4 4
VTxCRO

Nekoliko upita za Golf IV

Recommended Posts

Jesi ti uspio prebacit elektroniku u oem skakavac?

Jesam, i to uspjesno vise puta, s tim da ima malo rezuckanja da sjedne idealno u kljuc,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od koliko Ah original ide akumulator u njega? (1.9 TDI 98 god 66kw) Jel 75?

 

EDIT: našao, 75 je

Edited by VTxCRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako funkcionira ovo čudo, tj ova slika na desnoj strani? Gledao sam i to je za sklapanje retrovizora, ali nikako mi to ne funkcionira. Kako to osposobit, ako to je to?

 

XHvjWqv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti ne radi ili ne znas da treba okrenuti taj kotacic

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam ga okrenut, glup sam. :glavomuzid Pa kad okrenem na njega ništa se ne događa, ostavim na njemu, zaključam auto, opet ništa. Jel krivo koristim ili je do toga problem? Kako mogu saznati imam li uopće tu funkciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to pretpostavljam..mogu li kako vidjeti imam li to sklapanje ili ne? Pomoću VINa, ili nekih posebnih kablova negdje, bilo kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj rukom lagano sklopiti retrovizor, ako ide bez otpora, nemas elektronske.

Pazi, LAGANO!

Da ne bi bilo poslije imao sam, al sad vise nemam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fair enough haha sklopio sam jučer suvozačev bez problema, prolazio sam pa mi je smetao, vozačev nisam pokušavao, budem sutra, ali to je onda to.

 

Ali takav prekidač kao što je kod mene ne viđam baš na slikama golfa, većina koja nema sklapanje ima grijanje retrovziora kao sliku umjesto te nule što je kod mene. Odakle onda ovaj prekidač i imam li ja grijanje retrovizora? Ili da ga smočim vodom pa stavim na nulu da vidim hoće li ga ugrijati i nestati voda, ili je on nula ipak, bez grijanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijanje vjerojatno imas,bar sad kisa pada,pa probaj ukljucit kad je staklo vlazno,a za sklapanje ne vjerujem,isti prekidac kod mene na sestici,tako je auto dosao,grijanje radi,sklapanje zaboravi ? Doduse sad sam tek vidio sliku,pa mislim da mozda nema ni grijanja na tvom,moj je malo drukciji,al probaj,pa stavi prst na staklo,trebalo bi bit toplo nakon par trenutaka.Mislim da je kolega Marko-Zd u pravu,netko stavio drugi prekidac

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Električno sklapanje nemam, ali imam novi set pitanja :grrr

 

1. Rezervar je 55l, a rezerva 7l. Takve informacije sam našao na internetu, jesu li one istina?

 

2. Ubacio sam žarulju u suvozačev pretinac, ali naravno ne radi. Probao sam s dvije, obje nove, tako da sumnjam da je u njima problem. Što mi je dalje činiti?

 

3. Isto i u gepeku ne svijetli, žarulja koja je radila u unutrašnjosti ubačena tamo i ništa (T10 ide na oba mjesta). Što raditi?

 

EDIT: Piše mi u knjižici vozila rezerva cca 8l, tako da je to to.

 

Koji osigurači su za 2. i 3.?

Edited by VTxCRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti se pali lampica na tabli kad otvoris gepek? Ako ne vjerojatno ti je brava gepeka otisla, provjeri prije osigurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ luka

 

Znam eng, i tražio sam malo već bio. Za tu ladicu je osigurač 38 ja mislim, ali s njim je i centralno koje radi, pa onda nije osigurač.. Što bi moglo biti, možda taj modul od lampice?

 

@dumi

 

Lampica mi se ne pali, ali nemogu naći ni na jednoj shemi koji je to osigurač kako bi ga zamjenio. Znaš li možda koji je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam po ovoj semi mi izgleda ko osigurac 38, a to ti cesto odlazi ta brava jel se uliva voda u nju, znaju i one zice sto su u onoj gumi izmedu karoserije i gepeka popucati pa isto ne radi. A za suvozacev pretinac provjeri da ti ona oprugica dira kontakte jer ona zna izletiti vani jer je glupo napravljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budes htio orginal17 felge od iv javi se,prodajem svoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dumi

 

Probao sam za oba svjetla sve što si rekao i ništa ne pomaže. Neznam ni šta bi, raskopavati pola auta zbog dva svjetla nemam baš namjeru, izgleda da bude ostalo ovako, jedino ako netko zna drugi osigurač koji može biti povezan s njima pa da ga zamjenim.

 

@ alen

 

Hvala ali odlučio sam ipak na 16" ići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za gepek, ako ti hoce zakljucati a nece da svijetli to je mikroprekidac 100000% .. Skines bravu, direktno spoji i vidi jel radi, nekad je potrebno samo prelemiti kontakte. Ako te zanima koje je prekidac mogu ti slikati i na ebayu naruci.

 

Vidi osigurac pod rednim brojem 14.

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kupio sam nove osigurače jer nisam imao taj 14, on je mali, zamjenio i opet isto..

 

Što se tiče skidanja brave, kako, što, malo detalja molim, ne razumijem se u takve stvari a neželim napravit sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da si me dobro razumio za svjetlo u ladici imas oprugu koja se zna pomaknuti, vrlo jednostavan malo glup mehanizam. Ovako ti mora biti ko na slici:

5782200043_large.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam tako da, i jedna strana opruge dira dolje druga gore, ajmo reći, mogu uslikat sutra kako je pa da vidiš. Ali probao sam ju micati i naštimavati na sve moguće načine i nikako neće. Jedino ako imaš volje snimit video kako ju naštimati i spojit ju pa da vidim da svjetli, tj da direktnom vidim kako je spojeno prilikom rada. Pa da probam tako, ali neznam da može postojati način a da nisam tako već stavio, ali eto, moguće je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti tutorial jedan pa ako imaš vrimena...

mkivs.net/topic/21414-golf-mk4-boot-microswitch-replacement/

Edited by luka93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno im je stranica pala, ali budem sutra ili prekosutra pozabavio se time, čim uhvatim slobodnog malo.. I da, hvala svima na pomoći :vozi :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4