1 1
sarmaguru

Golf mk2 Atest motra (1.8T/VR6)

Recommended Posts

Ima li itko u Hrvatskoj atestiran 1.8T u golfu mk2? Prvenstveno mislim na 110kw (ne znam oznaku motora)

Isto me zanima za vr6 2.8 i 2.9.

 

 

Što se događa u slučaju konačnog ne prolaska atesta ( nakon perioda za popravke/ispravke).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je vec dvojba izmedju 150 i 174 ks zbog atesta bolje sto manje konja :) lakse ces proci

Ne znam ti konkretno za dvojku al sam u tricu atestirao 1.8T

Oni pregledaju i daju ti rok za popravak/izmjenu necega ako nesto nije u redu....onda ili popravis tj napravis kako oni traze ili vratis kako je bilo i odustanes od atesta :)

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju snage nije problem atestirati 110 kW no ima tu puno popratnih i bitnih stvari koje moraš riješiti.

Lakše je atestirati takav motor u jačoj karoseriji tj karoseriji od npr 16v nego od 1.3 Golfa,ako već ideš to raditi probaj to napraviti u karoseriji od GTI-a.

Lakše je tako,potrošit ćeš manje živaca i vremena.

Nadalje,ekotest tj norma kakva je bila u motoru koji ugrađuješ mora i dalje biti znači svi lonci od 1.8T i norma za ekotest je od tog motora,ne od onoga koji je bio u autu prije.

Kočnice su poželjne sa jačeg modela,konkretno na Golf 2 minimum 256 mm ili 280/288 ovisno o tome što ćeš stavljati na auto 4x100 ili 5x100.

Puno je jednostavnije ako se ne kemijaju nosači motora i adapteri za kočnice nego su P&P.

Poželjno je da su omjeri mjenjača isti/slični kao na 1.8T (Ako ne stavljate isti mjenjač s kojim je bio motor).

Ovo je samo par sitnica na koje bi bilo dobro obratiti pažnju ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za karoseriju su i meni rekli pa nije nitko nista pitao na kraju oni samo gledaju razliku u sadasnjoj snazi auta i kolika ce ta snaga biti...ja sam isao sa 66 na 110kw...znaci sto manja razlika to bolje, manje pitaju

Mjenjac ti mozes staviti kakav zelis das im kod mjenjaca i izracunaju ti brzinu krajnju...meni po satu identicno kao u prometnoj ide

Eko test naravno mora bit prolaz, al nitko ne pita od cega je kat i to samo nek je lonac homologiran i ne bucan

Kocnice sam isto atestirao i samo sam naveo kataloske brojeve od dijelova koje sam koristio i takodjer proslo bez ijednog pitanja iako sam imao diskove busene sa 5x100 na 4x100...naravno radi se izmjera kocionih sila kao i kad ides na redovni tehnicki

Najbitnije u tome svemu da se ne kemija oko nosaca motora meni je valjda napravio sto slika oko tih nosaca...alkazem sve uredno proslo

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info dečki.

Nekako se nadam da je netko to uspio riješit, jer meni egzibicije s mjerenjima u CVH ne dolaze u obzir.

 

Kombinacija je ova 1.6D -> 1.8T , a drugi je 1.3i -> 2.9 VR6, za kočnice znam, vr je na 280mm, a 1.8t bi isao na 288mm 5x100 ili 280mm 4x100

 

To sa snagom malo je blesavo jer 1.6d mozes atestiran na 1.9tdi (66kw) , sto bi znacilo da sa tim atestom mozes radit novi atest na 110kw ali ne i direktno s 1.6d na 1.8t?

Edited by sarmaguru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle ja kad sam zvao u cvh poceo mi lik pametovat kao da je to dosta veliko povecanje snage bla bla kao sasija je slaba ovo ono reko kako onda ima vr6 golf pa nije slaba sasija i vamo tamo kaze on aj kao posalji mail o svim preradama pa cemo ti odgovoriti...naravno da nikad nisam dobio odgovor

I tamo kad zoves u cvh razliciti ljudi ti daju razlicite informacije...zato naoruzaj se strpljenjem

Uglavnom ja sam motor ubacio i otisao u stanicu za teh pregled di idem na redovni teh, poslikali sve zivo i poslali...tjedan dana poslije stize odgovor da se posalje TUV od gewindi i da se ponovo slikaju gewinde i auspuh jer se ne vide homologacijske oznake...nista nasao TUV i to na NJEMACKOM jeziku 15 stranica ? poslao im to i ponovo slikali i za tjedan opet stize da se ne vide brojevi nista ponovo slikanje i onda je doslo da je sve u redu...znaci 3 tjedna cca , da je bilo sve poslikano od prve bio bi gotov za tjedan dana

Oni najvise prave paniku oko toga ako ugradjeni motor svojom snagom prelazi najsnazniji serijski ugradjivani motor u tom modelu auta tu se pogube al vjerujem da se i to da rjesiti

Taj atest uoce nije tolika babroga kao sto se prica ako je sve ok i uredno napravljeno mislim da nemas brige

E da i reci ce ti da ako oni smatraju da treba dodatna ispitivanja da ce te pozvat da dovezes auto kod njih u Vg

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam u okolici ZG ne bih ni pitao ovdje na forumu, ovako moram pod svaku cijenu izbjeć ta dodatna ispitivanja zbog troškova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem te...ja sam bio spreman ici tamo ako pozovu...al tamo se onda mjeri i snaga i svasta nesto...dakle bolje izbjec svakako

Al mislim da ti nitko to ne moze garantirat da te nece pozvat

Probaj nazvat tamo i trazi Brdeka...mislim da se Vjekoslav zove on ti je na atestima i s njim se jos tamo najnormalnije moze razgovarat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to je jedna bitna stavka,tko ti radi atest.

Najbolje prolaze atesti gdje je sve prebačeno sa drugog auta.

I ovo pišem u vezi glavnog atesta a ne slanja papira.

Puno je bolja opcija ako ne morate ići u CVH.

Tamo se mjeri snaga,vozi se automobil po pisti,znači ubrzava,koči,gleda se ponašanje ovjesa itd...

Uglavnom konkretne stvari a ne slike i podaci na papiru :ne2

I Golf 3 je imao VR6 pa je to lakše atestirati u njega nego u G2 gdje je G60 bio najjači motor sa svojih 118kW.

Tako da ovaj 1.8T vjerovatno prolazi u G2 dok ovaj VR6 čeka dosta znoja. :da

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta kada se trebaju preradit nosaci motora?

nije vezano za vw ali nigdje ne mogu nac, imam nesto u planu ali bih trebao custom nosace motora prednje, adapter za mjenjac i karter

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1