku mozda ti je ispala ona sipka pa ne vata dobro kad povlacis jer grijanje auta nema veze s bravon haha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cujes klik kad odkljucas ili ne?

Nisam za ovo siguran, kompresor se cuje od centralnog, tako da nemogu suditi o tome...

 

 

Probaj ti izvadit bravu-kvaku mozda ti je ispala ona sipka pa ne vata dobro kad povlacis jer grijanje auta nema veze s bravon haha...

A kako onda objasnjavas da recimo nemogu ni jedna vrata otvoriti, a nakon cca 10tak minuta voznje otvaraju se sva bez problema. Naravno grijanje u kabini na max ventilator na 3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj malo vise info, otkljucas vrata na kljuc, daljinski? Vec te netko pitao, jel cujes skljocanje kad brava otvori vrata? Potezanjem kvake se nista ne dogada ili ni kvaku ne mozes povuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj malo vise info, otkljucas vrata na kljuc, daljinski? Vec te netko pitao, jel cujes skljocanje kad brava otvori vrata? Potezanjem kvake se nista ne dogada ili ni kvaku ne mozes povuci?

 

Otkljucam kako god. ili daljniski ili na kljuc. U svakom slucaju cujem kompresor i digne se onaj pipak. A kada povucem kvaku ne cujem skoljocanje, doslovce nista, kao da je sve otpojeno i vrata ne mrdaju. Kao da se nesto na mehnazmu zaledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam za ovo siguran, kompresor se cuje od centralnog, tako da nemogu suditi o tome...

 

 

A kako onda objasnjavas da recimo nemogu ni jedna vrata otvoriti, a nakon cca 10tak minuta voznje otvaraju se sva bez problema. Naravno grijanje u kabini na max ventilator na 3?

Pa kako uđeš?Kroz portapak?

Meni su znali kederi od vrata zaledit.Posli san ih namaza glicerinom o bilo ok.

Edited by zoki 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako uđeš?Kroz portapak?

Recimo jucer poljevao vrata vrucom vodom i tako uspio otvoriti vozacka. Vozio nekih 3, 4 min i onda cekao frenda 4,5 min i on otvorio suvozaceva bez problema... I dok sam dosao do Djakova sve radilo. Jucer navecer krenuo vaditi iz auta stvari i nemogu otvoriti zadnja desna vrata, a druga otvaram, danas ujutro isto sva osim tih, dosao i djakovo i sva vrata rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam slicnih problema, pomoglo je malo naspricat mehanizam wd-om. nakupi se smeca i vlage, pa smrzne i ne moze kvaka povuci mehanizam da otpusti vrata od stoka.

malo naspricaj mehanizam i razradi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto se meni dogodilo neki dan. Ustao se na posao, auto zaključan, u šupi. Prvo sam ga jedva otključao, probam za kvaku, vrata mrtva, probam gore za vrata, vukao toliko da se vrata savijaju, ali nikuda. zadnja vrata zaključana, gepek ne mogu otvoriti, a druga strana tik uz zid. Sva sreća pa tata bio kod kuće i otišao njegovim autom.

Oko 9 sati tata bez problema otvorio vrata. Kaže uhvatio kvaku i ona se otvorila.
Jel se smrzne guma ili baš brava? Namazao sam gumu oko vrata sapunom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se vise zabavio bravom. Skontao da uopce ne cuje se klik da brava otvori. Jedna vrata otvorio i upalio auto i kada se ugrijao sva druga pootvarao i naspricao WDom sada cu ujutro vidjeti.

 

Uglavnom stao uz vrata i svakih malo povlacio prvih par puta nista onda se cuo mali klik i nisam otvorio vrata i odjenom normalno i otvorila se vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1