7 7
alpacino

Sredstva za održavanje laka

Recommended Posts

Ja sam uzeo Stihl miniwash koji ima vec dodatak za snow foam u paketu...sad samo kupit takav sampon...di sve toga ima?u nekim obicnim ducanima ili benzinskama? da nejdem u Partes a da probam odmah

Možeš naručiti i preko Amazona ili Ebay-a.. Imaš na forumu jednog dečka koji promovira chemical guys. Mislim da i kod njega možeš naručiti s popustom. Partes sigurno ima. A benziske i dučani plodine i te nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

snow fomam sa onim zelenim parksideom iz LIDLa, znaci 400 kn miniwash i 300 kuna galon snowfoama :D

 

imam ga vec god dana

 

Taj miniwash ima posudu za sampon i u njega ulijevas taj foam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras imat ovak nesto http://forea-ocd.hr/pranje-susenje/predpranje/PA-italy-snow-foam-lance, ja sam narucio valet pro ph neutral sampon za snow foam, nakon toga trebas 2 kante, mikrofibra rukavicu ili ovcju vunu, sampon za auto koji je PH neutralan, u kantama grit guard ili ti plastika na dnu u koju smece upada.

 

za susenje auta imate npr u tokicu plavu mikrofibra krpu veliku za cca 100 kn i dobro radi svoj posao

 

za prat felge sonax extreme za felge

 

za namazat gume da ima sjaja i da traje dugo megs endurance gel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah,

 

moras imat ovak nesto http://forea-ocd.hr/pranje-susenje/predpranje/PA-italy-snow-foam-lance, ja sam narucio valet pro ph neutral sampon za snow foam, nakon toga trebas 2 kante, mikrofibra rukavicu ili ovcju vunu, sampon za auto koji je PH neutralan, u kantama grit guard ili ti plastika na dnu u koju smece upada.

 

za susenje auta imate npr u tokicu plavu mikrofibra krpu veliku za cca 100 kn i dobro radi svoj posao

 

za prat felge sonax extreme za felge

 

za namazat gume da ima sjaja i da traje dugo megs endurance gel

 

Znaci ako miniwash ima posudu za sampon, to nije to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Stihl miniwash koji ima vec dodatak za snow foam u paketu...sad samo kupit takav sampon...di sve toga ima?u nekim obicnim ducanima ili benzinskama? da nejdem u Partes a da probam odmah

Tihca, dodi do mene za vikend pa cu ti dati. Imam ih više vrsta pa možeš probati koji ti odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je vjerojatno krivo razumio ovo s toplom vodom. Vjerojatno je negdje pročitao da ekipa mjesa sampon s toplom vodom pa povezao da miniwash mora grijati vodu.

 

Ja koristim valjda 15god star "Marina" miniwash i daje odlicnu pjenu :D

Edited by DejanM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tihca, dodi do mene za vikend pa cu ti dati. Imam ih više vrsta pa možeš probati koji ti odgovara

Ok.javim ti ak budem u blizini...ili budem iso u Partes.

 

Btw jel Mequiars Gold Wash pH neutral?

Share this post


Link to post
Share on other sites

je i to je sasvim uredu sampon....

 

inace ne isplati se previse ulagat u kozmetiku i detailing ako je lak vec nacet tj ako je pun swirlova tj malih ogrebotina nastalih od vremenskih uvjeta i loseg pranja

 

auto se treba dobro ispolirati i gore nanjeti neku vrstu zastite, preporuka fusso jer je to neki hibrid voska i sealenta i otporan je na jake sampone i stvarno je dugotrajan....

 

evo galerija od neki dan tocnije jucer je bio gotov s poliranjem, skidanjem znakova sa zadnje haube i voskanjem...

 

https://www.facebook.com/kroky1135/media_set?set=a.980300922055833&type=3&pnref=story.unseen-section

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek pa to su sve bocice u koje ide sampon, zar ne? Ako miniwash ima vec tako nesto u sebi onda moze i foam ici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram pogledati u priboru od tlacnog peraca da li imam tu posudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek pa to su sve bocice u koje ide sampon, zar ne? Ako miniwash ima vec tako nesto u sebi onda moze i foam ici?

Ne, ne stavlja se u posudu od miniwasha znaci moraš imati vak nešt kao na slici ili rućnu pumpu tipa gloria fm 10

 

Valet pro mješam u omjeru 1l vode na 15ml snow foama i malo šampona tako mi najbolje ispadne pjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vidjao takve vanjske posude za mjesanje sampona sa vodom ali moj miniwash ima ugradjenu posudu sa istom namjenom. Jedino ako ove za foam posude nisu malo drugacije od ovih za sampon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno je drugačije znam na sta mislis, inače u moj sf se preporuča na 1 l staviti 700 ml tople vode i 3 dcl tog ampona, ali ja koristim 1 dcl ampona i 3 dcl tople vode lagano promuckam zasarafim na pitolj i feta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da vam nije bit svega tog boca nego priključak na pištolj. (ovaj "ventil" poviš boce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuzim, dakle ima razlika. Nista, ja cu i dalje prati svog obicnim samponom, ne patim toliko da bi isao trositi tisuce kuna za par posto bolji izgled :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuzim, dakle ima razlika. Nista, ja cu i dalje prati svog obicnim samponom, ne patim toliko da bi isao trositi tisuce kuna za par posto bolji izgled :)

Slažem se :) Bolje je definitivno od četki i automatskih praona! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas naručio Valet Pro Snow Foam i Soft99 Fusso coat white za završetak...pa kad se vrijeme popravi napravit ču komplet čiščenje uz glinu po potrebi vjerojatno jer nisam ga prao skoro mjesec dana


Što mislite kad stavim vosak Fusso coat na kraju jel bi mogao još jednom prijeći sa Mequiars White waxom?

 

...nisam potrošio cijeli,nisam ni zadovoljan baš s njim,a možda dobim jači sloj zaštite,što mislite?

 

...puno bolja mi je Gold Class Carnauba od ovog white waxa,a sad budem vidio kako se bude ponašao Fusso

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno pranje carlijem i poslje glina prije voska jer to ocisti lak tj pripremi ga za novi vosak, ja imam fussu trenutno gore ali planiram jos tu i tamo s vremena na vrijeme malo neki voskic utrljat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto Čarlijem, pa zar nisi u postu #44. spomenuo da ga izbjegavamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas naručio Valet Pro Snow Foam i Soft99 Fusso coat white za završetak...pa kad se vrijeme popravi napravit ču komplet čiščenje uz glinu po potrebi vjerojatno jer nisam ga prao skoro mjesec dana

Što mislite kad stavim vosak Fusso coat na kraju jel bi mogao još jednom prijeći sa Mequiars White waxom?

 

...nisam potrošio cijeli,nisam ni zadovoljan baš s njim,a možda dobim jači sloj zaštite,što mislite?

 

...puno bolja mi je Gold Class Carnauba od ovog white waxa,a sad budem vidio kako se bude ponašao Fusso

 

šušni dva sloja fussa i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto Čarlijem, pa zar nisi u postu #44. spomenuo da ga izbjegavamo?

 

 

 

bolje citaj post, carli isusuje tj odmascuje boju, ajmo rec ko da uzmes nitro i operes prije lakiranja da pripremis povrsinu....

 

tako s carlijem skines sve ostatke zastite laka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7