2 2
luka93

MK4 TDI GTI Putno računalo?

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, nedavno san kupia četvorku TDI GTI i sad me zanima iman li ikakvo putno računalo ili nešto takvo, jer vidin ove komande na ručici, a čini mi se da ničemu ne služe :D
vidi se na slikama...

IMG_20160121_155419086.jpg

IMG_20160121_155431317.jpg

IMG_20160121_155553222.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova gore ti je za brzinu brisaca

A ove sa strane nemam pojma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To inace jesu tipke za putno racunalo, ispod je tipka reset a vidim da imas i grijanje siceva, znaci oprema je dobra pa pretpostavljam da imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ga koristit, upalit?

Na tom donjem dijelu ekrana nema ništa, pretpostavljam da bi se tu nešto tribalo pojavit ako ga imam?

Tek san kupia auto pa se još upoznajem sa opremom i tim svim, znam za grijanje siceva, el. retrovizore, kao mahagonij je unutra.

Postavim sutra par slika pa da mi usput date i koji savjet kako ga malo uredit, neke detalje i tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom displayu ispod okretomjera, tu ti se nista ne mjenja kad ides gore dolje s tipkama?

 

To u sredini mi ne izgleda kao da bi donji dio bio display

 

3703467fc198eb1dcc0939c0c95f3061.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto to misliš?

@Xman, ne reagira ništa sa slike. Sad vidim taj najveći displej uopće nema pozadinsko osvijetljenje, tako da vjerojatno i ne postoji to "računalo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je rucica mjenjana jer je plan bio sloziti board ali se od toga odustalo ko zna kad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam pojma. Nije mi ni bitno to toliko, samo san tija znat može li se ikako uključit ako već postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla je najvjerojatnije mjenjana.. A i to se lako utvrdi jer nece broj sasije od table odgovarati broju od auta

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije možda board onaj najobičniji ako je auto 99. godina? Pa se podaci prikazuju tamo gdje je sat, a ne u sredini? Na kraju, možda je ručica pokvarena pa ne prebacuje? Daj bolju sliku table kad auto radi da se vidi polje gdje je sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj provjeri na prekidaču svjetala da li ti radi onaj kotačić za podešavanje osvjetljenja table (odmah do onog za nagib svjetala).

A na nekim tablama se stvarno ništa nevidi na displayu, standardni kvar nakon x godina, ali bude bar nešto osvijetljeno na donjem dijelu displaya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjana je tabla 100%, da je stariji tip s board compom u ovom prozorčiću gdje je vrijeme bi ispred pisalo MFA i ispod brojka 1 ili 2 kad auto radi. Tako da je ovo sigurno tabla bez putnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi mi to podešavanje osvjetljenja, premda ne bi bilo loše da još jače svitli.

Nego, da vas još pitan. Kad otvorim vrata od suvozača upali se svitlo u kabini i na dnu vrata, a kad otvorim vozačeva vrata ne upali se ništa. Di bi moga bit kvar, šta triban pogledat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bravi. Mikroprekidac 2kn u chipoteke. Zaminis sam ako imas puno zivaca i ako si vjest oko struje. Ako ne svaki bolji autoelektricar ti to rijesi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može još par pitanja da ne otvaram novu temu?

1- kad pokrenem ono pranje zadnjeg stakla, pumpa se čuje kako radi, brisač se pokrene al tekućina ne prolazi kroz onu špricu, dok prednja radi uredno

2-Livi žmigavci mi rade samo dok je volan okrenut ravno, kad ga malo maknem u stranu samo se čuje onaj brzi zvuk, ne svitle čak ni na tabli indikatori

3-grijač vozačevog sica grije slabije od suvozačevog, premda mislim da je to ka normalno, potrošilo se?

4- koje ću ulje? 10w-40?

Bude li me još išta zanimalo ja ću pitat, nemojte se smijat mom neznanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi kod nekog dobrog elektricara i neka ti pogleda te sitnice za zmigavac i grijanje sjedala. A moze i to za zadnju sajbu.. I ne moze se potrositi grijanje siceva!?! Moze jedino nesto biti u banani, pa da ne radi ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2