4 4
VTxCRO

Nekoliko upita za Golf IV

Recommended Posts

Pozdrav svima, stari sam član još sa prijašnjeg foruma ali nisam bio baš nešto aktivan do sada.

 

Kupio sam danas četvorku 1.9 TDI 90ks 98god i imam nekoliko pitanja, a auto ću predstaviti kroz par dana kada ga uslikam.

 

1. Stavljat ću LEDice u unutrašnjost, pa pretpostavljam da nemoraju biti CanBus verzije. Zanimaju me one ubodne w5w, to su zapravo T10 ako se ne varam? One idu na par mjesta pa nebi htio krive naručit.

 

2. Kakve idu za tablicu? Može nekakav link sa izgledom njihovim?

 

3. Kada otvorim vozačeva vrata ono mačje oko crveno ne svijetli. Stavio sam novu žarulju i opet ništa. Desno svijetli uredno. Što može biti, a nije osigurač ili žarulja)

 

4. Ubacio sam JVC USB radio koji sam imao i u prošlom autu, ali problem je pretpostavljam sa strujom, jer svaki put kada izvadim ključ u autu se valjda prekine dotok struje i radio mi se restarta na tvorničke postavke, i onda svaki put kada ga upalim moram sve ponovno namještati. Kako to rješiti, da u radiu ima stalno struje i da se ne restarta?

 

5. Uzet ću 17" felge i nove ljetne gume za ljetni set, sad imam već loše zimske 16 sa alu felgama. Koja je dimenzija felgi koji mi odgovaraju (npr 7x17 38JOT, centralna rupa 57.1, 5x112, ili koje već idu), i koje gume? Pretpostavljam da su gume 205/40 (45) ok izbor, ali vidim na nekim felgama 225/45. Zanima me ubije li to snagu auta, s obzirom da je 90ks?

 

Za sad je to to od pitanja, zahvaljujem na svakoj pomoći :punk

Share this post


Link to post
Share on other sites

5x100 8j 225/45/17, a gle, ionako auto ne ide, pa bar nek lici na nešto hahah

 

Radio.. Zajebava te iso konektor, tj moraš mu dat stalni dotok napajanja, pogledaj shemu malo koju si dobio.

 

Za tablicu si uzmi original, leic ti prodaje tu na forumu.

 

Za vrata, vjerojatno mikroprekidac ne radi najbolje ili na modulu zaključavanja konektori na plocici su losi. Treba rastavljat vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ledice ako ih mislis kupovati odmah onda skines koje ti trebaju i kupis.. to ti je najbolje i najsigurnije...

Kod radia sta ti nece memorirat stanice moras zamjenit plus i minus pol zicu. Bila je rijec na forumu o tome sa slikama i svime da sam napravis to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzi ste.

 

Felge budem uzimao vjerojatno pred regu da mi ih odmah upišu u knjižicu da nemoram još i to plaćat dodatno, tamo sredinom trećeg pa ću onda to detaljnije gledati, pitao sam čisto okvirno da znam. S 90ks ide ok (prije njega sam imao Feliciu 1.9D sa 64ks koja ništa neide pa mi je ovo sasvim pristojno, ne leti ali ok ide).

 

LEDice za unutrašnjost sam sve izmjerio i znam koje su kakve i to ću naručiti, uzimao sam tako i za prošli auto bio.

 

Taj stalni dotok napajanja je ovo što je Marko rekao, trebam zamjeniti taj crveni i žuti samo i onda bude ok?

 

Za tablicu su to one po 300kn original? Ako je tako ostat će na ovim običnima :lol2

 

To mačje oko na vratima, postoji li neka tema ili nešto što je netko već radio? Pozabavio bi se time za neka 2 tjedna, dok prođe ispitni rok :lol2

 

E da, još jedno bitno pitanje. Imam centralno, ali nemam daljinsko. Show. Daljinsko budem naručio pa će mi ga kolega ubaciti, ali jel mogu naručiti skakavac kućište pa prebacit ovaj ključ u njega? Ili to odnijet nekome, uglavnom može li se to prebacit i koja bude cijena kada to rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedna napomena vidim da su kolege previdjele. Ti imas cetvorku i imas 5x100 raspon rupa a ne 5x112 da se ne zeznes kod felgi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebala bi bit ok, ali provjeri jos boje po shemi.

 

Za vrata na youtubeu upisi golf mk4 door lock module repair, imas sve detaljno.

 

Za kljuc ti samo nareze na novom i prebaci kapsulu i to je to, oko sto kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem sutra pokušao to s radiom ako uhvatim vremena, a to s vratima ću kad mi ispiti prođu. Ostala pitanja smo praktički riješili, odgovore sam dobio. Kad budem imao još pitanja sve ću ovdje stavljati, da ne otvaram uvijek teme. Hvala puno na pomoći!

 

EDIT: Ovo bude funkcioniralo za skakavca?

Edited by VTxCRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti set. Trajalo mi je godinu dana dok se skakavac nije raspao, nije loša opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenio sam danas te žice od radia i sad je ok. Hvala!

 

Što se tiče daljinskog, bio sam danas kod jednog majstora koji to radi i rekao je da su ti skakavci većinom loši i da je bolje privjesak, a i s kime god pričam kaže isto, tako da mislim da ću onda privjesak uzeti, jebi ga. Ledice budem naručio danas/sutra za unutrašnjost, a tablicu ću još vidjeti hoću stavljat ili ne. Slike i temu otvorim sutra, nisam danas slikao auto. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tema.

 

Što se tiče 17" felgi, stavio bi 205 gume, koliko jota onda trebam za tu gumu, ili kako već? Guma bi bila 205/40 ili 205/45. Kolika je centralna rupa koja mi treba? Znam samo da je 5x100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma ti može biti samo 225/45 R17. Za ostale dimenzije +/- 3% plaćaš atest. 205/40/17 ti ni neće atestirat jer je prevelika razlika u opsegu. Sa 205/45 gumom naspram OEM 225/45 imaš 9mm nižu bočnu stranicu i veću rupu u blatobranu jer ima manji promjer za 2,8%, te neudobniju vožnju. Osim toga, 205/45 ti je skuplja od 225/45.

 

Za orijentaciju, OEM felge su 7x17 sa ET38 ili 7.5x17 ET38

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, kužim. Znači ako stavim 225/45 samo ih nadopiše u napomenu, platim to i teraj? Sada imam 205/55/16, hoće li se osjetit razlika u brzini sa 225/45, tj hoće li auto lošije ići? Pretpostavljam da ne, ali bolje pitat nego se pravit pametan. Udobnost mi nije bitna pri tome izboru

 

EDIT: I šta kad bi felge bile 8x17 ET35? Mogu li one na auto i koje gume bi išle na njih?

Edited by VTxCRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se tice skakavca za daljinsko sta ga nebi uzeo, nadjes originalni kljuc skakavac po oglasu, otpadu i sl., rastavis ga i prebacis sve iz jednog u drugi, da se upasat i imas originalni kljuc skakavac, po meni bolja opcija nego privjesak, a za 8x17 et 35, idu bez problema, i na njih guma 225/45 ako nemislis ic u neka ekstremna spustanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče skakavca, original košta puno love, a za tu lovu napravim redovni servis što mi je bitnije, i plus dosta zajebancije oko toga za možda će radit možda ne, možda će se brzo raspast možda ne. Ako uzmem privjesak jednom ga stavim i nemoram mislit na njega nikad, tako da mislim da ću njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam krivo gledao, vidio sam tu na forumu da netko prodaje, mislim da je cijena bila veća od 100e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat nije mjenjan..Znam par ljudi koji su prvi vlasnici svojih MK4, imaju i grijace i jos neku opremu, a nemaju board comp..

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4